Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utcai kézi riasztót hol tudok...

Utcai kézi riasztót hol tudok venni? Olyat, amit magamnál is hordhatok. Támadások ellen. Szabad ilyet önvédelemre? Van értelme?

Figyelt kérdés

Egy olyanra gondoltam, ami egy zsebben elférő kis könnyű eszköz. Nem kell vele sok mindent csinálni, csak egy gombot megnyomni, kart elfordítani, vagy bármit és azonnal fülsüketítő riasztó hangot ad ki. Mint egy bolt vagy autó riasztója, vagy mint egy sziréna. Ha megtámadnak, akkor előtte a kezem a zsebemben tartva bekapcsolhatom.

Hogy felhívjam magamra a figyelmet, ha megtámadtak.


2014. jan. 18. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Néhány Google találat az "eladó személyi riasztó" keresésre...


[link]


[link]


[link]


[link]

2014. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Apám, de király! :D


Kösz! Megnézem majd mennyi a 110 decibell.


Egyébként te tartanál magadnál ilyet? Látod értelmét bármilyen helyzetben?

2014. jan. 18. 13:33
 3/7 anonim ***** válasza:
110 decibel olyan mint amikor pár kutya elkezd ugatni együtt olyan hangosan ahogy csak tudnak. Tartósan halláskárosodást okoz.
2014. jan. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Hát ha nő vagy és olyan környéken laksz, hogy indokolt, akkor tkp. akár vehetsz is!

Én biztos nem vennék, feleslegesen kidobott pénznek gondolom.


Lehet, hogy felhívja más emberek figyelmét, de amennyire el van korcsosulva a világ, nem biztos, hogy reagálnának is rá!

Valljuk be, ha hallunk egy autóriasztót, mennyire reagálunk rá???


A napokban volt a rádióban egy teszt ezzel kapcsolatban...

-Futó/menekülő ember után egy bevásárló központban utána kiabáltak, hogy -Tolvaj, fogják meg-

SENKI NEM REAGÁLT! (Illetve de, elálltak az útjából...)


Szeretném azt hinni, hogy nem ez az általános, de azért sok mindent elárul rólunk! :(


Ezeknek a cuccoknak inkább abban van az erejük, hogy a rossz fiuk szeretnek csendben, szemtanuk nélkül dolgozni, tehát ha sziréna szól, akkor inkább csendesebb áldozat után néznek!

2014. jan. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kovpet ***** válasza:
Gázpisztolyt vagy gázsprayt vegyél inkább.
2014. jan. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, sprayben gondolkoztam. Azt kaptam hogy a CR típusú a legjobb, szóval olyat fogok venni. Kettőt, egy a zsebembe ha olyan ruhában vagyok és egyet a táskámba. Meg a riasztó.


Mondták még hogy télre pisztolyt is érdemes venni, de ezen még gondolkozom.

2014. jan. 19. 12:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Gázpisztoly töltényt vegyesen érdemes tölteni, talán spray-nél is jobban jársz ha az egyik paprika. Ha nem csak a belvárosban élsz, akkor szempont az is, hogy kutyák ellen a paprika a hatásos.
2014. jan. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!