Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pályakezdő regisztrált álláske...

Pályakezdő regisztrált álláskeresőként jogosult lehetek valamilyen támogatásra?

Figyelt kérdés

Júniusban diplomáztam, és sajnos még nem találtam állást, 48 helyre küldtem el a jelentkezésemet eddig, regisztráltam a munkaügyi központban, de semmi! :(

Szerencsém van a anyukámmal, hogy még megtűrnek itthon, és nem vagyok a híd alatt, de pl. az ételekből nem ehetek.

És most, hogy lejár a diákigazolványom, vennem kellene minimum egy bérletet, hogy el tudjak járni az állásinterjúkra, el kell kezdenem a diákhitelt törleszteni, 5600 Ft havonta, amit közösen éltünk fel (rezsire kellett, miután apám hirtelen munkanélküli lett), de egyedül kell visszatörlesztenem, lassan a TB-m is lejár, 6600 Ft, amit szintén fizetnem kell, mert rendszeres orvosi ellátásra szorulok a betegségeim miatt.

Ez testvérek között is 23-24.000 Ft...és akkor még nem ettem semmit a hónapban, és nem váltottam ki a gyógyszereimet.

De honnan, miből??? :(


2013. okt. 26. 15:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

'pedagógiai asszisztens (ELTE-PPK)"


És tudsz kaszálni?

2013. okt. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mivel nem laktam soha kertes házban, még nem volt alkalmam kipróbálni.


10-es: A TB fizetésének átvállalását csak 1 év után lehet kérvényezni, vagy pályakezdőként is? Múlthónapban regisztráltam a munkaügyi központban.

2013. okt. 26. 18:51
 13/19 anonim ***** válasza:

(10-es vagyok)

Egy év után, szociális alapon (saját tapasztalat).

De pedzegették azt, hogy lehet máris kérelmezni - nem tudom bizonyítani, hogy valódi-e vagy csak városi legenda.


Kérdezz rá, a rendszeres orvosi ellátásodra való tekintettel méltányosságból hátha.

Kérdezz, kérelmezz! Veszíteni nincs mit.

2013. okt. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 31-én megyek legközelebb a hivatalba, akkor mindenképpen rákérdezek.

Szociálisan nem állunk túl jól, apám munkanélküli, anyukám köztisztviselő, van egy tanuló hugom, 1 fizetésből élünk 4-en...Nekem már az is nagy segítség lenne, ha decembertől nem kellene a TB-t fizetnem, mert kéthetente orvoshoz kell járnom.... kb. életem végéig, de még évekig biztosan...Muszáj, hogy rendezve legyen a TB-m.

2013. okt. 26. 19:05
 15/19 anonim ***** válasza:

Nos, ebben az esetben akkor konkrétan javaslom:

- szociális helyzetből kifolyólag kérd a Tb. (egészségügyi szolgáltatási járulék leánykori nevén:)) alóli mentesülésedet.


Így méltányossági alapon (szociális helyzetedből kifolyólag) nem Neked kell fizesd, hanem a kp.-i költségvetés állja Neked.


Fogalmazz bele mindent, ami hátrányt, nehézséget okoz (értsd: rászoruló vagy).


Ha mégsem, marad az, ha 1 évig regisztrált álláskereső vagy...

2013. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

tb fizetését önkormányzat szociális osztályán kell kérni! kell hozzá egy munkaügyi igazolás, illetve majd ott segítenek.

pályakezdőként simán lehet, de ha idén végeztél, akkor még december 15-ig fizetve van a tb-d!

2013. okt. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem tom,hogy vane nyelvvizsgád,gondolom biztos, szóval ha elég jól beszélsz is valami nyelvet akkor vállalhatnál valami kisebb fordítói vagy tolmács munkát.

Vagy egyelőre ha a végzettségeden kívül is érdekel más ,akkor munkát is valamit csak találsz,vagy nem...


sikert!

2013. okt. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
nem kell semmi indoklást se írni, úgy emlékszem. csak kitöltöd, amit kell. Ők is megnézik a rendszerben és kész. Ha kapsz munkát, akkor meg ki kell jelentkezned és ennyi.
2013. okt. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A TB-d rendezését januártól a járási hivatalban kell kérelmezni.

A részletes feltételeit megtalálod a szociális törvényben.

Amit 1 év után kaphatsz, az a foglalkoztatást helyettesítő támogatás.

2013. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!