Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy számítógépet lefoglalna...

Ha egy számítógépet lefoglalnak mi történik a hozzá lévő telepítőkkel mi az eljárás?

Figyelt kérdés
A kérdésem konkrétan a következő lenne, a számítógéphez van CD re kiírt operációs rendszer.A számítógépen a D maghajtón vannak a telepítőprogramok amivel fellehet telepíteni a számítógépet.Azt hogy én megvettem vagy eredeti CD már nincsenek meg de pótolhatatlan programok.A Számítógépemet nem foglalták le nincs semmi,csak arra vagyok kíváncsi ha valaki gépét lefoglalják amik vannak CD ken,DVD ken,számítógépen telepítők ezekkel mi van visszakapja az ember,törlik,vagy ha az ügyhöz semmi köze ezt nem is vizsgálhatják csak az ügyben amiért nyomoznak?

#számítógép lefoglalás #lefoglalt számítógép #lefoglalt számítógép szoftverek #lefoglalt számítógép programok
2013. dec. 20. 03:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Ahogy ismerem orszagunk, amirol nincs eredetid, kifizettetik, gepet elveszik...

Amugy fura h pl a colin 2005 2x is megvan valahol, (csak pl nek irom)

De fogalmam sincs hol, letoltottem, mit keresgessem, azt ezt is ram vernek? Azt meg ne mondja senki h megvan a 8 eves szamla, raadasul az 1 ik ajandek volt VGA hoz...

2013. dec. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Visznek mindent, aki lefoglalja nem szakértő. Azt majd külön más fogja megvizsgálni, hogy a lemezeken mi található.

Aztán az ügy határozza meg, hogy mit vizsgálna. Ha mondjuk lopott szoftverek miatt vitték el, akkor nyilván egy másolt (fizetős) oprendszerrel már bajban lehetsz. A driverekkel nem hiszem, hogy gond lenne, azok netről letölthetők. Azután vagy visszakapod vagy nem.

2013. dec. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két lefoglalásom volt, az utóbbinál írtam egy levelet nekik és visszaadták. Az előzőnél nem kértem és nem is adták vissza.
2013. dec. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval én a következőt tudom ha az ügy lezárult akkor az ember visszakapja a gépét.Ha nem veszi át x időn Bellül miután az ügy lezárult megpróbálják értékesíteni ha ez sem bezúzzák ha az x idő letelt őrzési díjat számolnak felazon fellűl.Ha sikerült eladni x összeget kifizetnek.De nem ez volt a kérdés.Egy ismerősöm azt mondta hogy egy haverjánál volt a szoftver rendőrség és amiről nem volt eredeti nem tudta igazolni hogy mevette azt mind törölték de ez ilyen halott valami.Én személyesen egy bíró szájából halottam a következőt egyszer volt egy rendőrségi ügyem és a következőt halottam a folyosóról amikor beszéltek az ügyemről ez konkrétan nem számítástechnikai ügy volt.Ha belenéznek a gépembe ami azon van illegális programok azokkal is elszámoltatnak.Szóval azt vettem le a bíró szavaiból teljesen mindegy miért néznek bele így is úgy is azért is pluszban előveszik az embert ez nem most volt. Konkrétumot egyik fórumon sem találtam hogy konkrétan a telepítőprogramoknál ha már nincs meg az eredeti CD számla papír sincs róla akkor jogvédett fizetős programoknál konkrétan mi van.Nem ismerem jogot most Pl azért mert nincs róla papír azt mondani hogy (lopott).Másnál akinek lefoglaltak már gépet és konkrétan a gépen úraírható CD-ken DVD-ken pendrivon voltak ilyen jogvédett fizetős programok telepítőiott konkrétan mi történt? Azt tudom ha feltelepítve veszi az ember azért nincs semmi de a rajta lévő telepítők már más dolog. Most a papírokat is ki őrzi meg annyira pl ha online lett megvéve.Szóval én is meg más is kíváncsi rá most konkrétan pl ügytöl függetlenül lefoglalják a gépet ott van egy halom telepítőprogram rajta ami fizetős jogvédett ezekkel hogyan járnak el.Tényleg azokra lennék kíváncsi akik konkrétumot tudnak érintettek a dologban van tapasztalat róla tudnának róla mesélni.Most konkrétan ott vannak a gépen a jogvédett fizetős telepítők esetleg két példányba is van biztonsági okokból de az oprendszer is ami van az konkrétan csak egy újraírható CD-n van meg.Szóval ezzel így önmagában ilyenkor mi van?Míg arra is kíváncsi vagyok külön emelett a szoftveres dolog melett olvastam olyat is hogy csak azt vizsgálhatják amiért elvitték,de én úgy tudom teljesen mindegy miért vitték el amit még találnak azért is elszámoltatnak?Szóval én elsősorban erre a szoftveres dologra vagyok kíváncsi mert ezeket a papírokat blokkokat ki őrzi már meg az eredeti CD-DVD megsérűl használatatlan nyílván eldobálja az ember és maradnak ekkor már csak a másolatok meg ha online veszi az ember és adnak egy letöltő linket utána megvan neki már mit érdekli a papír vagy már régebben vette meg sincs.Nyilván ha ilyet törölnek akkor abból kára van az embernek még ha nem is tudja bizonyítani,vagy ha nem tudja bizonyítani hogy pl azt konkrétan te nem vetted meg de te se hogy megvetted akkor mi van konkrétan?Szóval gépen újraírható CD ken ott vannak ezek a jogvédett fizetős anyagok szóval pl nincs meg az eredeti de én írtam ki az oprendszert CD re eredetiről de ezt nem tudom bizonyítani,se azt hogy megvettem ha kéne bizonyítani kérdeznék.
2013. dec. 20. 12:35
 5/9 anonim ***** válasza:
A telepítőket leszedheted a netről. Modern világ ez!
2013. dec. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"ott van egy halom telepítőprogram rajta ami fizetős jogvédett ezekkel hogyan járnak el"

