Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elektronikus levél érvényesség...

Elektronikus levél érvényessége - az egyes hatóságoknak, ill. Ket. Alapján működő szerveknek, szervezeteknek egy az egyben olyan súllyal kell elfogadni, mint egy tértivevényes levelet?

Figyelt kérdés

Azaz ha én kivizsgálást kérek egy hatóságnál vagy panaszt teszek stb, akkor egy e-mailban leírt panaszomat ugyanúgy kötelesek kezelni, mintha tértivevénnyel adtam volna fel a levelet, hagyományos postai úton?


Én a mai világban alapnak tartanám, na de azzal találkozom, hogy aztán mégse mindig így van ez, de már olyannal is találkoztam, ahol kijelentették, hogy az email nem érdekli őket.


Ha tudjátok, légyszi jogszabályt is adjatok mellé, mert jó lenne ezt alátámasztani is.



2014. jan. 29. 09:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az elektronikus levelet nem fogadják el, mert azt nem lehet bizonyítani, hogy a feladó ugyanaz, mint akinem a ciméröl jött az email. Ugyanis a te cimedröl írhat a partnered, a szüleid, a testvéreid, meg mindenki, aki véletlen is hozzájutott a gépedhez.


A tértivevény az, ami ténylegesen elfogadható.

2014. jan. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Email esetében hogy akarnád bizonyitani, hogy bárki is olvasta azt? Egy rosszul beállított SPAM-szürö akár kapásból odateszi az emailt a kukába, és senki sem lát belöle semmit.
2014. jan. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

oké, ezek is jó érvek, csak amikor az ember 10 fele és nagy gyakorisággal levelez hatóságokkal, akkor felmerülnek a problémák:

1, időbeli késés

2, tetemes költség hosszú távon már


A bizonyítás való igaz, na de egy tértivevényes levéllel se vagyunk sokkal előrébb, ugyanis én találkoztam már sajnos olyan pofátlan esettel is, hogy aztán azt válaszolta egy szerv (!!), hogy márpedig ők tanúk előtt bontották fel a borítékot, és csak egy üres lap volt benne. ... no comment.

De ha már bizonyításnál tartunk, akkor ennek az ellenkezőjét hogy bizonyítanád? (kivéve hogy szerzel te is 2 hamis tanút persze)

2014. jan. 29. 11:54
 4/12 anonim ***** válasza:
Attól függ. Fogyasztóvédelmi ügyekben a szolgáltatónak kötelessége az e-mailben előterjesztett panaszokat is kivizsgálni. Azonban hivataloknak, hatóságoknak csak két kulcsos hitelesített aláírással ellátott elektronikus levelet kell úgy kezelniük, mint hivatalos küldeményt.
2014. jan. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

de és mitől függ? ezek a hivatalok melyik jogszabályban vannak felsorolva?


a fogyvéddel már én is találkoztam igen, na de pl az ÁNTSZ vegyes, ha éppen olyanjuk van, reagálnak rá, ha meg nem, akkor nem.


Csak tudod, itt azért komoly tényező a pénz, szóval az elektronikus levelet én jobban favorizálnám, hát az ember csak levelezzen 2 ügyben, és bizony 5-10 ezrek mennek el, mire egy ügy lezárul.

2014. jan. 31. 18:26
 6/12 anonim ***** válasza:
Szép lenne, hogyha az összes hivatal/hatóság fel lenne sorolva, hogy kiknek kell elfogadni... A közigazgatási hatósági eljárás szabályai alapján az összes közigazgatási szervre vonatkozik ez a szabály... A polgár perrendtartás szabályai alapján pedig az összes bíróságra, közjegyzőre, bírósági végrehajtóra...
2014. jan. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

oké de te is azt írtad, hogy "attól függ" .. és ezért gondoltam, hogy akkor ez valahol tételesen le van írva.


aztán meg a mai világban, most hiába "szép is lenne", na de valóban szép lenne, mert ha ez így működne, akkor se pénztől nem függne a rengeteg tértivevényes levél, se idő nem múlna rajta (legutóbb nekem 22 nap alatt volt szíves a posta egy tértivevényes levelet kézbesíteni) és stb stb, nem beszélve arról az apróságról, hogy ez a postára járkálás a mai rohanó világunkban tényleg nagyon megbonyolít mindent, de egy emailt előbb megír az ember + ha külföldön van hetekig, az se szakítja meg vagy esetleg hiúsítja is meg a levelek kézbesítését, ill. megírását.

