Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A pécsi tragédia kapcsán...

A pécsi tragédia kapcsán fogalmazódott meg bennem, hogy mennyire könnyű manapság Magyarországon fegyvertartási engedélyhez jutni?

Figyelt kérdés
Az elkövető egy 19 éves tanuló volt. Egyszerűen nem tudom elképzelni, mivel tudta indokolni a fegyvertartás szükségességét. Én korábban úgy tudtam nem elég a fegyvervizsga és pszichológiai alkalmasság, nyomós érvvel indoklás is kell! Pl.: katona, rendőr, vagy egyéb olyan munka, ahol a biztonság érdekében ez ELENGEDHETETLEN.
2009. nov. 28. 11:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%

annyira nem könnyű. De tudod pénzzel mindent lehet.


A srác tuti nem volt egy csóringer. Orvosi egyetem, fegyver, lőtérre járás, stb. Hidd el ha van pénzed, akkor sokkal egyszerűbb.

2009. nov. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

lőtérre járt és sportlövész volt, versenyen is volt ezért lehetett fegyvere...az pedig a lőteret minősíti, hogy máshol a pszichológiai teszten elbukott ide meg szó nélkül felvették...ott is körül kéne nézni és kirúgni aki odaengedte...


amúgy meg a kis farok lett volna öngyilkos vagy menjen oda a rokonokhoz, hadd fejezzék ki érzelmeiket...

2009. nov. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Látod erre nem is gondoltam, de igazad lehet... SAJNOS PÉNZÉRT MINDENT SZABAD!!!
2009. nov. 28. 12:02
 4/25 A kérdező kommentje:
Nem nem, attól még hogy én sportlövő vagyok nem kapok fegyvertartási engedélyt! INDOKLÁS KELL!!! Legalábbis régen kellett...
2009. nov. 28. 12:05
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként itt nem a fegyvertartási szabályok voltak a hibásak. A világ egyik legszigorúbb országa vagyunk ebben a tekintetben, szinte lehetetlen közemberként maroklőfegyverhez jutni. Neki is csak a sport miatt volt.
2009. nov. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
az elkövető 23 éves volt.de ez a lényegen nem változtat...
2009. nov. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
78%

egyet értek az előttem lévő hozzászólóval,

egyébként az elkövető 23 éves

2009. nov. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
bocs csak megelőztek 12:18-assal értek egyet
2009. nov. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
énis meglepődtem eddig azt hittem hogy ilyesmi tragédia csak amerikában létezik.
2009. nov. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Sportolóknak lehet fegyverük, mármint sportlövőknek.

De amúgy ha már annyira EKF meg osztja az EU a pénzt ide, akkor pályázhatna a PTE arra is, hogy legyen fémdetektor meg beléptető az egyetemen. Az, hogy egy kis farok volt az illető, nem is kérdéses, egyik barátnőm gyógyszerész szakra jár és ismeri is az elkövetőt.

2009. nov. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!