Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Látogatási időn kívül a...

Forceteam kérdése:

Látogatási időn kívül a hozzátartozóm mellől van joga kivezetni egy kórház területéről az ott szolgálatot teljesítő biztonsági őrnek?

Figyelt kérdés
2014. jan. 9. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy egy szórakozóhelyről is kidobhatnak zárás után. A kórház kórház létének nincs szerepe ebben.
2014. jan. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A látogatási idő azért van, hogy a hozzátartozó találkozhasson a beteggel. Időtartam meg azért, hogy azon kívül a beteg nyugalomban legyen. Tehát a látogatási időn kívüli ott tartózkodás illegális (és zavaró).
2014. jan. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem szeretném,hogy ágytálazás, egyéb intim művelet közben a szomszédos ágynál ülnek. Amúgy látogatás időn túl, vagy tízen. Akkor miért nem viszed haza?
2014. jan. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam hogy alapvető betegjogok közé tartozik a kapcsolattartás joga, így a nap bármely szakában gyakorolhatja ezt a jogot a hozzátartozóm. A látogatási rend tudtommal "csak" a kórház életét megkönnyítő, javasolt időintervallum, betartása ill. betartatása nem bírálhatja felül a kapcsolattartás jogát. Vagy én tévednék?
2014. jan. 9. 14:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez így van. Gondolj azonban a többi beteg jogaira, akiket simán zavarhat a másik beteg látogatója. Nem kell ebből valamiféle alkotmányos jogsértéses esetet csinálni.

Ez kb. ugynolyan hülyeség, mint azt mondani, hogy sérül a mozgásszabadsághoz fűződő valamiféle képzeletbeli jogod, mert nem engednek be a Paksi Atomerőmű reaktorcsarnokába csak úgy.

Tehát a válasz a kérdésre, nemcsak joga, hanem kötelessége is.

2014. jan. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kapcsolat tartási jog nem azt jelenti,hogy nem lehet korlátozni. Lásd a szülői kapcsolat tartást.
2014. jan. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

...a nap bármely szakában gyakorolhatja ...


nem, van házirend, tehét, te tévedsz.


akár hiszed, akár nem, még a délutáni alvásra is szükségük van a betegeknek, akiket reggel 1/2 6-kor keltenek mosdani, mert kevés a nővér.

2014. jan. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

így a nap bármely szakában gyakorolhatja ezt a jogot a hozzátartozóm

Indokolt esetben,ami azt jelenti,hogy halálát érzi éjjel 1-kor akkor be hívhat elbúcsúzni pl.Amúgy nincs joga az őrnek kivezetni feltétlen. Előbb fel kell szólítani az ottani ápoló személyzetnek,orvosnak,a kórterem elhagyására. Majd ezt tenni az őrnek is,és utána kivezethet.De ezt gondolom egy túltúr embernek, nem kell 2X mondani,vagy tévedek?? Mert vannak kötelességek is nem csak jogok!Pl:más betegre való tekintet.

2014. jan. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!