Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek arról, hogy...

Macungo kérdése:

Mi a véleményetek arról, hogy a lányoknak nincs már ingyen szorakozás?

Figyelt kérdés

Egy fiatalember az Egyenlő Bánásmód Hatóságnál megtámadta azt a trendet, hogy egyes szórakozóhelyeken a lányoknak nem kell fizetni belépőt.. Mi a véleményetek erről?


[link]



2013. nov. 23. 20:45
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

"Az idős néni leülni engedése azon alapul, hogy nem egészséges neki olyan sokat ácsorogni, fáradékonyabb. Kismama detto. Van értelme. Ez nem lovagiasság, hanem racionalitás. "


Már írtam egy másik példát, hogy miért fizet a nyugdíjas kevesebbet a bérletért és 65 év felett miért utazhat teljesen ingyen? Mielőtt a nyugdíjak összegére hivatkoznál, rengeteg nyugdíjas kap annyit mint más fizetést, de sokan többszázezer forintos nyugdíjjal kapják meg ugyanezeket a kedvezményeket..


"Ellenben sok nő úgy van vele, hogy az, ha neki fizetnek valamit, vagy valami ingyen van, az azt sugallja, hogy ő nem tud annyit keresni, mert nő."


Nem kicsim, ez nem sugallja azt, hanem azt sugalja, hogy a férfi meghívja a nőt, sőt barátok is meg szokták hívni egymást régóta, de ez nem jelenti azt, hogy a másik szegény mert illik visszahívni a másikat. Ez egy gesztus egy jelzés, de nem a keresetünkre vonatkozó jelzés. Atya ég..


Nem tudom milyen közvéleménykutatás alapján állítod, hogy a sok nő azt gondolja, hogy a fizetésére célozgatsz mikor elviszed vacsorázni vagy moziba és kifizeted azt, hisz a meghívás ezt jelenti. Amikor meghívnak vendégségbe, viszel ugyan egy üveg bort vagy ilyesmi, de azért a vacsorát nem Te főzöd..


A barátnőd ne ezzel értsen egyet, meg azt gondolja, hogy ennyit nem tud keresni, ugyanis valójában ugyanabban a beosztásban tényleg nem tud annyit keresni mint Te mint férfi, csak mert nő és inkább az zavarja, hogy azért mert nő a állásinterjún megkérdezik mikor akar gyereket, illetve kisgyerekekkel nem veszik fel mert azt gondolják sokat fog hiányozni. Az az igazságtalanság, hogy egy nőnek fényképes önéletrajz elengedhetetlen és a külseje nagyban befolyásolja, hogy megkapja-e az állást.. Ezek az igazságtalanságk kedvesem nem az ezer forint amit nem kérnek el a nőktől.


Szerintem nem a barátnőd gondolkodik így már ha volt már munkahelye az életben, hanem TE. És fogalmad sincs arról mi az igazságtalanság. Téged nem fognak a munkahelyeden szexuálisan zaklatni, de a barátnődnek 80 % esélye van rá, hogy 35 éves koráig legalább egyszer, de inkább többször fogják szexuálisan zaklatni kollégái, főnökei csak mert nő és azt gondolják, hogy ez vicces és biztos tetszik neki, közben nem tetszik, csak kell az állás.


És mi a racionális alapja? Semmi... azaz evolúciós pszichológiai van, persze, de ha az evolúciós pszichológiai uralná az életünket, akkor 2-3 nőnk lenne kapásból :P


Az racionális, hogy II. János Pál pápa bocsánatot kért a nőktől az 1000 éven át tartó (minimum) rabszolgaságért, megaláztatásért a férfiak nevében.


Téged nem az igazság érdekelt és az sem érdekel valójában mit gondolnak vagy mit akarnak a nők..

2013. nov. 25. 14:43
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

"Már írtam egy másik példát, hogy miért fizet a nyugdíjas kevesebbet a bérletért és 65 év felett miért utazhat teljesen ingyen? Mielőtt a nyugdíjak összegére hivatkoznál, rengeteg nyugdíjas kap annyit mint más fizetést, de sokan többszázezer forintos nyugdíjjal kapják meg ugyanezeket a kedvezményeket.."


