Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Facebook feltörés jogi követke...

Facebook feltörés jogi következményei? Többi lent, fontos!

Figyelt kérdés
Kérlek komoly kommenteket írjatok. Arról lenne szó, hogy miután feltörték a facebook fiókomat egyes személyek akiket konkrétan megtudok nevezni letöltötték személyes üzeneteimet amiket más egyéb személyekkel folytattam, kinyomtatták, az üzenetek alá tollal írottan kommenteltek, ahol is engem különböző trágár kifelyezésekkel illettek, majd alá is írták, és ezt követően ezt több embernek szét is osztották, hogy tekintsék meg. Ennek lehet bármilyen jogi következménye?
2013. dec. 19. 18:58
1 2
 1/11 tetro ***** válasza:
100%
A szétosztásnak igen, a facebook feltörést nem tudod bizonyítani. Főleg hogy szinte biztos, hogy nem is feltörték, hanem bejelentkezve maradtál valahol.
2013. dec. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nemhiszem hogy bejelentkezve maradtam volna máshol, csak saját gépről szoktam bejelentkezni, amit mások nem szoktak használni.
2013. dec. 19. 19:10
 3/11 tetro ***** válasza:
83%

és mennyire bonyolult a kódod kitalálni?

facebookot feltörni szinte lehetetlen...

2013. dec. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Tetro te már megint olyan hülye vagy, h az már fáj.
2013. dec. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tetro ***** válasza:
86%

19.24

oké. itt van egy hacker. hogy törik a facebookot, légyszi mond el.

2013. dec. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
oké, légyszi ne térjünk el a kérdéstől :)
2013. dec. 19. 19:34
 7/11 tetro ***** válasza:
100%

19.34

igazad van. várjuk meg hogy kulturált barátunk megossza a tudást.

2013. dec. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kovpet ***** válasza:
100%

#4: Erre én is kíváncsi vagyok. Egyébként az IT-ből élek és közvetetten IT-biztonsággal is foglalkozom. Nekem nem menne (igaz, nem is foglalkoztam vele).

De kíváncsi vagyok, már csak szakmailag is.

Tehát? (NE DOS-olásos megoldást írj!)

2013. dec. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én foglalkoztam vele, de nekem sem menni, pedig nem egy oldalra jutottam már be, sőt nem egy versenyen is indultam elég jó eredményekkel.


Valóban nem a facebookot törik fel, hanem csak a jelszót lopják el.

Valóban ez sem épp legális, de ezt jóformán lehetetlen bizonyítani.


Ellenben a kinyomtatást és aláírást már lehet és azért érdemes is feljelentést tenni.

2013. dec. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
Nem lehet túl nehéz feltörni/kitalálni a jelszót, velem valami 12+ éves kis p.cs szórakozott ma azzal, hogy belepofázott a beszélgetésembe. Kizárólag saját gépről léptem be eddig facebookra, a jelszavam 12 karakter szám+betű kombináció volt, és abszolúte értelmetlen hogy az esetlegesen bruteforce módszerrel próbálkozóknak esélyt se adjak(minden jelszavam értelmetlen épp ez miatt). Na erre varrjon valaki gombot. Sajnos nem vagyok akkora penge hogy ki tudjam deríteni hol lakik a gyerek, pedig elbeszélgetnék vele hogy egy életre megjegyezze hogy ez k.rvára nem vicces. Na meg persze kiszedném belőle hogy hogyan csinálta, már csak kíváncsiságból is.
2014. febr. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!