Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felmondtam a munkahelyemen!...

Felmondtam a munkahelyemen! Még nem írtam alá papírokat. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Barátomat kirúgták x hónap közepén és ő megkapta az a hónapi plusz egy teljes fizetést.

Az lenne a kérdeésem,hogy erre én is jogosult vagyok e ? Nálam annyi a különbség, hogy a mai nap (15.) mondtam fel és a főnököm azt mondta hogy el tekintenek a felmondási időtől. Ez mit takar ?

Továbbá az lenne még a kérdésem,hogy minőségellenőri pozícióból adminisztrátoriba kerültem és úgy telt el 3 hónap, hogy se szerződés módosítás se fizetés emelés nem volt. Többszöri alkalommal szóltam ez ügyben,de mindig kibújtak a kérdés alól.Annyit se mondtak hogy próbaidőn vagyok e vagy sem. Ez így törvényileg megálja a helyét ?

Előre is köszönöm a segítséget !



2013. nov. 15. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:

1, A barátodat kirúgták, így a cég ilyen esetekben kiszokta fizetni a teljes hónapot, mert a felmondási időt is kifizetik (amit ha nem kötelezi a cég, nem kell ledolgozni)

2. Te is jogosult lennél erre, de csak akkor ha neked sem kell a felmondási idődet ledolgozni, így kifizetik

3. el tekintenek a felmondási időtől azt jelenti, hogy min 1 hónap felmondási idő van, amit nem kell ledolgoznod. De A felmondási időd addig szól, és fizetve van.

4. Nem állja meg a helyét, de már teljesen mindegy ha felmondtál. A munkatörvénykönyvben benne van (amit bármikor kikérhetsz a cégtől ha el akarnád olvasni), hogy írásban rögzített szerződéskötés nélkül 1 napot sem lehet dolgozni.Ahogy a cég is elmulasztotta a módosításokat , ugyanúgy te is elmulasztottad a munkatörvényt betartani.

2013. nov. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ami volt azzal már ne foglalkozz! Most arra figyelj majd oda hogy minden papírodat kiadják és korrektül elszámoljanak a fizetéseddel! Olvass utána milyen iratokat kell megkapnod! Aztán ha nincs új hely, akkor gyorsan jelentkezz is be a munkaügyi hivatalba!
2013. nov. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha eltekintenek a felmondási időtől, az azt is jelntheti, hogy nem kell addig ott maradnod, mehetsz azonnal is, ha te mondtál fel, akkor nem fizetnek felmondási időt, csak ha a cég. Tehát azt is jelentheti, hogy holnap már nem kell bemenned és holnaptól nincs állásod.

Ha nem írtál alá szerződést, akkor a régi munkaköröd és béred az élő, legfeljebb más munkát végeztél. Ezt nem 3 hónap után és a felmondásod után kellett volna forszírozni.

2013. nov. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Irásban beadtad a felmondásodat?

Főnököddel kellene tisztázni, hogy mikor menj a papírokért és mikortól szünik meg a munkaviszonyod.

2013. nov. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1, Barátodnak a cég mondott fel, ezért járt 1 havi bére.

2. Ha te mondtál fel, akkor nem jár.

3. Ha nem írtál alá semmilyen munkaszerződést, akkor nem jött létre adminisztrátori munkakör, tehát maradtál minőségellenőrző.

2013. nov. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddig küldött válaszokat.
2013. nov. 15. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!