Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Autót vettem, rosszul lett...

Autót vettem, rosszul lett kitöltve a szerzödés, az okmányiroda nem fogadja el, a tulaj nem akar újat írni mit tegyek?

Figyelt kérdés
2014. jan. 9. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha már kifizetted, akkor elég nagy gáz, mert jogilag csak egyet tehetsz: Fizetési meghagyást bocsátasz ki ellene. Ha erre nem reagál, akkor végrehajtható lesz a követelésed, de ha ellentmond, perré alakul az eljárás, és rém sokáig fog tartani. És mindez természetesen költséges is. Ezen túl nagy esély van rá, hogy magánszemély esetén a végrehajtás eredménytelen lesz, mert vagy nincs jövedelme, vagyona, vagy eltitkolja. A végrehajtó díját ettől függetlenül ki kell fizetned.


Nem ismerem a körülményeket, nem tudom mi volt a hiba, és az kinek felróható, de esetleg felmerülhet a csalás gyanúja is, ha az eladó eleve tudott a hibáról illetve azt ő okozta azért, hogy te ne tudd bejegyeztetni a tulajdonváltozást, és ezzel ő megtarthassa a pénzt. De ehhez az ő részéről szándékosság és célzatosság kell.


Jó lenne valahogy rávenni, ráerőltetni, hogy mégis újat írjatok.

2014. jan. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
írd meg te és írasd alá vele ... egyszerűen nem értem
2014. jan. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Nem értem milyen előnye van abból, hogy gátolja az adásvétel lezárását. Arra játszik, hogy megtartsa az autót és a pénzt is? Ennek nagyon kevés az esélye, szinte lehetetlen, hogy összejön neki. Nagyon buta ember lehet, a végén ő fog rosszul járni.
2014. jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan indíthatsz egyből polgári pert - amennyiben az ügy értéke meghaladja az 1.000.000,- Ft-ot -, mivel a fizetési meghagyásnak úgyis ellent fog mondani. Nagyon buta az eladó, mert ezzel nagyon megütheti a bokáját.
2014. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Konkrétan mi az ami rosszul volt kitöltve?
2014. febr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!