2014. febr. 1. 09:27
 8/12 anonim ***** válasza:

Hiába hözöngsz, VAGY küldöd postán tértivevényesen, és igazolni tudod, hogy tényleg elküldted, illetve ök megkapták, VAGY vacakolsz emailokkal és nem jutsz semmire.


Ha akarod, minden további nélkül megoldható a postai úton történö ügyintézés, de a neked nem fontos, akkor ne tedd.


Attól, hogy neked úgy lenne kényelmesebb, még nem fog müködni.

2014. febr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

sztem kettőnk közül nem én hőzöngök, csak megint ellent kell mondanom, ugyanis ha van X és Y hivatalos ügyem, és én pedig 5-6 hétig külföldön vagyok, mégis hogy a frászba oldódna meg az ügy? pont ekkor nem fog, ugyanis lezárják azzal, hogy át se vettem a levele. Szal bocs, de nagyon nem jól látod.

Aztán a következő dolgokról meg ne is beszéljünk, gondolom:

1, ma már a posta is halad a korral, és lehet kérni elektronikus visszajelzést a levél kézbesítéséről (azaz küldenek egy emailt, és ez lényegesen gyorsabb persze, mint várni arra a megba... papírra).

2, ha már ennyire a tértivevényhez kötjük magunkat, éppen a borítékban feladott levéllel nem jutsz semmire, ha éppen úgy akarják, ugyanis kibontják, és ha számukra kellemetlen az ügy, akkor válaszolják, hogy "a levél két tanú előtt került felbontásra, és hiába tértivevényes, na de csak 1 db üres lap volt benne" >>> kérdésem, ha ilyen okos vagy: hogyan bizonyítod, hogy valójában mit tettél a borítékba? (csak mert egy emailnél ez a probléma szintén nem merülhet fel ugye)

2014. febr. 1. 11:40
 10/12 anonim ***** válasza:

"ha van X és Y hivatalos ügyem, és én pedig 5-6 hétig külföldön vagyok, mégis hogy a frászba oldódna meg az ügy? pont ekkor nem fog, ugyanis lezárják azzal, hogy át se vettem a levele. Szal bocs, de nagyon nem jól látod."


Az, hogy TE HOL vagy, a TE magánügyed, erröl a hivatal nem tehet. Ha tudod, hogy nem lesz lehetöséged átvenni a hivatalos leveleket, akkor vagy adsz valakinek egy hivatalos meghatalmazást, vagy a külföldi címedet adod meg - de mivel az a hivatalnak elég sok plusz portóba kerül, ezt tölet visszakövetelhetik.


"1, ma már a posta is halad a korral, és lehet kérni elektronikus visszajelzést a levél kézbesítéséről (azaz küldenek egy emailt, és ez lényegesen gyorsabb persze, mint várni arra a megba... papírra)."


Igen, csak ezzel az a baj, hoyg azt nem tudja senki igazolni, hogy KI olvasta el a levelet, mert semmi biztosíték sincs, hogy a cimzett. Másrészt az elektronikus visszajelzés ugyan létezö dolog, de a címzett nem köteles beleegyezni, hoyg a rendszer visszajelezzen, le tudja tiltani.


"2, ha már ennyire a tértivevényhez kötjük magunkat, éppen a borítékban feladott levéllel nem jutsz semmire, ha éppen úgy akarják, ugyanis kibontják, és ha számukra kellemetlen az ügy, akkor válaszolják, hogy "a levél két tanú előtt került felbontásra, és hiába tértivevényes, na de csak 1 db üres lap volt benne" >>> kérdésem, ha ilyen okos vagy: hogyan bizonyítod, hogy valójában mit tettél a borítékba?"


Ilyen esetröl még nem hallottam, és öszintén nem is tartom elképzelhetönek. AZT nem tudod bizonyítani, hogy mi volt benne, de azt igen, hogy átvettek egy levelet.


De lényegtelen, hogy ITT MI miröl vitatkozunk vagy mire jutunk, a lényegen - hogy ez így van - nem változtat semmit.

2014. febr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!