A probléma ezzel a példával is tökéletesen ugyan az: a diszkrimináció legitimitásánál mindig az számít, van-e ésszerű alapja vagy nincs. Ezt persze szinte lehetetlen megmondani, mikor van és mikor nincs, de a nyugdíjasos példa különösen rossz, mert ők eleve állami transzferből élnek, így nincsenek összehasonlítható helyzetben a többiekkel eleve. (Lényegét tekintve mindegy, hogy kp-ban kapják az állami juttatást, vagy kedvezmény formájában.)


"Ellenben sok nő úgy van vele, hogy az, ha neki fizetnek valamit, vagy valami ingyen van, az azt sugallja, hogy ő nem tud annyit keresni, mert nő."


"Nem kicsim, ez nem sugallja azt, hanem azt sugalja, hogy a férfi meghívja a nőt, sőt barátok is meg szokták hívni egymást régóta, de ez nem jelenti azt, hogy a másik szegény mert illik visszahívni a másikat. Ez egy gesztus egy jelzés, de nem a keresetünkre vonatkozó jelzés. Atya ég.. "


Ferdíthetsz, de így nincs értelme beszélgetni... Kulturálisan régóta elfogadott a nő meghívása, és nem, nem szokás visszahívni ilyenkor. Ellenben ma már megfigyelhető egy ezzel ellentétes tendencia is, amikor egy nő rád szól, ha előre engeded az ajtóban, mert sértve érzi magát, hogy gyengének kezeled.


DE! Jelen témának ehhez semmi de semmi köze. Nem azért volt olcsóbb vagy ingyenes a belépés nőknek sehol, merthogy lovagiasság, hanem gazdasági okokból, hogy több nő jöjjön, ergo több férfi is fizesse ki a belépőt részeg, könnyen kapható nők reményében, és fogyasszanak..



"Nem tudom milyen közvéleménykutatás alapján állítod, hogy a sok nő azt gondolja, hogy a fizetésére célozgatsz mikor elviszed vacsorázni vagy moziba és kifizeted azt, hisz a meghívás ezt jelenti. Amikor meghívnak vendégségbe, viszel ugyan egy üveg bort vagy ilyesmi, de azért a vacsorát nem Te főzöd.."


Ennek megint semmi köze a témához, sem ahhoz, amit mondtam... Az ilyen meghívások többé-kevésbé reciprocitás alapon működnek, nők lovagias meghívása pedig nem... A saját tapasztalataimat írtam le, mely szerint sok, modernebb gondolkodású nő nem hagyja magát meghívni, és aki ragaszkodik hozzá, azt nem kedvesnek, hanem idegesítőnek tartja.


"A barátnőd ne ezzel értsen egyet, meg azt gondolja, hogy ennyit nem tud keresni, ugyanis valójában ugyanabban a beosztásban tényleg nem tud annyit keresni mint Te mint férfi, csak mert nő és inkább az zavarja, hogy azért mert nő a állásinterjún megkérdezik mikor akar gyereket, illetve kisgyerekekkel nem veszik fel mert azt gondolják sokat fog hiányozni. Az az igazságtalanság, hogy egy nőnek fényképes önéletrajz elengedhetetlen és a külseje nagyban befolyásolja, hogy megkapja-e az állást.. Ezek az igazságtalanságk kedvesem nem az ezer forint amit nem kérnek el a nőktől."


És megint semmi köze a témához... Igen, ez mind igazságtalanság. Azaz ez is... De olyat nem lehetne, hogy minden nő kapjon fair fizetést és bánásmódot a munkahelyén, és mindenki ugyanannyiért megy szórakozni is? Torz gondolkodás, hogy az egyik igazságtalanságot másikkal kell kompenzálni..


"Szerintem nem a barátnőd gondolkodik így már ha volt már munkahelye az életben, hanem TE. És fogalmad sincs arról mi az igazságtalanság. Téged nem fognak a munkahelyeden szexuálisan zaklatni, de a barátnődnek 80 % esélye van rá, hogy 35 éves koráig legalább egyszer, de inkább többször fogják szexuálisan zaklatni kollégái, főnökei csak mert nő és azt gondolják, hogy ez vicces és biztos tetszik neki, közben nem tetszik, csak kell az állás."


