Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért bűncselekmény az, hogy...

Miért bűncselekmény az, hogy magunkat próbáljuk védeni a bűnözők elől?

Figyelt kérdés

Most volt ez a boroshordós sztori... Basszus, ha a tolvaj nem tör be, és nem lopja el a bort, akkor nem történik ez az egész. A betörés és a lopás nem bűncselekmény???? Csak az, hogy a férfi a saját borába mérget rakott és ezzel megölt egy embert.


De erre másik jó példa a kerítésbe vezetett áram. Ott is ha nem akar betörni, nem rázza meg az áram. Mint a kisgyerek, őt se rázza meg az áram ha nem nyúl a konnektorba.


USA-ban engedik lelőni a betörőt, ha "engedély nélkül" a birtokodra megy.

Nem azt mondom, hogy itt is azt kéne, de miért kell védeni a bűnözőt???? Az utólag senkit nem vigasztal, ha a bűnös börtönbe kerül, attól a mi életünk nem lesz jobb.



2013. nov. 4. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Az nem bűncselekmény, ha véded a borodat, DE AZ ELŐRE KITERVELT EMBERÖLÉS már igen.


Ez viszont az volt vagy nagyon közel eső más bűncselekmény, mert várta és számított arra, hogy jön a betörő, mivel rendszeresen rájárt

2013. nov. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%

ÁLLJON MÁR MEG A MENET!!!


Izsákon a rendőrök ugyanilyen piti tolvajt vertek halálra, pedig nem az volt a céljuk, hogy meghaljon. Itt meg az volt a gazdának.


Sírunk itt, hogy jogosan ölte meg a tolvajt??? A rendőrök amit csináltak nem pártolom, de senki nem mondta azt, hogy megérdemelte a betörő.


Akkor mindenki lázadt, a jogvédők meg még jobban erősítik a törvényt a "nép" kívánságára. Tessék, itt meg visszájára fordul az egész.

2013. nov. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%

"USA-ban engedik lelőni a betörőt, ha "engedély nélkül" a birtokodra megy.

Nem azt mondom, hogy itt is azt kéne,"


Saját magadat hazudtolod meg. Itt éppen ez történt. tök mindegy, hogy lelövöd vagy lemérgezed.


NEm sajnálom a betörőt, de nem így kell megoldani. Szereljen fel kamerát, riasztót, figyelje ki a betörő és zárja rá az ajtót és hívja a rendőrséget.


Ha ez nem lenne bűncselekmény, holnap mindenki becsalogatná a haragosát az udvarára és lelőné!!!!!!


A magyar ember pedig nem annyira megbízható, hogy egy ilyen törvényt hozzanak, mint az USA-ban.

2013. nov. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem a megfelelő módszert választott, de abszurdisztánban azt büntetik aki védi a sajátját!


A röhej meg az, hogy a saját borát fagyállózta meg, a fekália meg lopott (nem először) és ez lett a vége.


Mit keresett más területén eleve?

Lopni nem bűn?

2013. nov. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

en gyorsan kicsereltem az izzot a bejaratnal, nehogy a sotezben megusse a betoro a labat, meg raktam egy vigyazz lepcso tablat a lepcso aljara nehogy kitorje a nyakat. felcimkeztem a penzes dobozt is, nehogy osszezavarjam szegenyt a keresgelessel.


komolyra forditva a szot: szerintem a magantulajdon szent, ha oda bejon valaki legyen jogom es eszkozom agyonloni. kulfoldi peldakbol latszodik h az emberek nem kezdik el halomra loni egymast, de a bunozes dramain csokken. aki nem akarja megvedeni a tulajdonat az ne tegye, varja a rendoroket vagy amit akar, de alljunk mar meg, az h valaki az eletem munkajaba tor be a szemelyes terembe, megolheti azokat akiket szeretek, vagy csak elviszi a csalad tartalekait es ehhez a torvenyek asszisztalnak az nagyon nincs rendben.


az esetrol meg az a velemenyem h tuilzasba esett, en konnygazas aktiv vedelmi rendszert szereltem volna fel vagy kamerat, viszont a betoro szegett torvenyt, o hatolt be, aztan o adott el mergezett bort masoknak. magyarisztan torvenyei azerint viszont o a hunyo.


az utcan is ha megtamadnak ket eszkoz van csak amivel vedekezhetsz. gazspray vagy gazpisztoly, viszont ha a pisztolyt hasznalod ami nem halalos eszkoz, nem tud serulest okozni akkor miutan kisirtak magukat kozlik h te tamadtal, elveszi a jard a fegyvered aztan kiadja a lakcimed a tamadoidnak. csodalatos orszagban elunk.


a rendorseg nem eleg eros tenni az emberek vedelmeert de nem is feladatuk, csak a bunuldozes es bunmegelozes, kozbiztonsag fenntartasa, nem az egyen es egyen elketenek munkajanak megvedese. nem lehet ott mindenki mellett es minden mellett rendor, de vedekezeshez meg elvesznek minden eszkozt a neptol.


ezuton is gratulalok a torvenyhozoknak.


ui: bocsi a hibakert, telorol vagyok

2013. nov. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Ez kiskoromban nekem is feltűnt, mikor ugye néztük az amerikai filmeket és állandóan önvédelemre lehet hivatkozni. Szerintem is igazságtalan hogy itt meg nem. Ez tényleg hülyeség, de van ettől nagyobb hülyeség is Mo-n. Az egész gazdasági és egészségügyi rendszer egy vicc. Arról nem is beszélve hogy magyar politikusok bizonyítottan sikkasztanak milliárdokat, de mégis ők vannak hatalmon, pedig más még kevesebbért is börtönbe kerül. Amúgy az egészségügyi és a közbiztonsági rendszer nem az USA-ban a legjobb, hanem szerintem Koreában (és Japánban).

De ez Mo-n évek óta így megy. A hivatalos szervek mindent megúsznak, a kisembernek meg semmi szava nem lehet. Na vajon miért ilyen magas itt az öngyilkossági ráta, annak ellenére hogy ennyire tehetséges a magyar nép?

2013. nov. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Ha valaki ellen bűncselekményt követnek el, arányosan háríthatja el. Pl.: adhatott volna egy sallert, de a borlopással az emberölés nem arányos (aki szerint igen, azzal baj van...)


Ijedtségből vagy menthető felindulásból túllépheti, de ezt előre kitervelte, így ez fel sem merül.

2013. nov. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%

Két gondolat:

- Kádár népének a fejében máig él a komenyizmus eszméje, mely szerint a magántulajdon az semmi, olyan nincs, ne védd meg a tulajdonodat, mert mi az, hogy neked tulajdonod van? Mocskos csaló, bűnöző vagy!

- "Biztosurak, hát a múltkor úgy beb***tam a Tibi atyával, hogy még a fagyállót is megittuk, a maradékot meg beleöntöttük a hordóba. A Humbák Feri még bele is h*gyozott, vigyázzanak!"

A jó büdös francért kellett jártatnia a száját az embernek, a kutya nem bizonyítja rá, hogy mérgezni akart.

2013. nov. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!