Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendőri intézkedésekben...

Rendőri intézkedésekben járatos ember segítsen!?

Figyelt kérdés

Szóval a lényeg az, hogy, mit lehet akkor tenni, ha intim képek (lényegében fehérneműs, de számomra az már bőven intim...) illetéktelen ember tulajdonába jut? Valamiféle rendőri intézkedésre gondoltam, és ennek a menetére lennék kíváncsi, hogy ez hogyan működik.. A konkrét dolog: Készült rólam 1-2 fehérneműs kép---csak saját célra és ez egy leszbi csajhoz kiszivárgott..igazából nem tudom, hogy hogyan..aki felvett engem skype-ra és oda is az én képemet tette ki profilba.. hiába kértem, figyelmeztettem, nem távolította el a képemet. Figyelmezettem feljelentéssel..de az sem hatott..ugyanúgy fent van nála. Egy hozzá értű ember válaszát várnám..az a baj, hogy nem tudok sok mindent a lányról.. kérlek segítsetek, hogy mi ennek a menete.. stb..

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv:18/L



#rendőri intézkedés #fehérneműs-képek
2013. okt. 30. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Először talán jó lenne tudni, hogyan jutott hozzá a képekhez. Amennyiben bűncselekmény által szerezte meg őket, akkor lehet rendőrséghez fordulni. Ha mondjuk szimplán a neten találta, vagy te küldted neki, akkor bukta, nem szegett törvényt.

Amennyiben a képedet arra használja, hogy visszaéljen a személyazonosságoddal, az is indok lehet rendőrségnél, egyébként nem sokat tehetsz. Lejáratásra használja veled szemben, az is szintén. De itt már polgári úton kell eljárni, mivel bűncselekmény nem történt.

2013. okt. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Ha mondjuk szimplán a neten találta, vagy te küldted neki, akkor bukta, nem szegett törvényt. "


EBBEN tévedsz, ha a kérdezö elküldte neki a epet, az NEM jogosítja fel arra, hogy nyilvánosan közzétegye. Söt a neten sem szabad a "talált" képeket felhasználni a készítö illetve a rajta lévö személy engedélye nélkül.

2013. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Az mennyiben akadályoz, hogy nem ismerem az illetőt?

Az is megfordult már a fejemben, hogy nem az akinek kiadja magát, mert van egy "ismerősöm" akivel szoktam ott beszélgetni, és egy időben sosem aktívak mindketten, a lányt letöröltem ismerőseim közül, közben kiderült, hogy a fiú ismeri.. a fiúval meg üzentem neki, hogy vegyen fel újra, ha akar valamit..erre a fiú kilépett és a lány pedig be. Írtam a lánynak, hogy az eredeti profilján(mivel szerintem a fiú és a lány egy személy) hagytam neki egy üzenetet, erre a lány kilépett és a fiú be. Esetleg, ha ezeket a beszélgetéseket felmutatom az számít bizonyítéknak? Ha nem akkor ebből az egész sztoriból mit tudnék felmutatni bizonyíték képpen? És ők ennyi információból ki tudják deríteni, hogy ki az elkövető?

2013. okt. 30. 21:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Elvileg rögzítve van, hogy ki honnan lép be, csak privát embereknek nem adják ki.


A legokosabb, ha bemégy a bírósági ingyenes tanácsadásra, ott szakértök az aktuális szabályok alapján elmondják, hohy mit és hogyan kell tenni ez ellen.

2013. okt. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Esetleg, ha tudnál még egy kicsit segíteni..új vagyok..és így csak 2 óránként tehetek fel kérdést.. de nekem ez is fontos lenne, mert hamarosan itt van a nap..

A lényeg: kaptam egy beidézést rendőrségre egy szembesítésre tanúként, mi itthon, már rég pontot tettünk az ügy végére, de a rendőrök még kértek egy szembesítést. Az ügy tavaly szilveszterkor történt.. lassan egy éve. Elég nagy volt a balhé.. lenne ezzel kapcsolatban pár kérdésem..

Hogy zajlik egy ilyen szembesítés?

Hányan vagyunk bent a teremben? Csak az elkövető és a tanú? (nagyjából 10-15 tanú van akiknek nagy része sértett is)

Olyat esetleg csinálhatok, hogy én azt mondom, hogy nem tudom, már nem emlékszek? Ha közvetlenül az elkövetővel nem kell beszélnem (mert olvastam olyat, hogy csak ki kell választanom néhány rab közül, hogy ki volt az..azt persze megteszem, de ha én vele nem akarok beszélni akkor mondhatom a rendőröknek ezt? És akkor esetleg elkerülhető a szembesítés?)

Hogy zajlik ez?

2013. okt. 30. 22:04
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és még egy.. ezt kihagytam, ha valóban annyi, hogy ki kell választani, hogy melyik a tettes akkor miért egy órás a szembesítés? Azt írták a levélben, hogy a szembesítés várható időtartama: 1 óra.. mit csinálnak annyi ideig? Engem is rabosítanak? :) Igazából nem vicces.. de tényleg parázok..bár azt mondják, hogy felesleges.. nekem ebből nem lesz bajom.. mégis így van... életemben 1x voltam rendőrségen..ugyanezzel az üggyel kapcsolatban januárban a kihallgatáson.. nem értem miért húzódik el ennyire az ügy. Nem akarok visszamenni.. :S
2013. okt. 30. 22:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Erröl nem tudok semmit.
2013. okt. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm szépen a segítséget!
2013. okt. 30. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!