Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azért kell fizetni, mert a...

Azért kell fizetni, mert a kukás elmegy a házunk előtt?

Figyelt kérdés

Szerettük volna lemondani a telkünkön történő hulladékbegyűjtést, de ez valamiért nem sikerült.


Jelenleg több ezer forintos csekket kaptunk, mert nem fizetünk a lemondani kívánt elszállíttatás után.

Az egy dolog, hogy fizetni kell a szemét elszállíttatásáért, de miért küldenek csekket, ha egyáltalán semmilyen szolgáltatást nem nem hajtottak végre nálunk? Egyik héten sincs kint a kukánk, és nincs is elszállítandó szemetünk, de mégis kapjuk a csekket.

Lemondani pedig (nem tudom pontosan miért), de még nem tudjuk, pedig elvileg benyújtottuk a kérelmet.


A lényeges kérdés, az lenne hogy milyen jogon kell nekünk jelenleg a semmiért fizetnünk?



2013. okt. 28. 15:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
13%

"Mindenhol KÖTELEZŐ a háztartási szemetet elszállíttatni. "


Hát nálunk nem! Mellesleg van kukánk is és nem fizetünk miatta semmit.


Úgy látom sok itt a beszűkült látókörű nagyvárosi aki azt hiszi, hogy csak a kukással lehet eltüntetni a szemetet. Pedig nem... (és most legális útról beszélek)

2013. okt. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
32%

"Nem lehet minden háztartási hulladékot a komposztba rakni, eltüzelni vagy elásni. "


Ne hazudj! Egyetlen törvény sem írja elő, hogy köteles vagy dezodorokat használni meg zacskós tejet vásárolni. Nekem sincs soha olyan hulladékom amit ne tudnék komposztálni vagy felhasználni másra.

2013. okt. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
10%

"Miért lenne lehetetlen te paraszt? Én sem termelek soha semminemű szemetet."


ne hazudj, te hazug disznó!

2013. okt. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak aki megmagyarázta helyettem, és elnézést, hogy nem közöltem mindent. Van egy kevéske szemét, de az általában papír (ami mindig jó gyújtósnak), vagy növényi hulladék ami meg "komposzt".
2013. okt. 28. 18:22
 15/18 anonim ***** válasza:

és a konzervdobozt megeszed vagy mi lesz vele?

vagy a kerted maga egy szemétdomb?

2013. okt. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem szeretem a konzervet:DD Jó mondjuk az étkezési kukorica az jó, de annak a doboza meg jó bőrözésre. Kár hogy mindeni azzal foglalkozik, hogy nincs szemetünk:( Nem értem mért nem lehet elhinni. Én tettem föl egy kérdést, és még nekem kell magyarázkodnom a tudatlanoknak :,(
2013. okt. 28. 19:19
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy nem lakott telkünk, kertészkedünk rajta, ha van víz a kútba azzal öntözünk, ha nincs akkor vezetékessel.

Így ez kilőve->

"Csak ha nem lakott a lakás és ezt igazolni is tudod. 0 számlás víz,villany,stb, és ezt kérvényezed évente."



De ahol lakunk ott sem termelünk szemetet.

A legnagyobb szemétforrás a kutya volt, de már újabban elásom a kutyaszart.

A papír éghető (kályhában).


Dobozos, flakonos cuccot nem veszünk/eszünk.

Kivétel a napri olaj. Annak a flakonját meg bélésnek használom ha postázok valamit.

Jelenleg a legnagyobb szemétforrás a porszívózásból származó porcica.


(a kaja nagy részét megtermeljük, tejből kimérőst veszünk, ahol PET palackot kell a vevőnek vinni)


Kaptunk fél éve 2 szelektív kukát, hogy használjuk rendeltetésszerűen, de még nem volt alkalmam beledobni semmit.


ja de termelünk kevés szemetet, amit az utcán (előttünk)összeszedünk (meg amit a szomszéd átdobál a telekre)

2014. febr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Utolsó kedves a szomszédod. :)
2014. aug. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!