Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tömött buszon betámadnak...

Tömött buszon betámadnak késsel, használhatom a gázpisztolyomat?

Figyelt kérdés

2014. jan. 20. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak ha a szájába teszed, hogy a többi utas ne sérüljön, persze ilyenkor már a késnek is benned kéne lennie...nehogy TE legyél az agresszor...
2014. jan. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Hogy mit csinálnak? Talán MEGTtámadnak...
2014. jan. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Betámadnak" olyan mint a bekóstolnak!

Teljesen ismert szleng:)

2014. jan. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még jobb is, mint máshol. Ha 50 ember látta, hogy tényleg az életed fenyegette, könnyű bizonyítani a használat jogosságát.
2014. jan. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hordj még mellette gumilövedékes pisztolyt is.Legális hordani! Vannak olyan típusok, amire ki lehet váltani a viselési engedélyt és szabad gumival tölteni őket.

Keserű Pitbull, Zoraki R1 GG, Alfa G030, régi Röhm RG89, Röhm RG59DD; szóval van egy pár fajta.


Pl. veszel egy 6 lövetű Keserű Pitbullt. Alumíniumtokos, a súlya csak 450 gramm, ára 30 ezer forint. Az legyen a fő fegyvered, ha a súly számít.

Mellé még lehet gázpisztoly és/vagy gázspray is nálad. 2 fegyver (sprayt is beleértve) sosem baj.


Az én arzenálom télre:

-Zoraki R1 GG (650 gramm töltve - én magam mértem le)

-Röhm RG9 (450 gramm)

-Weinrauch Arminius HW88 (300 gramm)

-Zoraki 914 (750 gramm)

-2 gázspray (~50 gramm/db)


Ezekből 3-4 mindig nálam van egész télen. A nagykabát két zsebébe befér egy gázpisztoly (Zoraki 914, RG9, vagy HW88) és egy gázspray. A nadrágomban az egyik zsebbe egy spray, a másikba egy kis pisztoly (RG9, vagy HW88) és a csípőm mögé jobb oldalt a gumis főfegyver (R1 GG).

(Hiába van nálam akár 3 pisztoly és 2 spray is, a súlyuk így is összesen csak 1,5-2 kg körül van)


Arzenál nyárra:

-Keserű Pitbull (450 gramm)

-Röhm RG9 (450 gramm)

-Weinrauch Arminius HW88 (300 gramm)

-2 gázspray (~50 gramm/db)


Ezekből is 2-3 mindig nálam van, még ha csak papucs, egy zsebes strandgatya és egy póló is van rajtam.

Van egy övtáskának álcázott fegyvertok: Ebbe megy általában a gumis, a csak 450 gramm súlyú 6 lövetű Pitbull, vagy a HW88. A gatya egyik zsebébe meg egy spray. A legmelegebb időben is lehet nálad két fegyó legalább (sprayjel együtt).


A lényeg, amit ki akartam hozni: Mindig legyen nálad legalább 1 gumis és 1-2 gázos fegyver is (ami lehet akár spray is). Van ahol az egyiket jobb használni, van ahol a másikat. Buszon, épületen belül például a gumisat venném elő, de csak úgy az utcán meg a gázost.


A fő kérdésedre válaszolva: Használhatod nyilván azért, hogy ne verjenek meg, ne raboljanak ki, ne öljenek meg, stb.

De a felelősséget te vállalod érte! Ha más is köhögni kezd a támadó(ko)n kívül, stb.

Ezért is mondom, hogy legyen mindenkinél legalább 1 gumis pisztoly és 1 gázos valami, hogy azt használhassa mindig, amelyik a szituációhoz a legjobban illik. A spray sem hülyeség, ha van már nálad 1 gumis és 1 gázos pisztoly is, mert lehet olyan szituáció, amikor nem akarsz pisztollyal durrogni, csak sprayt használni.


És nem rambózás akár 2-3 fegyvert is magadnál hordani (amiből 1 spray, 1 gumis és esetleg 1 gázos pisztoly). Én bölcsész egyetemi szakot is végeztem (!) és úgy jöttem rá, hogy önvédelmi fegyvert muszáj magunknál tartani és abból amit szabad (gáz és gumi), a legjobbakat akartam kihozni, így lettek a fenti arzenálok, amik elsődlegesen a súlyra és a rejthetőségre mennek rá évszaktól és ruházattól függően, természetesen a megbízhatóság mellett.

2014. jan. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gumilövedékest nem viselhetsz utcán!

Kizárólag magánterületen, otthonvédelemre használható!

Haza is csak úgy viheted a boltból, hogy töltetlen.

2014. jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Képzeld, nyáron vettem a legutóbbi gumisomat és mikor bevittem a rendőrsége engedélyeztetni, úgy vittem be, hogy riasztótöltény nem volt benne, de a zsírozott 12 mm-es gumit nem tudtam kiszedni a töltényűrből (mert nehéz). Szemrevételezték, az MKH-t elkérték, látták benne a gumit és ugye viselési kiváltására voltam ott. Egy szót nem szóltak.


Pont olyan sok rendőr nem ismeri a szabályokat, mint civil (hogy lehet gumist hordani, gumival töltve ami gáz-riasztó besorolású).


De itt a trükk: Ha gumist használsz önvédelemre közterületen és elkapnak, eljárást indítanak ellened. Ha gázost használsz önvédelemre közterületen, eljárást indítanak ellened. Ezért kell akármit is használtál, lehetőség szerint elsietni a helyszínről. Ha ez lehetetlen, akkor meg egy minél olcsóbb pisztolyt áldozz be, mert nagyon esélyes, hogy hiába mentenek fel, a fegyót soha az életben nem látod többet.


Másik trükk: Soha a mocskos életben nem ellenőriznek senkit az utcán. Több ismerősöm is van, aki a liberalizáció óta, vagyis lassan 10. éve hord gázpisztoly(oka)t nap mint nap. Többükel is előfordult már, hogy rendőr megállította őket, igazoltatás vagy ilyesmi, de soha nem kell elmondani a rendőrnek, hogy gázpisztoly van nálad. Ő meg nem keres szándékosan fegyvert embereken.

Én 3 éve hordok gumisat, de egy ismerősöm meg 7 éve. Soha nem volt gond belőle.

És abból, hogy valaki gumisat hord, nem lehet nagyobb gond, mintha gázost hord.

2014. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!