Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közvetítői eljárás - ez hogy...

Közvetítői eljárás - ez hogy megy? Most ki előtt és hogy kell megegyeznünk ahhoz, hogy az ügyész elfogadja?

Figyelt kérdés

Az a gáz h az ügyvéd persze hülyít, és kb naponta mást mond, na de a tények:


Egy kis csattanós közlekedési balesetes ügyrőlk van szó, és kijött az ügyészségtől a határozat h van fél évünk a megegyezésre, de ennyi.


Na oké, megegyezni, de mégis hogy?


Mi ketten egyezzünk meg, h pl ő kér 500 ezer Ft-ot, fizessem ki neki, mi ezt írjuk alá hogy megegyeztünk, és küldjük be az ügyészégre?


Vagy a másik gondolat h esetleg kifejezetten az ügyész előtt kell egyezkednünk és ő foglalja jegyzőkönyvbe h mi hogyan egyeztünk meg?


Valaki adjon már tanácsot légyszi, hogy szokott ez menni? Mégis ki dokumentálja a megegyezést?



2013. dec. 22. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, h a hatóságnak nincs nagy beleszólása, tehát úgy egyeztek meg, ahogy akartok.

Elvileg ki lett rendelve egy pártfogó, aki felügyeli az egészet.

Ennyi.

2013. dec. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

na de én nem tudok senki pártfogóról h ki lett volna rendelve bárki is ... most elolvastam megint, és csak arról szól h fél évre felfüggesztve az eljárás és ez alatt kell lezajlania a megegyezésnek. na de mégis hogy kivel?


most leegyszerűsítve akkor pl leülünk ketten egy kocsmában és megegyezünk? és akkor erről írunk egy papírt, mindketten aláírjuk és beküldjük az ügyészségre, hogy igen, elismerjük, hogy megegyeztünk? kb így lenne?

2013. dec. 22. 10:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor még egyszer mi van pontosan abba a határozatba írva, szerepel benne az, hogy közvetítői eljárásra utalják az ügyet vagy mondjuk az van benne hogy a vádemelést elhalasztják. Elő van írva bármiféle magatartási szabály?

Ha szerepel a határozatban az hogy közvetítői eljárás, vagy pártfogó felügyelő, akkor mindenképp előtte kell megegyezni, majd ők küldenek nyilván idézést mikor és hol kell megjelenni. Ha nincs semmi ilyesmi benne - ami elég érdekes lenne - akkor nyilván magánúton kell egyezkedni, én ilyennel még sosem találkoztam.

De ha nem világos valami javaslom panasznapon menj be az ügyészségre és kérdezz rá, akár telefonon is megteszi.

2013. dec. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

na most nincs előttem, de beidézem, ha nálam lesz, arra emlékszem h közvetítői eljárás miatt fél évre elhalasztják a vádemelést.

de semmi egyéb részlet, hogy ez mégis hogyan zajlik ... pártfogó biztos nem szerepel benne, mert arra emlékeznék, nekem nagyon úgy tűnt, hogy nekünk ketten így privátban kell megegyeznünk, csak szal nem tudom, ez mégis hogy működik. mi megegyezünk, aztán a mindkettőnk által aláírt egyezséget küldjük be az ügyészségre? hidd el, egyszerűen semmi konkrét útmutató nincs a végrehajtásra vonatkozóan.

2013. dec. 23. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor mindenkepp ugyeszsegen erdeklodj, kozvetitoi eljaras CSAK partfogo felugyelo elott lehetseges.
2013. dec. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ok köszi, és arra nézve tudsz esetleg infót h ez a bizonyos pártfogó honnan jön vagy hol kell őt keresni? én ilyen pártfogóról eddig csak polgmesteri hivataloknál hallottam (de persze fogalmam sincs h ott mit csinálnak, csak láttam kiírva ..)
2013. dec. 28. 12:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Az illetékes megyei kormányhivatal igazságügyi szolgálatát keresd.
2013. dec. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ok köszi, na őket ismerem ... csak nem is tudtam h foglalkoznak ilyennel, mert mindig úgy hirdetik magukat h "áldozatsegítő iroda", de okés, na ez hasznos válasz volt, még egyszer kösz!
2013. dec. 28. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!