Egyre inkább szélmalomharcot vívsz... egy szót nem szóltam azokról a témákról, amiben szavakat adsz a számba. Ha frusztrációt szeretnél levezetni a neten, arra biztosan találsz nálam alkalmasabb embert. Annyit állítottam, hogy vannak a világon meglehetősen emancipált nők, az én barátnőm is ilyen, és bár sokszor meglepő a reakciója bizonyos dolgokra, de személy szerint ezt nagyon tisztelem benne.


"Az racionális, hogy II. János Pál pápa bocsánatot kért a nőktől az 1000 éven át tartó (minimum) rabszolgaságért, megaláztatásért a férfiak nevében."


Ezt meg már ugye végképp nem nekem írod? Itt már egészen halvány összefüggést sem látok a saját soraim és a tieid között...


"Téged nem az igazság érdekelt és az sem érdekel valójában mit gondolnak vagy mit akarnak a nők.."


Továbbá néha unalmamban fókabébiket kínzok meg.

2013. nov. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

@00:03: Inkább hagyd, a kérdező eldöntötte, hogy ez így rossz volt és ha bele gebed is a saját igazát bizonygatja, az észérveket és mások álláspontját teljesen félreállítva.

Az ilyen emberekkel nem lehet értelmesen társalogni, mort soha nem fog már csak elvből sem igazad adni neked, inkább ne is erőltesd. :)

2013. nov. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Figyelj, ha neked, ez volt az életedben a legigazságtalanabb dolog, amit megváltoztathattál akkor annak csak örülni tudok és maradjon így.


Én ennyit akartam ezzel, hogy szerintem más igazságtalanságokért is harcolhatnál ilyen meggyőződéssel, de valószínüleg nem fogsz, mert ez nem szólt másról csak rólad. És az igazi gondok a világban túl nagy falatok, hogy akár bele is kezdjél..


De még az is lehet, hogy értelmesebb dolgokban is ilyen sikereket érsz majd el.


Részemről ennyi, átértékelem magamban az elképzelésemet arról, hogy mit gondoljak az emberekről.


Biztos le vagyok maradva 32 évesen már. Egyébként nekem tetszik, ha kinyitják előttem az ajtót és az én barátnőim, ismerőseim, mind szeretik ha a férfi nőként bánik vele és eleinte igen is meghívja egy kávéra nem az összeg a lényeg, hanem a gesztus, illetve kinyitja előtte az ajtót, felszögeli a képet a falra és, össze tud rakni egy bútort, miközben társának tekint nem a tulajdonának és közösen döntünk a jövőnkről és később felesben veszünk TV-t vagy mosógépet, illetve a rezsi is feleződik de lehet, hogy én már egy másik generáció vagyok.


Az én párom, ha elmegyünk valahova szórakozni ő fizet, cserébe én vezetek haza :)

2013. nov. 26. 09:57
 25/29 anonim ***** válasza:
De ezek mind-mind egyéni döntések és nem alanyi jogon járó kiváltságok. Ezt a különbséget nem látod úgy tűnik.
2013. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Nézd én úgy gondolom, ha már az igazságról van szó, hogy a nők még mindig kishazánkban hátrányban vannak, jogok és bérek tekintetében. Illetve még mindig hetente egy nő hal meg a párja keze által...


Tehát ha egy valamit találsz Te mint férfi amiben pozitívan vagyunk diszkriminálva és ezen pörögsz majd a világ kifordul magából és kénytelen a törvény betűjét szemelőtt tartani arra csak azt tudom mondani, hogy felháborító...


De mondom, biztos velem van a baj és majd átértékelem a környezetemet és a világot amiben élek.. Sokkal rosszabbá.


És a férfinemet pedig - tisztelet a kihalófélben lévő kivételnek - menthetetlenné. Ha újraszületnék lezbikus lennék.. Mondhatod, hogy mit nem értek, de Te meg azt nem érted amit én mondok...


Itt befejeztem, nem érdekel az egész, de azért kívánok neked minden jót, még változhat a véleményed hisz fiatalka vagy nagyon...