Mármint ha illegális a cucc a lemezen? Itt a megoldás, megszoptatnak úgy, hogy magadat összefosni is elfelejted:

[link]


"de én írtam ki az oprendszert CD re eredetiről de ezt nem tudom bizonyítani,se azt hogy megvettem"

Ezt ugye viccnel szántad "Istenbizony megvettem, tessék már elhinni..." :)


"ezeket a papírokat blokkokat ki őrzi már meg az eredeti CD-DVD megsérűl használatatlan nyílván eldobálja az ember"

Így van, dobálj el mindent és ha jön a nyominger, akkor mutasd fel neki ezt a kérdést :)

Deha ettől félsz, nem ártana a vásárlásokat is archiválni (eredeti adathordozók, kinyomtatott lapok elrakása nem nagy művészet)Különösen ebben az országban, ahol a redvás postai csekkeket is el kell tenni egy teljes életen át, mert bármikor megcumiztathat egy rohadt szolgáltató.

2013. dec. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem veszi át x időn Bellül miután az ügy lezárult megpróbálják értékesíteni


nem szólnak, eladják és ellopják az árát

2013. dec. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amit azon találnak illegális dolgot azért mind felelősségre vonnak.És teljesen mindegy ha lefoglalják miért foglalták le,minden ami tudomásukra jut azért lépnek.Ha tudod hogy olyasmik vannak a gépeden amiért komoly bajba kerülhetsz és több ilyet összetudsz szedni akkor azt tudom mondani hogy a teljes merevlemezt titkosítsd le,ez nem egyenlő a lejelszavazással vigyázz,de ide is erős jelszó kell.Pl true crypt,DriveCrypt Plus pack,.Ha szereted a kényes dolgokat Fegyverek,robbanószerek,hackerkedés akkor javaslom a TOR browser használatát nézz utána.Ha valamit végleg elakarsz tüntetni arra ott az eraser program ez többszörösen fellül írja az adatot a merevlemezen.Mindent amit csak simán törölsz nincs erősen letitkosítva.Sima jelszavas,rejtett,simán csak törölt dolgokat könnyen visszalehet állítani.Ami erősen titkosított,megfelelően fellülírt ahhoz nem fognak hozzáférni. Valószínűleg erről hogy konkrétan hogyan járnak el a telepítőkkel ezt rendőrnek nem érdeke neked elmondani,de aki átesett ilyenen érintett arra én is kíváncsi vagyok. Szívesen én is meghallgatnám azokat akik tudnak erről mesélni.Itt ott összelehet szedni információkat de sajnos ez nem egyenlő a pontos jogi hátérrel.Én is kíváncsi vagyok ha számítógépen újraírható CD-ken amik vannak jogvédett fizetős programok ezekkel hogyan járnak el törvény szerint.És én is megkérném aki jártas ebben az próbáljon segíteni mert nem egy embert érint ez a kérdés!
2013. dec. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

rad verik sajnos, ha olyat találnak rajta.

azaz kifizettetik és el is kobozzák és még büntetés is jön rá ... de tényleg nagyon ügyfüggő

2013. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!