Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megkaphatom a Német állampolgá...

Megkaphatom a Német állampolgárságot ha elmúltam 18. éves és nem beszélem a nyelvet? SOS! :s

Figyelt kérdés
Az anyakönyvi kivonatomba, benne van hogy: Az apa német állampolgár. Sajnos sose jött el velem senki 18 éves koromig, az apám meg az állapotom miatt nem akarta aláírni nekem a papírokat(egy f... ^^) . - Viszont itthon teljesen kilátástalan hogy kapok munkát, már dolgoznom kéne de sajnos úgy jött össze hogy az érettségit idén rakom le. Németül most kezdtem el magamtól tanulni, többször voltam már nagymamámnál kint, de most ő se akar segíteni nekem, vagy legább is nem ér rá megérdeklődni... =/ - Kötelező 18 év felett a német nyelvvizsga az állampolgársághoz? Vagy mivel feketén fehéren benne van az anyakönyvimbe hogy az apa német állampolgár alanyi jogon megkaphatom a német állampolgárságot? Előre is köszönöm a válaszokat!! :)
2013. nov. 5. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
CSAK az kaphat német állampolgárságot, aki tökéletesen beszéli a nyelvet, kint lakik és kint is dolgozik. De neki is legalább 5 évig Németországban kell élnie.
2013. nov. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
keress németországi magyar közösséget , lehet van mert Angliában van ilyen akik segitenek kijutni szallast talalni munkat talalni
2013. nov. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Menj fel a várba a követségre, vagy hívd fel őket (van magyarul beszélő alkalmazottjuk).

[link]

2013. nov. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mivel EU-ban vagyunk, a nem német állampolgár magyarokat is ugyanúgy megilleti a jog dolgozni kint mint másokat, ez törvény, tilos diszkriminálni. Letelepedni is lehet.
2013. nov. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha apud valóban német állampolgár, akkor megadják az állampolgárságot, és lehetsz Bundesbürger

Más kérdés, hogy egy élősködő parazita vagy, aki önös érdekből akar állampolgárságot szerezni.

Persze ha a szíved mélyén németnek érzed magad, és úgy gondolod, hogy Németország a te hazád (lófaxt, szerintem életedben nem jártál még ott, az meg, hogy egy kukkot nem beszélsz szeretett Vaterland-od nyelvén, az már kulturáltan nem kommentelhető), akkor vedd fel a kapcsolatot a nagykövetséggel

2013. nov. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha Amerikában lehet élni azért, mert az egyik szülőd állampolgára az országnak, akkor neked is simán lehet Németországban. Az más kérdés, hogy az állampolgárságot milyen úton kaphatod meg.


Vedd fel a kapcsolatot a mo-i nagykövetséggel.

2013. nov. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem édesapám német, én automatikusan megkaptam az állampolgárságot. És valóban a német nagykövetségen tudnak neked információt szolgáltatni erről (magyarul nem nagyon beszélnek, így vagy angolul, vagy németül kell őket keresned).
2013. nov. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy a németországi magyar nagykövetséggel.
2013. nov. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én azt sem értem hogyha tegyük fel megkapnád a német állampolgárságot akkor mivel lennél előrébb????

van jó szakmád amivel érvényesülnél kint? hogy példát mondjak te a német munkáltató helyében kit alkalmaznál? Kovács Józsit aki magyar állampolgár de magasan kvalifikált és perfektül beszéli a németet vagy egy frissen érettségizett emberkét aki mutogatja hogy van német útlevele de mindennek ellenére abszurd módon még a nyelvet sem beszéli elég jól??

2014. febr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!