Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő képpel való...

Mi a teendő képpel való visszaélés esetén? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Valakik (egyfajta "vidék betyárai, örülünk hogy ha megvan a nyolc általános") örömüket lelték abban, hogy miközben aludtam a buszon, "pózoltak velem", a készült kép jelenleg is az egyikük profilképe Facebookon(nem ismerősöm az illető sem ott, sem a valóságban, egy ismerősöm(aki szintén nem ismeri) hívta fel erre a figyelmemet, véletlenül akadt rá).Intelligens hangvételű üzenetben kértem, hogy szedje le, nem túl értelmes választ kaptam, mi szerint tök jó kép. Meg hogy miért aludtam a buszon, satöbbi. Majd lelépett anélkül hogy akár azt mondaná, hogy majd leszedi(most este történt az üzenetváltás, a kép amúgy már több mint egy hónapja fent van).


Gyorsan rákerestem a dolog jogi hátterére:


[link]


Mivel ez nem "nyilvános közszereplés", és a hozzájárulásomat sem kérte, ráadásul nyilvános a profilképe, úgy vélem, hogy jogszabályt sért.


Kinek, milyen hatóságnak, adminnak, vagy akárkinek lehet ilyen esetben írni?



2013. dec. 9. 22:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Hol volt itt rasszizmusról szó?
2013. dec. 9. 22:56
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
"vidék betyárai, örülünk hogy ha megvan a nyolc általános" - ezzel a rasszista kifejezéssel utaltál rá, hogy az illetők cigányok. Ez pedig gusztustalanul gerinctelen volt, fiam!
2013. dec. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
megjegyzem: nem cigányok.
2013. dec. 9. 23:01
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

katt a képre - lehetőségek - jelentem

Gratulálok, hogy egy hónap után se sikerült megtalálni ezt az opciót...

2013. dec. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, erre voltam kíváncsi. (a képet ma láttam először, de már egy hónapja fent van)
2013. dec. 9. 23:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Raszista vagy ne tagadd!!!
2013. dec. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!