Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen megoldást javasoltok a...

Milyen megoldást javasoltok a következő problémára? Esetleg van-e ilyesmi szerződés, amivel megoldható?

Figyelt kérdés
Van egy lakásom, ami elég távol található a jelenlegi lakóhelyemtől. Anyagi csődbe jutott rokonaim beköltöznek, mert különben utcára kerülnének. Nem tudom biztosan, de elképzelhetőnek tartom, hogy nem fognak kiköltözni az általunk megadott időpontban (ami még egyelőre nincs kikötve). Szeretném eladni majd a lakást. Jelzálog van rajta, és nem túl sokára el szeretném adni. Mi lesz, ha nem mennek el onnan, és én meg nem tudom fizetni a törlesztőrészletet? ők biztosan nem fogják...
2009. nov. 30. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ha nem bízol bennük, akkor csak úgy tudod csinálni, hogy rendesen. ügyvéd elött aláírt bérleti szerződéssel, amiben benne van, hogy mit és mikorra kell kifizetniük, milyen körülmények eseténe mennyi idő alatt kell elhagyniuk a lakást stb.


persze ilyenkor amit ők fizetnek, az neked jövedelem, tehát adózni is kell utána úgyhogy nem egyszerű.


de biztosra csak így mehetsz.

2009. nov. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2009. nov. 30. 16:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bérleti szerződés. Ők jelenleg szívességi használói a lakásodnak. Elég ha felszólítod őket tértitevevényes levéllel, hogy 15 napon belül költözzenek ki, ha ennek nem tesznek eleget, bíróságtól kérheted, hogy kötelezze őket az ingatlan elhagyására. Azzal, hogy nem költöznek ki már jogalap nélküli birtokosok lesznek.
2009. dec. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2009. dec. 1. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!