Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudnék tenni akkor, ha...

Mit tudnék tenni akkor, ha apám beperelte Anyukámat aki alperes lett miattam?

Figyelt kérdés
Apám azért perelte be Anyukámat, mert másfél hónapig nem jártam iskolába, mert kirúgtak a hiányzásaim miatt. Ezután beiratkoztam egy másik suliba, ahova bejártam rendesen. Apám visszakövetelte a másfé hónapos kihagyásomnak a gyerektartását törvényszerűen, de még azokat a hónapokat is, amikor már az új suliba jártam. Ezt az összeget december végéig ki kellett volna fizetnünk neki, de nem tudtuk így megint tárgyalás lesz belőle. Mit tudnék tenni azért, hogy ne Anyukámat zaklassák ezért, hanem engem? Mi történik, ha benyújtom a kérvényt,hogy beavatkozó szeretnék lenni? Esetleg eltudjuk intézni, hogy ne kelljen kifizetni?

2014. jan. 20. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Korod?
2014. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
21. Még tanulok, családit, gyerektartást már nem kapok. Nappali tagozatos vagyok és diákmunkát végzek éjszakánként, hogy segítsek a kiadásokban.
2014. jan. 20. 17:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel ez nem gyermektartás, hanem rokontartás, és már túl vagytok a fellebbezési határidőn így nem sokat tehettek, amire hivatkozhatnátok:


Ptk.: 362. § Az életfenntartás céljára adott és arra felhasznált juttatást visszakövetelni nem lehet, kivéve, ha jogszabály másként rendelkezik, vagy a juttatást bűncselekmény útján szerezték meg.

2014. jan. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!
2014. jan. 20. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!