Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek az éjjel hangos...

Mit tehetek az éjjel hangos szomszéddal szemben? (Nem szokványos zajongás. )

Figyelt kérdés

Az alapvetően fiatal lakóközösségbe, sajnos pont mellénk beköltözött egy idős, beteg ember, akinek a viselkedés erre hivatkozással minden nappal minősíthetetlenebbé válik, ami a nyugodt éjszakai pihenésünket hónapok óta zavarja, de néhány hete gyakorlatilag lehetetlenné teszi.


1. Éneklés: Az úr hajnalban kel: gyakran 5 óra körül, van hogy valamivel később és teli torokból ordítva énekel népdalokat a fürdőszobájában? (Legalábbis gondolom, hogy teli torokból kell ezt tennie, ha olyan hangos, mintha ott állna a szobában és erre riadunk fel a feleségemmel és a pici gyerekünkkel együtt hajnalban.)

2. Köhögés, krákogás: gyakorlatilag egész éjszaka, változatos időpontokban előfordulhat, szintén óriási hangerővel, artikulálatlan nyögésekkel, harákolással kísérve.

3. Jajagatás: szó szerint éjszaka időnként sorozatosan felüvölt, hogy „jaj-jaj-jaj” és erre ébredünk, hajnali 2-3 magasságában.

4. A legújabb: szintén artikulálatlan, nyögés, krákogás, öklendezés, üvöltés, hányás? hangjai hajnali 3-4 óra magasságában fél-1 óra hosszan. Ez már most 3. éjszaka fordult elő.


A hangerő minden esetben óriási, el sem tudom képzelni, hogy a saját lakásában milyen erővel szól, de nálunk olyan érzet, mintha ott a hálószobánkban adná elő a „műsort”, álmunkból erre riadunk fel az éjszaka közepén.


Elmondása szerint súlyosan beteg ember (ennek ellenére masszívan dohányzik), de én nem egy kórházban/elfekvőben vettem lakást, hanem egy társasházban, ahol a munkám ellátásához és az emberhez méltó élethez szükséges lenne, hogy éjszaka pihenni tudjak, és a családom is.


Mit lehetne tenni?



2014. jan. 9. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:

2-3-4: ez valószínűleg orvosi probléma, nem jókedvéből teszi. El kéne küldeni fájdalomcsillapítóért vagy valamiért, ami segít rajta.

1: erre meg egyszerűen meg kell kérni, hogy ne csinálja. Vagy ha igen, akkor ne hajnalban és ne ilyen hangosan.

2014. jan. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tetro ***** válasza:
családiházba költözést javaslok
2014. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előre is elnézést kérek!


Mikor olvastam, könnyesre nevettem magam. Sajnos az én szomszédom fia is szeret "hangoskodni". Ennyire nem durva, de a tyúkokat, kacsákat, kutyákat, minden áldott nap leordítja, vagy csupán kiáll az udvar közepére és akinek a szemét vették, elkezd hörögni. Egyszer felveszem.

2014. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!