2013. nov. 26. 21:18
 27/29 A kérdező kommentje:
Kívánom, hogy mikor már nagyon megöregettél, legyél annyira igaz ember, hogy erre nem mint büszkeségedre tekincsa majd vissza, hanem arra amit kicsit szégyelsz és azt gondolod azt kár volt.
2013. nov. 26. 21:29
 28/29 anonim ***** válasza:

"nők még mindig kishazánkban hátrányban vannak, jogok és bérek tekintetében"


Igen, ez igaz, de erre nem az a megoldás, hogy akkor kapjanak másban többlet jogot. Mivel az nem fogja magát a problémát orvosolni és ugyan úgy hátrányban lesznek.

Ezzel ugyan úgy nem értek egyet, de nem csak én, hanem gondolom azok sem, akik itt válaszolták és helyeselték a döntést.


Ha valami rossz, akkor nem úgy javítjuk meg, hogy valami mást csinálunk.


Egyedül pörögni pedig ezen csak te pörögsz, hogy micsoda felháborító dolog ez...


Mint már mondtam én az egyenlőséget támogatom (a fizetéses példád, hogy hátrányban vannak a nők pont azért rossz esetemben, mert erről már kifejtettem a véleményemet korábban), emiatt pedig erősen kétlem, hogy valaha is szégyenkeznem kellene.

2013. nov. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Láthatóan ketten reagáltunk többször a felvetéseidre, és nem egyértelmű, mikor melyikünknek válaszoltál, de igyekszem kiszűrni a nekem szóló részeket.


"Figyelj, ha neked, ez volt az életedben a legigazságtalanabb dolog, amit megváltoztathattál akkor annak csak örülni tudok és maradjon így. "


Ez szintén csúsztatás. Nem mondtam, hogy ez a legigazságtalanabb dolog, de ez IS igazságtalan. És az, hogy vannak a világon nagyobb igazságtalanságok, nem lehet érv amellett, hogy a kicsik esetében dugjuk homokba a fejünket, ez nagyon nagy álszentség volna.


"Én ennyit akartam ezzel, hogy szerintem más igazságtalanságokért is harcolhatnál ilyen meggyőződéssel, de valószínüleg nem fogsz, mert ez nem szólt másról csak rólad. És az igazi gondok a világban túl nagy falatok, hogy akár bele is kezdjél.. "


Évek óta önkéntesen dolgozom egy környezetvédő civil szervezetben, a rendes munkám mellett, így ezt kikérem magamnak...


"Biztos le vagyok maradva 32 évesen már. ...(stb.)"


Nem, szerintem ez nem lemaradás, ez egyéniség kérdése. Valaki ezt szereti, valaki azt. Egy öntudatos amerikai nő beperli azt a férfit, aki azt mondja neki, hogy "szép vagy", mert ez szerinte szexista. Egy hívő muszlim szerint pedig feminista fertő az, ha egy nőnek nem csonkítják meg a klitoriszát.


Ellenben az egyenlő bánásmód mindebből könnyen kiszűrhető. Ameddig egy férfi és egy nő pontosan ugyanazokkal a jogokkal rendelkeznek, addig saját döntési szabadságukon belül szerintem csináljon mindenki, amit akar. Aki akar, fizet a párjának, aki nem, nem. De a szabályozás legyen egyenlő.


"Nézd én úgy gondolom, ha már az igazságról van szó, hogy a nők még mindig kishazánkban hátrányban vannak, jogok és bérek tekintetében. Illetve még mindig hetente egy nő hal meg a párja keze által... " Igazad van, ez rossz, és ahol tudok, teszek ez ellen is (pl. a munkahelyemen, mikor velem azonos kompetenciájú női alkalmazottra olyan feladatot bíztak, amihez túlképzett, ragaszkodtam hozzá, hogy segítsek neki...)


"Tehát ha egy valamit találsz Te mint férfi amiben pozitívan vagyunk diszkriminálva..."


Mint mondtam, ez nem igaz, csak Te látod bele, nyilván ez a beszélgetés teljesen más formát öltene, ha a kérdés általában a nemek egyenjogúságára vonatkozott volna. De éppen Te emelted ki ezt az egy dolgot. Mint ahogy azt is mondtam, igazságtalanságot nem lehet igazságtalansággal kompenzálni.


Ha az a rész is nekem szólt, hogy befejezted, ezer bocsánat ezért a válaszért.

2013. nov. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!