Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez bűncselekmény?

Ez bűncselekmény?

Figyelt kérdés
Volt egy párom, kb. 3 hónapig voltunk együtt. Összeköltöztünk, elég jól felszereltem a lakást elektronikai eszközökkel és bútorokkal. A saját cuccaim voltak. Sajnos van egy elég nagy hitelem, ami a fizetésem nagy részét elviszi, plusz gyerektartást is kell fizetnem. Úgy jöttünk össze, hogy a hölgy mindezzel tisztában volt. A rezsit és az albérletet ő állta, a kaját én, egész hónapban. A szakításunk után a bútorokat és az elektronikai berendezéseket eladta, mondván, hogy én nem adtam neki pénzt. A lakást állítólag elhagyta, azt állítja, hogy értesített, de nem. Szerintetek, ez bűncselekmény vagy sem? Ebben a helyzetben mit tudok tenni?
2013. dec. 30. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze,hogy az.
2013. dec. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bűncselekmény! Lopás, rendőrségéen feljelentést tenni. Az eltulajdonított tárgyak értékétől függ a minősítés.
2013. dec. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valóban? Elmentem a rendőrségre, feljelentettem, de ott kétszer is elutasították a feljelentést. Akkor ebben a helyzetben mit tudok tenni?
2013. dec. 30. 12:25
 4/7 A kérdező kommentje:
A kár 60000ft felett van.
2013. dec. 30. 12:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéddel mész feljelentést tenni,és nem hagyod hogy a rendőrség elmismásolja.
2013. dec. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vannak-e az eltulajdonított bútorokról, elektronikus eszközeidről számláid, fényképeid, amik a lakásodban készültek, még akkor, amikor nem ismerted a hölgyet?


Pontosan mennyi rezsit fizetett a hölgy havonta?


Átlagban mennyibe került a kettőtök egyéb kiadása: étel, háztartási vegyi anyagok, papír anyagok, karbantartás stb.?


Szétváláskor meg lehet egyezni, hogy te tartozol-e neki valamivel a "lelépésért", de ő, önhatalmúlag nem foglalhatja le a magántulajdonodat képező berendezéseket.


Mikor és milyen körülmények között vitte el? Voltak-e rá tanúk, hogy ő a tettes?


Készült-e leltár az elvitt bútorokról, elektronikus eszközökről?


Ezek mind fontos körülmények.

2013. dec. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előttem lévő válaszadó jól leírta, hogy miket kell átgondolni, mielőtt feljelentést teszel. Ha ezek a kérdések nincsenek letisztázva, akkor sajnos felesleges is eljárást kezdeményezni, mert te azt mondod majd a rendőrségen nagyjából, amit itt is, a volt párod pedig azt fogja mondani, hogy mindezeket az elektronikai kütyüket te neki ajándékba adtad, ha nincs róla papír, akkor pedig eredménytelen lesz a szembesítés, mert egy állítás és egy tagadás áll szemben egymással és ezek után szinte biztos, hogy megszüntetik az eljárást.

Ha van valamilyen írásbeli szerződésed, hogy azok a cuccok a tieid és nem ajándékba adtad a párodnak, akkor van esélyed.

Javaslom, hogy keresd meg a számlákat és egy ügyvédet és úgy próbálkozz! Persze azért nem ártana tudni, hogy milyen pénzt követel tőled, ez a követelés mennyire lehet jogos.

Próbálj meg az ő fejével gondolkozni, hogy mik azok a tények, amiket felhozhat ellened a hatóság előtt a saját védelme érdekében. Valószínű, hogy ő is ügyvéddel fog érkezni, úgyhogy ha oda jut az ügy, akkor nem lesz könnyű menet bizonyítani az igazadat, persze egyáltalán nem lehetetlen.

Ugyanakkor indíthatsz polgári peres eljárást is, de gondold át, hogy megéri-e 60.000.- forintért mindez.


Egyébként ez nem lopás, hanem sikkasztás.

2013. dec. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!