Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkavállaló azonnali felmondá...

Munkavállaló azonnali felmondása esetén, ha a felmondás indoka a munkáltató nemfizetése, jár-e végkielégítés?

Figyelt kérdés

Egy 10 éves leírásban találtam, hogy jár, de 10 év alatt sokminden változik. Olvasgattam a 2013-as MT-t és az én értelmezésem szerint nem jár, de ha egy jogi szöveget helyesen olvasni tudó ember is megerősíthetne/megcáfolhatna...

Kérem, hogy a "szerintem" és az "azt hiszemeket" kerüljük, csak olyan írjon aki tudja is a választ!



2013. okt. 11. 10:31
 1/1 Agent Cooper ***** válasza:
A munkavállaló azonnali hatályú felmondása esetén nem jár végkielégítés (sőt, a munkavállaló bármilyen módú és hivatkozású felmondása esetén sem). Végkielégítés kizárólag a munkáltató felmondása, a munkáltató jogutód nélküli megszűnése és a munkaviszony megszűnésének a Munka törvénykönyvében előírt bizonyos eseteiben jár.
2013. okt. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!