Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tegnap felmondtak 5 év után a...

Tegnap felmondtak 5 év után a munkahelyemen. Május 18. -ig állományban vagyok,2 kiskorú lányom van, és egyedülálló vagyok. Mi a teendő? Hova kell mennem tovább, hogy ne maradjak TB, minden nélkül? Milyen papírok kellenek?

Figyelt kérdés
11.kerületben lakom,mehetek a budaörsi munkanélküli hivatalba is,azt legalább tudom hol van. Érdemes most menni,vagy ha már nem vagyok állományba?
2013. ápr. 24. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
A kilépő papírjaiddal kell bemenned, addig teljesen feleslegesen mennél! 5 év után 2 havi végkielégítés megillet! 45 napig fedezett a tb-d. De érdemes egyből bejelentkezned ha megkaptad a kilépő papírokat!
2013. ápr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
csak akkor tudnak ott regisztrálni ha kezedben vannak a kilépőpapírok, szóval május 18án mikor megkaptad a papírt irány a munkanélküli iroda.
2013. ápr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így van, miután megkaptad a kilépő papírjaidat, azok között lesz egy, amit biztosan fognak kérni a Munkaügyi Hivatalban.

Ha felmondtak, akkor gondolom a felmondási idő felének a ledolgozásától felmentenek. Amint nem kell már bejárnod a munkahelyedre, az azt követő 3 munkanapon belül meg kell hogy kapd a "leszámolási papírjaidat". Tehát az utolsó munkában töltött napot követő 3. munkanapig.

Tehát bőven lesz időd a továbbiakat rendezni.

2013. ápr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Leghamarabb a munkaviszonyod megszűnése utáni munkanapon regisztrálnak a munkaügyi hivatalban.

Esetedben ez május 21, mert május 19 vasárnap, 20 pedig munkaszüneti nap.

Csak abba a munkaügyibe mehetsz, ahova a lakcímkártyád alapján tartozol.

Itt megtalálod, hogy melyik kirendeltséghez tartozol, hol van és mikor van nyitva:

[link]

Előzetesen már jelentkezhetsz neten, akkor gyorsabban megy majd az ügyintézésed amikor személyesen megjelensz:

[link]

A jelentkezésedtől számítva 90 napig leszel jogosult álláskeresési járadékra, ezalatt a TBd is rendezett.

Ha lejár az álláskeresésid és nem tudsz elhelyezkedni, a helyi önkormányzatnál igényelhetsz foglalkoztatást helyettesítő támogatást (a feltételeit megtalálod a szociális törvényben)

Ha nemminősülsz rászorulónak a szoc.tv. alapján, akkor az áll.ker. járadék megszűnése után még 45 napig passzív jogon jogosult vagy az eü. ellátásokra (van TBd), a 46. naptól kell magad után fizetned (ha nem leszel egyéb jgon jogosult addigra az eü.ellátásokra)

2013. ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
mit dolgoztál?hol helyileg?
2021. febr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!