Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kaphatom vissza az...

Hogyan kaphatom vissza az "Ivett" név fracia változatát, ami "Yvette"? Igazából már az "Yvett"-el is kiegyeznék.

Figyelt kérdés

Ivett név szerepel az anyakönyvi kivonatomban.Egy ideig szerepelt a név az eredeti formájában az anyakönyveztethető nevek közt így "Yvette", ill. "Yvett".Így tanultam leírni,az első személyi igazolványomban is így szerepel.Azóta is így írom.Viszont a belügyminisztérium szép lassan kijavítgatta az okmányaimban.Jelenleg egyáltalán nem szerepel "Y"-nal az utónevek közt egyik formában sem.ű

Baj, mert az aláírásom a kezemben van,és mióta megszüntették a nevet,gondokat okoz.

Szeretném tudni,mi a módja, hogy továbbra is úgy írhassam a nevem, ahogy megtanultam és hosszú évekig használhattam.



2013. dec. 28. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nézd, ő is így írja:

[link]

Sajnállak, nem lehet egyszerű. A neved a személyiséged része.

2013. dec. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem az anyám nevét írta el (sok éve) egy analfabéta belügyes.

Egy csomó pénz lenne kicseréltetni az okmányaimat.

2013. dec. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Azt tudod hivatalosan használni, ami az anyakönyvi kivonatodban szerepel, mert az alapján állítják ki a hivatalos irataidat.

Ha Y-nal szeretnéd, akkor meg kéne változtatni, hiába csak egy betű az eltérés.

De ha nincs az anyakönyvezhető nevek között, akkor azt sem lehet.

2013. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Úgy hogy kitakarodsz franciaországba.
2013. dec. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hogy mersz szemet hunyni Trianon felett?
2013. dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Hogy jön ide Trianon?

Engem Kovács Klemanszónak hívnak, anyám VIX-el tisztítja a budit, de nehogy már engem okoljon valaki Trianonért!

2013. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Gratulálok neked ha ez a legnagyobb problémád! Ha magyarnak érzed magad,használd a magyar formátumot. Egyébként ha bemutatkozol akkor kihangsúlyozod minden alkalommal hogy nem i hanem y?

A fracia nálad egyenlő a franciával?

2013. dec. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sok nemesi család vajon miért írja a családnevét y-nal i helyett? (Nem is beszélve az olyan vadhajtásokról, mint Dessewffy (Dezsőfi).)

Ha Rákóczinak, Bocskainak jó volt i-vel...

2013. dec. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Szia!

Hát én elhiszem,hogy nem lehet könnyű neked.Egyébként az,hogy érted,hogy a "belügyminisztérium szép lassan kijavítgatta az okmányimban". Ezt,hogy? Mondjuk mentél jogsit/személyit csináltatni,mondtad a neved,és mondtad,hogy y-nal írod.És ők meg i-vel írták?Azért szerintem kissé "sunyi" dolog,hogy y-nal íród,és közbe az összes hivatalos papírodon átírták.

Remélem sikerül "visszakapnod" a neved!

Sok siker és szép napot! :)

2013. dec. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nos...amikor az első személyimet csinálták(14 évesen) fogalmam sem volt a rendszerről...de szerintem azoknak sem akik gyakorolták nap mint nap! Ugyanis ez valóban így történt. "Néni" megkérdezte miért írom Y-nal,mikor nem úgy van az anyakönyvi kivonatomban? Mondtam azért,mert így tanították meg leírni és azóta is így alkalmazom minden nap. "Néni" mondta,akkor célszerűbb így bejegyezni a személyi igazolványomba,mert az aláírásnál kötekedés lehet, ha I-vel jegyzik be. Mondtam köszönöm.Ugyanaz a személyim van,most fog lejárni.Az első jogsimban is Y-nal szerepelt.Elhagytam...mikor új kellet,na ott kezdődött a macera. További vicc,hogy páréve rákérdeztem az anyakönyvi hivatalban,ahol a hölgy közölte,hogy megváltoztathatom,de csak Y-nal e-nélkül a végén jegyezhető :) ja akkor megváltoztattatom...akkor most ugyanezt a hülyeséget újra eljátszanáj velem,ugyanis azóta egyáltalán nincs,csak "Ivett" :) Most fog lejàrni a személyim,gondoltam elintézem ezt is...hát dögöljek meg ha értem, hogy a " Szeder,Málna,Fradika ès Hófehérke miért érdemesebb az anyakönyvi szabályoknak!? :)
2013. dec. 30. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!