Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit szóltok a Tobin-ügyhöz?...

Mit szóltok a Tobin-ügyhöz? Vajon miért van az, hogy igazából ő le akarja ülni, csak éppen nem Magyarországon?

Figyelt kérdés

Vajon?


Hallom, kenegetik össze-vissza a témát, és én magam se vitatom (ahogy ő se) a büntetés jogosságát, csak éppen ugye az nem mindegy, hogy egy jogállamban tölti le vagy egy olyanban, ahonnan a fogvatartottak még arról is beszámolnak, hogy az őrök rendszeresen verik őket stb stb.


Na kérem, ezek után Magyarország miért csodálkozik azon, hogy Írország nem óhajt olyan mohón segédkezni, és inkább alaposan körbejárja a kérdést, mielőtt kiadja az illetőt?


Gondoljunk már bele egy olyan helyzetbe, hogy pl Ukrajnából hozzánk menekül valaki, mert ott meg politikai ügyek miatt rendszeresek az ellenzékiek lecsukása, és naná, ha nem is mi, de egy fejlettebb demokrácia biztos, hogy 100x meggondolná, egyáltalán hajlandó-e bárkit kiadni egy ilyen országnak.


Hááát szal én nem igazán értem a magyarok felháborodását, csak persze az más kérdés, hogyan sikerül szándékos félreértelmezéssel megvezetni a népet, holott sztem csakis arról van szó, hogy nem szeretne egy diktatorikus helyen börtönben lenni.

De megjegyzem, én se szeretnék se itt se Kongóban börtönbe kerülni, ha ilyen lenne, naná én is szeretném átkérni magam Svájcba, ha erre van jogi lehetőség, és ahol valóban jogállami keretek között tölthetem le a büntetést.


Nos, én ezeket gondolom.


Ti ? Mik a vélemények?



2013. dec. 6. 08:39
1 2
 1/11 Andizsuzsi ***** válasza:

Kérdező, te honnan veszed az információidat?

Magyarország garanciát vállalt arra, hogy ha Tobin megkezdi a büntetése letöltését, akkor a lehető legrövidebb időn belül elbírálják a kérelmét, hogy Írországban folytathassa a büntetés letöltését. Tobin ezzel kapcsolatban folyamatosan kéri a gondolkodási idő meghosszabbítását. Amúgy az ír bíróság korábban úgy döntött, hogy nincs helye a magyar ítélet végrehajtásának Írországban.

Amúgy meg Tobin nem "került" magyar börtönbe, hanem halálra gázolt a járdán két kisgyereket, amiért börtönbüntetés jár. Ha olyan borzasztóak a magyar viszonyok, maradt volna otthon, mindenki jobban járt volna.

2013. dec. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

na, örülök h sikerült jól megérteni a kérdésem lényegét :(

senki nem vonja kétségbe h amit tett, az nagyon durva, és hogy büntetés jár érte. na ennél a pontnál viszont nem tudsz tovább lépni, amit egyébként feltételeztem is már a kérdéskiíráskor is, de azért még hátha valaki ...

2013. dec. 6. 10:35
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

"Magyarország garanciát vállalt arra, hogy ha Tobin megkezdi a büntetése letöltését, akkor a lehető legrövidebb időn belül elbírálják a kérelmét, hogy Írországban folytathassa a büntetés letöltését. Tobin ezzel kapcsolatban folyamatosan kéri a gondolkodási idő meghosszabbítását. Amúgy az ír bíróság korábban úgy döntött, hogy nincs helye a magyar ítélet végrehajtásának Írországban."


Gondolom elkerülte a figyelmedet. Esze ágában sincs börtönbe menni.

2013. dec. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

dehogy kerülte el! csak éppen hülyeség ...


éppen ez a lényeg h "elbírálja a kérelmét ...", azaz nincs fix válasz, ha jól értem, de ha rosszul, akkor bocs. épp ez a gond sztem h szeretne végre egy feketén-fehéren igen vagy nem választ, és nem olyat h "majd elbírálják " és majd esetleg netán ha így meg úgy ... na nem, ez Mao esetében nem működik, ilyen helyeken sajnos teljesen egyértelmű, sőt, lassan már ha biztosra akar menni az ember, akkor nemzetközi megfigyelők előtt aláírt nyilatkozatra van szükség, mert hát ugye ahol egyik nap így értelmeznek egy jogszabályt, a másik nap meg pont az ellenkezőjét bizonyítják be, na kérem, miért is csodálkozunk, hogy ezt így nem igazán kívánják elfogadni?

