Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan érvényesíthetném a...

Hogyan érvényesíthetném a jogaimat telefonon keresztül?

Figyelt kérdés

Nos az van hogy a munkahelyemről másfél hónap után sem kaptam meg a papírjaimat (megszűnt az állásom) és hiába hívom a munkahelyemet, leráznak. Szóval holnap mindenképpen felhívom őket utoljára és időpontot kérek péntekig.

De ezt szeretném nagyon nagyon hatásosan előadni. Sosem voltam még ilyen helyzetben ez volt az első munkám, szóval kéne egy kis segítség hogy hogyan győzhetném le azt a banyát aki mindig azt mondja a telefonba hogy nincs ideje foglalkoznia a papírjaimmal.

- Szóval kérnék tippeket, hogy hogyan és milyen hangnemben érjem el hogy beengedjenek.

- Mikortól fordulhatok a munkaügyi bíróságra ha nem adják ki a papírjaimat?

Utálom hogy ilyen kiszolgáltatott helyzetben vagyok, aki tapasztalt az légyszi segítsen :(


2014. jan. 5. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Telefonon? Felhívod a postát és megkérded, hogyan kell tértivevényes levelet feladni.


Ha mindenképp beszélni akarsz, akkor csak időpontot kérsz, a többit nem részletezed.

2014. jan. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Telefonon sehogy!!!!!

Írj egy ajánlott levelet!

2014. jan. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 EagleHUN ***** válasza:
46%

Így van ha személyesen nem tudod akkor ajánlott levélben közöld kéréseid.


Egyébként szólok hogy minden egyes munkáltató a munkaviszony megszűnése után (függetlenül attól ők rúgtak-e vagy te mentél stb...) 3 MUNKA napon belül köteles elküldeni minden papírodat és kifizetni minden járandóságodat. Tehát ha megszűnt a munkaviszonyod, és még mindig nem kaptad meg a dolgaidat, akkor már hívhatod is a munkaügyeseket, ők kimennek oda állnak mellé és megcsináltatják a "banyával" azonnal, úgy hogy mellé még egy jó kis sárga csekket is hagynak az asztalán büntetésként!

De szerintem elég ha ezt telefonon is közlöd velük hogy mit teszel akkor másnap úgyis kipostázzák neked, mert a munkaüggyel nem mernek kekeckedni! XD


Apropó munkaviszony megszűnése. Ha nem te akarsz elmenni egy cégtől az ég adta világon semmit ne írja alá!!!


Egyébként sem kötelezhet soha senki sehol se téged se mást valaminek az aláírására, ezt jól jegyezd meg!!!


Ha mégis "kell" akkor legyen nálad eltűnősen író toll, vagy írj valami aláírásodra csak messziről hasonlító blablat, Miki Mous stb... aláírásként. De halottam már olyat hogy az aláírásba beleírja az illető ilyen esetben hogy KAT (Kényszer Alatt Tettem).


Közös megegyezést sem kell, ugyanis a "közös" megegyezés aláíratása munkaviszony megszűnésekor szinte minden esetben azt a célt szolgálja hogy valamit ne kelljen kifizetniük, valamit elsinkófálhassanak.


Kivéve ha valami csúnya dolgot követtél el (pl loptál) és a cég fölajánlja hogy eltekint a följelentéstől ha aláírod, na ilyen esetben ajánlott.


Ha te akartál elmenni az más, akkor lehet aláírogatni, ha békében szeretnél távozni, de ott sem kötelező. Pont most változott ez ügyben a törvény, most már tehetsz olyat hogy Azonnali hatállyal fölmondasz, tehát már másnap nem mész be és kész.

2014. jan. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez a banya a HR-es, ő intézi a dolgozóknak a papírjait. Hol tudom elérni a munkaügyeseket?

Úgy jó hogy holnap felhívom utolsó esélyként és ha semmi akkor írok egy ajánlott levelet? Félek hogy nem ír vissza semmit a levélre :S Nem is írtam még ilyet :S Jó kis munkahelyet fogtam ki elsőre :(

2014. jan. 5. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!