Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyári ruházatnál, ha gyalog...

Nyári ruházatnál, ha gyalog közlekedek, hol hordjam a gázpisztolyomat?

Figyelt kérdés

Rövidnadrág, póló...

Hátra dugjam be az övemhez?

Vannak helyzetek, amikor nagyon kényelmetlen ott, persze a buszon leülve nem vehetem ki és rakosgathatom máshová!

Tippek?

Ti hol tartjátok?


(Normál méret)


2013. szept. 1. 09:43
 1/7 anonim válasza:
7%
Táska.
2013. szept. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hordok táskát, zsebemben elfér a pénztárca kulcs telefon, nem hordok mást...
2013. szept. 1. 09:54
 3/7 anonim ***** válasza:
18%
Akkor dugd fel magadnak.
2013. szept. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
7%
:D
2013. szept. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kovpet ***** válasza:
Belső tokban.
2013. szept. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Rakd a parókád alá.
2013. szept. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A főfegyverem egy Zoraki R1 GG. Ennek a hordásáról fogok írni most, egy olcsó, Dobos márkájú gyöngyvászon tokban.

[link]

[link]


Én ezt a hivatalosan külső övtoknak gyártott tokot belső övtokként használom. Elmondom hogy. Ezeken ugye két rész van:

Maga a tok, aminek a tetején egy kis kilógó csíkon van a gomb/patent, amihez oda lehet gombolni a másik részt. Ennek a tokrésznek a testén egyik oldalt egy tépőzáras felület van, a másik oldalon pedig az a bőrrész, amivel elvileg az övre kellene felfűzni (de így nem használom soha). A másik része ugye az a kis "csík", aminek az egyik végén egy hosszú tépőzáras rész van, a másik végén pedig a gomb másik része. Ezzel a résszel ugye elvileg a pisztolyt kellene körülfonni.

[link]

[link]


Először is betépőzárazott, de nem begombolt állapotba hozom. A képen be van gombolva, de képzeld el anélkül.

[link]


Aztán berakom oda, ahol hordanám.

[link]

[link]


Majd átfűzöm az övemen. Fontos, hogy nem a nadrágon, ahhoz ugye nem kapcsolódik a tok, csak az övhöz. Remélem elég jól látszik.

[link]

[link]


Berakom a pisztolyt. Remekül feszül a testem és az öv között. Kellően stabil, miközben a méretéhez és súlyához képest könnyű megfeledkezni róla. A markolata elég nagy méretű és ráadásul érdesített, gumírozott kombat-típusú markolat, úgyhogy a rántáskori markolatra találása a kezemnek elképesztően könnyű.

[link]

[link]


Felkapom a legfelső pólót a szekrényemből. Ez megfelel a nyári viseletnek, öves nadrággal.

[link]

[link]

[link]


És itt nem tudom mennyire jön át, de semmi nem látszik abból, hogy fegyver van nálam.

Így töltöttem a nyarat -szóval a fegyver és a tok már a testem része lett :D - és soha nem volt semmilyen probléma ezzel a hordással. Csak azt tud róla, aki szeretném hogy tudja hogy fegyverem van. A rántás ugye annyi, hogy a kezed kb. a seggednél van. Kinyújtod a hüvelykujjad és belekapsz a pólód aljába vele. Ezzel az ujjal felrántod a pólót és ugyanezzel a mozdulattal már rá is markolhatsz a markolatra és egyből ránthatsz. A húgom mérte, amikor heti egyszer a rántást gyakoroltam. A hátam mögül hallatszó váratlan sípszóra reagálva a rántási idő jellemzően 2 másodpercen belül szóródik. Ez a fajta tokviselés soha nem akasztja meg a fegyver irányzékát vagy kakasát sem a ruhában, sem a tokban magában.


Egyébként ez a hordás abban is segített, hogy mindig kihúzott háttal, egyenesen üljek mindenhol, szóval a fegyver még a gerinc- és tartásproblémákra is hatással van. Ha ugyanis úgy görnyednék mindig üléskor, mint régen, akkor a markolat egy kicsit kipúposodna. De hangsúlyozom, annál az ülés és állásnál, ami normális lenne, észrevehetetlen. Sok ismerősnél, barátnál voltam így a nyáron, futottam is a fegyverrel (nem direkt) és stabilan a helyén maradt.


A képek frissek, most csináltam őket pár perce.


Egyébként a backup fegyverem egy Zoraki 914. Ezt vagy az övtáskának álcázott fegyvertokomban, vagy a táskámban, vagy télen a nagykabát zsebében hordom.

2013. szept. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!