Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azt hiszem csalás áldozata...

Azt hiszem csalás áldozata lettem. Rendőrségi feljelentés?

Figyelt kérdés
Az egyik ingyenes apróhirdetéses oldalon vettem egy embertől egy telefont. Sajnos a személyes találkozó nem volt megoldható, ezért postázást beszéltünk meg, előre utalással. Az utalás tegnap délelőtt megtörtént, előtte telefonon egyeztettem az illetővel. Magától mondta, hogy a készüléket már becsomagolta buborékos fóliába és amint megjelenik a számláján a pénz és feladta postán a csomagot, jelentkezik. Nagyon megörültem, hogy ilyen szimpatikus a hozzáállása. Azonban sajnos a hívása elmaradt, ezért az imént írtam egy sms-t neki, ám látom, hogy ez függőben van, mert ki van kapcsolva. Azt hiszem átvertek. Fordulhatok ez ügyben a rendőrséghez, vagy el fognak zavarni, mondván vessek magamra, ha előre utaltam a pénzt? Vagy tehetek feljelentést? Rendkívül csalódott vagyok.

2013. nov. 19. 17:31
 1/8 anonim válasza:
természetesen fordulhatsz! segíteni fognak!
2013. nov. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Hát ez így eléggé rossz. Előre utalni idegeneknek nem szabad! Felelőtlenség. Utánvéttel kell kérni a csomagot, így ha megkapod a készüléket akkor rögtön a postásnak fizeted ki. Nem tudnak így átverni.

Rendőrséghez pedig fordulj rögtön. Számlaszám és telefonszám alapján simán beazonosítják. De ne kapkodd el, lehet történt valami aztán csak nem ért rá. Probáld meg felhívni, ne sms-t íni.

2013. nov. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utánvéttel gondoltam én is, de mondta, hogy csak előre utalás után postáz (sokszor rendelek netről így ismerem ezt a hozzáállást és eddig nem volt gondom belőle). Ekkora összegnél valahol megértem, ha előre kérik a pénzt... De mindegy is, igen, elb_sztam.


Hívni is próbáltam, de ki van kapcsolva. Mondtam, ezért nem megy át az sms sem.


Igen, úgy gondoltam, hogy még a holnapot megvárom és akkor csütörtökön bemegyek a rendőrségre. Csak nem szeretném, ha ott kiröhögnének vagy lehülyéznének vagy valami.

2013. nov. 19. 17:41
 4/8 anonim válasza:
nem fognak! amúgy én már voltam ilyen ügyben a rendőrségen.. és amúgy is. nem nevethetnek ki! max azt mondják, hogy "Saját felelősségér küldte át a pénzt, sajnáljuk" .. de nem így lesz!
2013. nov. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Teljesen meg vagyok rökönyödve, sosem volt még ilyenre precedens. Én el sem hiszem. Egyszerűen érthetetlen ez az egész. Én várok még holnap estig de nagyon gyanú, hogy nem jelentkezett és most meg ki van kapcsolva.

2013. nov. 19. 17:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért attól ne legyél már idegbeteg, ha valakit nem tudsz minden pillanatban felhívni. 1000 oka lehet, ha sokáig ki van kapcsolva. Próbáld később is. Írd majd ide, mi lett az dologgal.
2013. nov. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az sms-t ma éjjel 1 óra 8 perckor kézbesítették. Próbáltam hívni reggel, kicsöngött, de kinyomta.


A rendőrségi feljelentést megtettem.

2013. nov. 22. 10:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező,mi lett a fejlemeny? Foglalkoztak az üggyel?
2021. júl. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!