Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Semmis szerződéssel kapcsolato...

Semmis szerződéssel kapcsolatos kérdés, nagyon fontos, jogvégzett személyek nyilatkoznának?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van egy szerződésem, szerzői jogi. Valakinek eladtam a jogot, nem fizetett, a szerződésben az van, hogy nincs jogom panaszkodni semmilyen esetben. ( Azért írtam alá, mert bíztam a tagban, hülye voltam, ugorjunk)

egészen pontosan úgy néz ki ez a mondat

"bármilyen okból történő megszüntetése van megszűnése nem érinti a megszerzett jogokat"

Igen ám, de úgy néz ki, a szerződés semmis, több ok miatt is. ( alaki, tartalmi, stb)

Ha jól értem, a jóember nem pattoghat, mert nem megszűnik a szerződés, hanem jogilag sosem létezett, tehát a megszűnése pillanatától érvénytelen, ergo, enyém minden jog?

Nagyon fontos lenne a válasz, mert nagyon hülye vagyok a joghoz, és kicsit félek, hogy most mi van.


2013. dec. 22. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha valóban semmis a szerződés, akkor igen, az aláírástól kezdve érvénytelen. Viszont ahhoz, hogy meg tudjuk neked mondani, hogy tényleg semmis, ahhoz ismerni kéne az egész szerződést, amit én pedig ide nem pakolnék ki. Fordulj ügyvédhez.
2013. dec. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és alaki és tartalmi hiba nem semmisségi ok.
2013. dec. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ügyvéd csinálta a szerződést?
2013. dec. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a bíróság semmisnek mondja ki a szerződést, akkor a szerződés előtti állapotot kell beállítani. Továbbá ha a szerződés alapján jutott jövedelemhez a másik fél a szerzői jog révén, akkor azt ki kell perkálnia annak, akivel kötötte a semmist szerződést.
2013. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!