Más lenne a helyzet, ha pl Németo vagy Belgium stb, tehát egy normális jogállam adna rá akár szóbeli garanciát, de mi nem az a hely vagyunk, ahol figyelembe lehet venni nem kőbe vésett ígéreteket. (pedig hidd el, én nagyon örülnék ennek ... de hát mégse)

2013. dec. 6. 11:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Szegény Tobin, igazi kongói állapotok közé kerülne be, ahol "nincs jogállam" és szörnyen tartanák. Mindjárt elsírom magam szegény kisgyerekgázoló sanyarú sorsán. Tudod, érvelésedben az a hiba, hogy Magyarország tagja az Európai Uniónak, Ukrajna meg nem. Bár büntető ítéletek elismerése még nem kötelező EU-n belül (a kereskedelmi és polgári jogi már igen), így nem igazán tud mit tenni a magyar hatóság, az írek pedig láthatóan nem törik magukat. Igazából csak védik az állampolgárukat, ami egyrészt dicséretes, másrészt - jelen esetben - igen undorító dolog.

A "Magyarországon nincs jogállam" és "diktatúra van" dumáddal meg javaslom menj Tobin után, de minimum Londonba.

2013. dec. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andizsuzsi ***** válasza:

"ppen ez a lényeg h "elbírálja a kérelmét ...", azaz nincs fix válasz"


De van. Magyarország garanciát vállalt arra, hogy ha itt megkezdi a büntetését, akkor a lehető leghamarabb "hazamehet" egy ír börtönbe. Ennél több mi kell még? A nemzetközi jog szerint itt kell, és meg kell kezdenie a börtönbüntetését, annál is inkább, mert az írek szerint az itteni ítélet rájuk nem vonatkozik, ők szabadlábra helyzeték.

2013. dec. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

naná h védik! de továbbra se fogod fel akkor a kérdésemet. még mindig nem az ítélet jogosságát firtatom ...


"tudod, érvelésedben az a hiba, hogy Magyarország tagja az Európai Uniónak, Ukrajna meg nem." >>> hogy én mennyi új dolgot tudok meg itt tőletek .. hihetetlen!

Egyáltalán nincs hiba az érvelésemben, pont ez a nagyon szomorú, h tagjai vagyunk az Uniónak és ennek ellenére vagyunk ilyenek ... ez már inkább elgondolkodtató.

2013. dec. 6. 16:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Írek bebaszták volna a börtönbe senki nem lenne felháborodva , ehelyett éli világát
2013. dec. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ez így van
2013. dec. 6. 19:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Ma egy nemzetközi jogász azt mondta, hogy volt egy ír jogszabály a kiadatás feltételeiről. Tobin nem felelt meg ezeknek a feltételeknek, tehát az ír állam a saját törvényeit betartva nem adhatta ki Tobint. Nem tehetett mást, mert ezzel saját hazája törvényeit sérti meg. Ez a jogszabály ellentétes volt az EU normákkal. Az a paradox helyzet volt, hogy az ír állam vagy a saját törvényeit követi vagy az EU-s rendelkezéseket. Később ezt az ír jogszabályt megváltoztatták, de a legfelsőbb bíróság kimondta, hogy visszamenőleges ügyekre nem érvényes a módosítás.

Szóval Tobin vígan élhet Írországban, nemzetközi elfogatóparanccsal a feje felett. Ha elhagyja az országot, akkor az elfogatóparancs alapján lehet intézkedni ellene.

Ha Tobin nem akar soha többet külföldre menni, akkor vígan élhet élete végéig. Ellenkező esetben kénytelen lesz önként börtönbe vonulni. Az más kérdés, hogy hol fogja leülni a büntetését. Lehetősége van arra, hogy Magyarországon kezdje, majd rövid idő után átszállítsák egy ír börtönbe.

2013. dec. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!