Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy független bírósági végreha...

Egy független bírósági végrehajtónak van e lehet e arra lehetősége, hogy nyomozzon egy információ alapján egy adós után? A többi lent.

Figyelt kérdés

Nekem valaki tartozik 100.000Ft-tal,de eddig sehogyan sem tudták behajtani rajta,mert nemvolt behajtható,mert a fickónak nem volt nyilvántartható ingó-ingatlan vagyona,jövedelme.

Nem régen,azaz egy hónapja viszont információhoz jutottam arról,hogy a fent említett adósomnak,a nevére az apja KFT-t,s a házuk felét íratta,ezek után kérdem én,hogy ebben az esetben,egy független bírósági végrehajtónak van e,lehet e joga-lehetősége arra,hogy egy iLyen információnak utánajárjon?

A fent említett adós ellenem cselekményével elkövette a BTK.313/C.§(1)bek b.)pontjába ütköző és a (3)bek a.)pontja szerint büntetendő folytatólagosan elkövetett készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel visszaélés bűntettét,valamint a 3 rendbeli a BTK.276.§-ába ütköző és büntetendő magánokirat-hamisítás vétségét

A bíróság által alkalmazott egyéb jogszabályok:

A BTK.51.§(1)és(2)bek,az 52.§-a,a Be.335§(4)bek,a 338.§(1)bek,a 259.§(1)bek,a PTK.339.§(1)bek,az Itv.42.§(1)beka./pontja,az 58.§(3)bek,és a 71.§(3)bek,valamint a 6/1986.(VI.26.)IM. rendelet 13.§(2)bekezdése. Az ítélet született

Pécs.2009.03.24.

A bíróság ítélete 2009.04.06.jogerőre emelkedett és végrehajtható.

Én csak hallott információval rendelkezem,s a tények ismeretében valószínű,hogy az adósom nem ismerné be nekem az információ valóságát,kérdem én,hogy ennek tudatában elvárhatom e a megbízott bírósági végrehajtótól azt,hogy a már E-mail-ben közölt információ valóságtartalma után nyomozzon,illetve esetleg nyomoztasson?



#Független Bírósági Végrehajtó #nyomozati jogosultsága.
2013. dec. 18. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nem "nyomozás", de természetesen minden nyilvántartást megkeres: ingatlannyilvántartás, zálogjogi nyilvántartás, autó-tulajdonosok nyilvántartása, cégbíróság... Szóval, ha tényleg bejegyzett tulajdonos lett a kft-ben (tehát üzletrésze van), és az ingatlanban is tulajdonos lett, akkor azt a végrehajtó azonnal tudni fogja.

És neked nem kell semmi információt adnod ehhez a végrehajtónak, ő ezeket a megkereséseket hivatalból teljesíti, amint kifizeted a végrehajtási díjelőleget neki.

Megkeresi még a NYUFIG-ot is, bankokat... Majd leírja, hogy kiket, jó hosszú a lista.

2013. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Amikor elindítottam a végrehajtást(illetve a bíróság),egyszer már fizettem végrehajtási költséget,akkor most megint ki kell újra fizetnem?

Mert amikor a legutóbb jártam a végrehajtónál,akkor azt mondta,hogy nem kell újra kifizetnem,akkor most mi van?

2013. dec. 19. 09:06
 3/7 anonim ***** válasza:

szia,


a végrehajtó nem nyomozóhatóság.


szia

2014. jan. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor most mi van? Még egyszer meg kell e fizetnem a végrehajtási költséget,vagy nem? Mert mikor a legutóbb jártam személyesen a végrehajtónál,akkor ő nekem azt mondta,hogy ha már egyszer fizettem,akkor már nem kell még egyszer fizetnem(ő egy független bírósági végrehajtóegyébként). Akkor most mi van? Egyáltalán van e még esélyem arra,hogy visszakapjam a pénzemet,ami a valós kárnak csak az 1/3-a,vagy lemondhatok róla,s akkor az a szemét alak megússza,én meg neki köszönhetően nyomorgok tovább?
2014. jan. 3. 13:00
 5/7 anonim ***** válasza:

szia

(röviden)

Ha már folyik végrehajtási eljárás akkor a végrehajtó a végrehajtási lapon kiálított és kért végrehajtási cselekményeket fogja végrehajtani azaz kérte-e, az adós minden vagyonára, munkabérére,stb az eljárás lefolytatását? Ha az adósnak van pl cég a nevén ( ezt be is lehet jelenteni a végrehajtónak)akkor a cégben lévő tulajdonrészét lelehet foglalni, ugyancsak ha ingatlana van akkor azt, de az összeg nagyságrendjétől függően először a munkabérrel kell kezdeni, ha ez nincs akkor a fokozatosság elvét fogja követni a végrehajtó.


szia

2014. jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az az érdekes helyzet,hogy amikor az ítélet megszületett nekem semmilyen papírt nem kellett kitöltenem,csak a végrehajtási költséget kellett kifizetnem.

Nos ebben az esetben mi a helyzet?

2014. jan. 5. 20:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyaltalan kialitottak e vegrehajtasi lapot?
2014. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!