Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kaphatom vissza az...

Hogyan kaphatom vissza az "Ivett" név fracia változatát, ami "Yvette"? Igazából már az "Yvett"-el is kiegyeznék.

Figyelt kérdés

Ivett név szerepel az anyakönyvi kivonatomban.Egy ideig szerepelt a név az eredeti formájában az anyakönyveztethető nevek közt így "Yvette", ill. "Yvett".Így tanultam leírni,az első személyi igazolványomban is így szerepel.Azóta is így írom.Viszont a belügyminisztérium szép lassan kijavítgatta az okmányaimban.Jelenleg egyáltalán nem szerepel "Y"-nal az utónevek közt egyik formában sem.ű

Baj, mert az aláírásom a kezemben van,és mióta megszüntették a nevet,gondokat okoz.

Szeretném tudni,mi a módja, hogy továbbra is úgy írhassam a nevem, ahogy megtanultam és hosszú évekig használhattam.



2013. dec. 28. 13:43
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
A kedves "Trianonért dühöngőknek" pedig köszönet az érett hozzászólásokért :) Szép dolog a hazaszeretet...a nevemtől függetlenül szeretem a hazámat én is :) ezért élek itt még mindig :) és viselem a saját hibáimon kívüleső rámrótt terheket még erőm felett is ;) és rajtam kívül még sokan mások :)
2013. dec. 30. 08:40
 12/12 anonim válasza:

Szia, lett valami belőle? Jó rég volt, tudom, de mostg találtam meg a kérdést.

Engem Ivettnek anyakönyveztek de sokkal jobban tetszik az Yvett, szerintem különeleges és szeretném én is megváltoztatni.

Felhívtam az anyakönyvi hivatalt, ahonnan az MTA Nyelvtudományi Intézethez irányítottak. Ott elmondták,hogy csak "anyakönyvi bejegyzésre alkalmasnak minősített utónevet" választhatok, és az Yvett nem szerepel közöttük, csak az Ivett.

Azonban fel akarok lebbezni, mert van egy anyakönyvezett Kitty nevű ismerősöm, és az MTA listáján csak a Kitti szerepel. No ilyenkor vajon mi van? :)

2017. máj. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!