Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez egy összetett német kérdés,...

Ez egy összetett német kérdés, Segítenél?

Figyelt kérdés
Én egy német családból származom akiket betelepítettek Magyarországra. A nagymamámtól meg is kérdezték, hogy vissza szeretne e költözni, de ő nem akart. Nekem van lehetőségem, hogy ezen okból kifolyólag, hogy az őseimet Németo-ból telepítették be, vissza települjek németbe? Vagy inkább próbáljak meg másképp állampolgárságot szerezni kint? És még egy kérdés. A németes családnevemet vissza tudom venni? Mert magyarosították. Köszi
2009. nov. 28. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj, én ha ilyen szerencsém lenne, már holnap itt hagynám ezt a puttó országot. Gondolom akkor jól tudsz németül? A nevedet meg bármikor megváltoztathatod, nem tudom pontosan melyik hivatalban, de megvan a helye, bemész, kérvényezed, és simán megkapod, hacsak nem valami nagy magyar történelmi személy nevét akarod felvenni(pl Deák Ferenc), de nálad nem ez a helyzet, szóval nem lesz gond.
2009. nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen németül tudok. Nos én menni szeretnék, csak azt nem tudom, hogy nekem jár e az állampolgárság. Mert a nagymamám nem fogadta el, hogy vissza vigyék németbe. Azóta meg már eltelt egy kis idő, nah meg ő kap kárpotlásit az államtól. De ha nem adnak állampolgárságot, akkor is kimegyek és megszerzem másképp.
2009. nov. 29. 11:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem jár az állampolgárság. Nekem apum német állampolgár, és én a kettős állampolgárság ügyében kérdezgettem. Azt tudom neked mondani, hogy max nagyobb eséllyel kapod meg, de nem automatikusan. És a jelenlegi német szabályok szerint, ha külföldi állampolgárként fel akarod venni a németet, akkor meg kell válnod a jelenlegitől (magyar). Viszont németként felvehetsz másikat (magyart), és megtarthatod a németet.

Mellesleg ahhoz, hogy Németországban élj, nem kell állampolgárság.

2009. dec. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem muszáj, de én szeretném maradjunk ennyiben :D amúgy köszi a segítséget.
2009. dec. 2. 21:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Automatikusan nem kapsz nemet allampolgarsagot. Egyebkent az uj szabalyozas szerint - ha megkervenyezed a nemet allampolgarsagot, megtarthatod a magyart is. A legfontosabb feltetelek: legyen munkahelyed es lakasod - magyarul: tudd az eletviteledet finanszirozni. Elkepzelhetö, hogy integracios tanfolyamon is reszt kell venned, de ha tudsz nemetül, nem lehet problema.
2009. dec. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
dejó, az én családomat is betelepítették.:) de a sok köcsögölés után vissza akarok menni az igazi otthonomba, ahol még idegenként is emberibben kezeltek:)
2012. júl. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az ilyen puttók miatt ilyen az ország

menjetek csak

2012. júl. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem hiszem! A magyarok miatt ilyen az ország :p Főleg, mert másokban keresik a hibát :)

Viszont az értelmes válaszokat köszönöm utólag is!

2012. aug. 10. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!