Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Követelhetem-e visszamenőleg...

Követelhetem-e visszamenőleg is a volt férjemtől a gyerektartást, valamint ha nem fizeti a kiszabott összeget, akkor bíróságra kell-e adnom?

Figyelt kérdés
A 3 gyereket én nevelem, semmivel nem száll be a nevelésükbe, csak éli az életét. 3 éve mentünk szét a volt férjemmel, idén elváltunk. Gyerektartást nem fizet, annak ellenére, hogy idén a bíró kiszabott egy összeget. Kérdésem az lenne, hogy ha bíróságra adom, akkor visszamenőleg 3 év tekintetében is követelhetem a gyerektartást? Vagy csak a válás napjától?
2013. dec. 5. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ítélet időpontjától kezdve visszamenőleg 6 hónapra kérheted.
2013. dec. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérelem benyújtásától kell számítani a 6 hónapot.
2013. dec. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Attól a naptól visszamenőleg 6 hónapra követelhetsz gyermektartásdíjjat, amikor beadod a végrehajtási kérelmet a bíróságra. A válás jogerőre (amelyik napon kimondták)emelkedésétől jár jogosan gyermektartásdíj. Visszamenőleg a 3 évet nem követelheted. Célszerű minél hamarabb végrehajtást kérned, mert a bíróságok elég lassúak. Az ünnepek miatt csak jövőre lesz az ügyből valami.

Menj be panasznapra és fogalmazzátok meg hogy a válást 2013. x hónap y naptól jogerős. Az apa köteles x % vagy x összeg gyeremketartásdíjjat megfizetni. Kérd az elmaradás behajtását és munkáltatói letiltást.

2013. dec. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2013. dec. 6. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!