Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e joga a munkáltatónak...

Van-e joga a munkáltatónak bekérnie a munkavállaló aktuális tanulmányi teljesítményét?

Figyelt kérdés
Főiskolára járok, pénzügy számvitel szakra, és egy számviteli cégnél dolgozom. A főnököm kérdezheti-e a tanulmányi eredményeimet, és bekérheti-e a vizsga eredményeimet? Illetve van-e joga információt kérni a főiskolámtól a tanulmányaimmal kapcsolatban? Tanulmányi szerződést nem kötöttünk.
2013. nov. 30. 22:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagyok benne biztos, de szerintem nem. Persze attól is függ szerintem hogy gyakorlatin vagy-e annál a cégnél, vagy rendesen bejelentett és fizető munkán.
2013. nov. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Rendes bejelentett fizető munka. A szakot önszántamból kezdtem el, már akkor főiskolás voltam mikor a céghez kerültem. Viszont ha elvégzem a szakot, akkor részlegvezetői kinevezést kaphatok, ha pályázok, szóval a szakom összefügg a cég tevékenységével. Januártól viszont levéglegesíthet a főnököm, és nem tudom kritérium lehet-e a tanulmányi eredményem, vagy kérhet-e mondjuk leckekönyvi másolatot hitelesítve tőlem. Én is arra tippelnék átlag esetben, hogy nem, de mivel itt a szaknak köze van a céghez, őszintén szólva passzolom.... jogszabályi rendelkezést ezzel kapcsolatban sehol sem találtam :/
2013. nov. 30. 22:25
 3/17 anonim ***** válasza:
Hát nézd... jogi alapja nincs hozzá, kritérium pedig csak abban az esetben lehet, ha állami cégről van szó.
2013. nov. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem jogilag nem, viszont az megteheti, hogy elkéri, te nem adod oda, ő meg valami mondvacsinált általános okkal kirúg és felvesz helyetted mást.
2013. nov. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%

H te mekkora egy luzer vagy....

Jó hogy kérheti, hiszen nem egy helyen csak full ötösöket vesznek fel.


Másrészt, ha nem lenne joga a főnöknek akkor is kuss a neved, mert úgy alád tesz az okoskodás miatt, h csak na.

Apám, komolyan mondom ekkora egy fhaszt:D

És még kajak jogszabályi rendelkezést keres.

Arról nem kerestél, h hol van az leírva, h a főnök a főnök?

Hihetetlen, kajak elhiszi:D

2013. nov. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
Hogyne, ugyanis a tudásod alapján alkalmaznának vagy szted a pofidért vesznek fel ? csak az oklevél és idexeredményeket elkérni
2013. nov. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%

"Januártól viszont levéglegesíthet a főnököm,"


ez mit jelent?

próbaidőn vagy?


úgy gondolom, hogyha annak fényében vettek fel, hogy még nincs meg a végzettséged, de meg fogod szerezni, akkor persze, hogy érdekli.


te eljátszhatod, hogy nem mutatod meg, de próbaidő alatt repülhetsz.


kaptál egy megelőlegezett bizalmat, akkor ne élj vissza vele


milyenek a jegyeid? nagyon gyalázatosak?

2013. nov. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Már hogy lenne te kis buta? Ezzel megsértené a személyiségi jogait.
2013. nov. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem próbaidőn vagyok, jogászként végeztem, de nem jogászként dolgozom, ezért kerestem jogszabályi rendelkezést a Munka Törvénykönyvében- üzenem ezt annak a gyökérnek aki nagyon kulturált választ adott nekem. A jegyeim egyáltalán nem gyalázatosak, majdnem kitűnő vagyok, szimplán az érdekelt hogy elkérheti-e a főnököm a leckekönyvi másolatomat... aki normális választ adott annak köszönöm!
2013. dec. 1. 11:35
 10/17 A kérdező kommentje:

Ezen még mindig szakadok:

"H te mekkora egy luzer vagy....

Jó hogy kérheti, hiszen nem egy helyen csak full ötösöket vesznek fel.


Másrészt, ha nem lenne joga a főnöknek akkor is kuss a neved, mert úgy alád tesz az okoskodás miatt, h csak na.

Apám, komolyan mondom ekkora egy fhaszt:D

És még kajak jogszabályi rendelkezést keres.

Arról nem kerestél, h hol van az leírva, h a főnök a főnök?

Hihetetlen, kajak elhiszi:D"



Te aluliskolázott gyökér!!!! :)

2013. dec. 1. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!