Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy magyar bűvészbolt honlapjá...

Egy magyar bűvészbolt honlapján olvasom: A bűvészkellékek olyan speciális termékek, amelyeket a világon sehol nem cserélnek vissza. Ezt én megértem, de jogilag hogy van?

Figyelt kérdés
A fogyasztóvédelmi törvényben erre külön paragrafus van, vagy mire hivatkoznak?

2014. jan. 26. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért NEM CSERÉLIK VISSZA(!),

mert nem csak a kelléket kapod meg, hanem elárulják hozzá a trükköt is!!!


Azt meg ugye te sem gondolod komolyan, hogy pl. meg akarod venni a "kanál hajlítás" trükkjét,

azután amikor már megtudtad a lényeget, akkor vegyék vissza a kanalat?!!

2014. jan. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
első, visszaviszi, mert nem hajlott meg a kanál, és abban nincs semmi fantázia, nem ebédhez vette
2014. jan. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem, hogy miért, én is tudom. Talán hülyének nézel? Azt kérdeztem, hogy jogilag hogyan van. Mert minden termékre lehet panasz, akár kellék, akár szellemi termék.


Nagyon sok bűvésztrükknél előfordul, hogy megtévesztik a fogyasztót a reklámmal. Én például profi bűvész vagyok, és ha látok egy trükköt, akkor nagyjából két tucat megoldást ismerek rá, ennek ellenére már többször előfordult, hogy a leírás alapján meg voltam győződve, hogy egy olyan trükköt, vagy módszert kapok, amit nem ismerek, aztán mégis olyasmit kaptam, amit ismertem, mert a hirdetésben félrevezettek. Szóval a bűvészekre is vonatkoznia kell a fogyasztóvédelemnek, függetlenül attól, hogy megfogható termékről, vagy szellemi termékről van szó, vagy esetleg mindkettőről.


A kérdésem arra vonatkozott, hogy az idézett szöveg egy szlogen, vagy van mögötte valami jogi kivétel a fogyasztóvédelmi törvény és egyéb dolgok hatálya alól? Mert ha jól tudom egy rossz vagy a hirdetésnek nem megfelelő elektronikai vagy bármilyen más terméket vissza lehet vinni értelemszerűen. És ha jogos a panasz, akkor az már az ő bajuk, ha netán megtudtál valamit, de az nem ide tartozik, bár ilyen esetben amit megtudtál, valószínűleg nem új, vagy hasznavehetetlen.

2014. jan. 27. 00:06
 4/10 anonim ***** válasza:
A világ túl bonyolult, semhogy néhány mondatban szabályozható lenne. Speciális helyzeteket egyedileg kezelnek. Ez teljesen normális.
2014. jan. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt most nem értem, hogy mire mondod. Hogy a bűvészboltok által kiírt mondat nem pontos. Vagy hogy a fogyasztóvédelmi törvényben nincs erről szó?
2014. jan. 27. 10:14
 6/10 anonim ***** válasza:

"Én például profi bűvész vagyok"


Na itt ástad el magad!!


Te maximum, egy kis 16 éves hencegő, mama kedvence vagy!

Ehhez képest kicsit nagy az arcod, amiből bőven visszavehetsz!!

Hencegjél az általános iskolában, az osztálytársaid előtt.


Aki bűvészboltban vásárolgat, az még nagyon-nagyon kezdő.

Persze itt a neten lehet hazudozni össze-vissza.

Azután, ha nem tudod megcsinálni a kezdőknek árusított kis bolti trükköt a leírás alapján, akkor meg mész a fogyasztóvédelemhez.

Houdini meg forog a sírjában, amikor ilyen kis pö cspalánták bűvésznek nevezik magukat!!


Veled ellentétben, nekem viszont van ÉRVÉNYES ELŐADÓMŰVÉSZI (BŰVÉSZ) MŰKÖDÉSI ENGEDÉLYEM !!

Csak éppen én nem kérkedek vele itt a gyíkon!


NE válaszolj, mert nem vagyok kíváncsi rád!!!

2014. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

én 36 éves vagyok, és bűvész


nem boltban vásárolok, hanem on-line rendelek általában, mivelhogy itthon nincs komolyabb bolt, valóban csak gyerekeknek való van, bár alapkellékeket és fogyó eszközöket ot is lehet venni


de ez baromira lényegtelen és nem is tartozik ide


egyébként a legtöbb talán általad ismert bűvész, akit a TV-ben látsz on-line megvehető trükköket mutat be


nem mondom, hogy gyerek vagy, de elmebeteg az biztos

2014. jan. 27. 22:37
 8/10 A kérdező kommentje:

vicces, mert itt csak te kérkedtél vele :)


sajnos én érzem magam rosszul, hogy bűvésznek nevezed magadat, mert ha az lennél, csak a szakmára vetnél rossz fényt ezzel a kirohanásoddal, remélem, hogy nem vagy az, és remélem, hogy laikusok, akik esetleg ezt olvassák, nem is hiszik azt

2014. jan. 27. 22:40
 9/10 A kérdező kommentje:

"Azután, ha nem tudod megcsinálni a kezdőknek árusított kis bolti trükköt a leírás alapján, akkor meg mész a fogyasztóvédelemhez."


Egyébként meg nem konkrét kellék kapcsán kérdeztem, erről nem volt szó egyáltalán. Nem is vettem régóta semmit. De ha kellék kapcsán kérdeztem volna, akkor is leírtam pont az ellenkezőjét, hogy nem az lenne a baj, hogy ne tudnám megcsinálni, hanem éppen az, hogy olyan van a termékben, amit félrevezetően reklámoztak és már ismeri az ember, vagy egyszerűen nem fedi a valóságot. Én egyszerűen egy jogi kérdést tettem föl, mert éppenséggel megakadt a szemem azon a mondaton, amit kiírva láttam már több helyen. Mégpedig egy olyan boltban, ahol éppenséggel tudom, hogy nagyon szar gagyikat árulnak, és sokszor ősrégi dolgokat új ötletként és félrevezető feliratokkal látnak el. Éppenséggel a kicsik védelmében is fontos lenne erre a kérdésre választ kapni, mert őket könnyű átverni.

2014. jan. 27. 22:48
 10/10 Bencissimo válasza:
Én nem ismerek olyan boltot ahol szar gagyikat árulnak. A kérdésre: ha egy vevőnek problémája van egy termékkel, szerintem a bűvészbolt tulajdonosával meg tudja beszélni, és békésen elintézik a dolgot. Én még ilyen esetről nem hallottam, szóval ez inkább elméleti kérdés... Nem látom értelmét ezen vitatkozni. Ha mindketten profi bűvészek vagytok, mutassatok tiszteletet egymás iránt! :-)
2014. júl. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!