Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi lenne szerinted az...

Mennyi lenne szerinted az elfogadható jövedelemadó kulcs, amit szó nélkül becsületesen befizetnél?

Figyelt kérdés

Továbbá mit szeretnél inkább :

Kötelező egészség és nyugdíjbiztosítás magas járulékkal sok szolgáltatással vagy

Minimális egészség és nyugdíjbiztosítás alacsony járulékkal minimális szolgáltatással. (Mindenki vásárolja meg a szolgáltatást amire szüksége van. )


2009. nov. 23. 00:14
1 2
 11/11 igabcsy ***** válasza:

Az a baj a kérdéssel, hogy túl komplex. Mert akik komolyan végig gondolják, és belátják, hogy az államnak is működnie kell, azok ilyen árak és ilyen bérek mellett nem tudnak mondani egy olyan számot, ami megfelelő lenne az állam és az állampolgár oldaláról nézve is.


Ha arra vagy kíváncsi, hogy figyelmen kívül hagyva az állam igényeit, csak azt nézve, hogy a jelenlegi béremből hogyan tudok megélni, és mit kapok vissza a befizetéseimből, akkor én 10% szja-t és 10% áfa-t mondok.


A másik kérdésedre a válaszom:

Mivel eddig szerencsém volt (és remélem, hogy ezután is lesz munkám), ráadásul olyan, hol nincs választási lehetőségem, hogy akarok fizetni adót vagy nem akarok, mert vonják és kész.... - szóval én arra voksolnék, hogy egy minimális egészség és nyugdíjbiztosítás mellett mindenkinek járjon valami alapellátás. Az extra szolgáltatás pedig legyen fizetős.

Megmagyarázom miért gondolom így:

Bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy nem lesz munkája, nem tud járulékokat fizetni - nyilván neki is élni kell, és ő is beteg lehet. Attől vagyunk emberek, hogy ilyen esetben segítünk egymáson. Az ilyen nehéz helyzetbe jutott emberek megsegítése miatt kell megtartani a minimum szolgáltatást és ezzel együtt a minimum járulék elvonásokat.

Valamint az olyan mindenkit érintő szolgáltatások miatt, mint pl. a közterület világítás.


Az extra egészség szolgáltatásokkal kapcsolatban pedig az a véleményem, hogy kenyeret sem adnak a boltban annak akinek nincs pénze. Hát extra szolgáltatást se várjon az, aki nem tudja kifizetni.

Értem ez alatt, hogy ha valaki olyan beteg lesz, hogy muszáj megműteni, akkor nem lehet arra hivatkozni, hogy

nincs biztosítása. Meg kell műteni, ez alapellátátás.

De a kórházakban a tv, internet, egyszemélyes szoba, éttermi minőségű kaja, stb.. - ami plusz szolgáltatás már csak annak járjon, aki ezért fizet is.

Bocs, hogy "bőlére eresztettem", de csak így tudtam mind két kérdésedre válaszolni.

2009. nov. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!