Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önálló bírósági végrehajtás...

Önálló bírósági végrehajtás hogy zajlik?

Figyelt kérdés
4 éve vettem egy laptopot a Telenortól, nemtudtam fizetni csak első pár hónapot mert elküldtek munkahelyemről, 3 évig munkanélküli voltam.Most kaptam egy önálló bírósági végrehajtótól egy levelet, még nemtudtam átvenni mert csak hétfőn vehetem át.Átvegyem a levelet? Másik kérdésem, hogy jelenleg minimálbérből élek, viszont van 1 fél ház részem, ahol nagyszüleim a haszonélvezők.Ilyenkor a fizetésem tiltják le, vagy a házraterhelik? Illetve részletfizetésnél mekkora összeget adnak? Mert mondjuk havi 10ezernél nemtudnék többet fizetni mert valamiből enni is kell, ennyivel tudnám maximum.Az összes olyan 270ezer forint környéke most.

2014. jan. 31. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ingatlanvégrehajtás az utolsó... A fizetésedből fognak levonni, max. 33%-ot havonta.
2014. jan. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ilyenkor egyezkedésileg mennyire lehet? Tehát összegileg?
2014. jan. 31. 19:37
 3/7 A kérdező kommentje:
MOKK által kiküldött értesítő 176ezer követelés + kamat + költségek.. kb olyan 300ezerre saccolom cakumpakk.
2014. jan. 31. 19:48
 4/7 Agent Cooper ***** válasza:
Igen, reálisnak tűnik az összeg. Egyezkedni lehet, de nem fog menni anélkül, hogy a hitelező ne lenne meggyőződve az adós fizetési hajlandóságáról... Egy biztos, vagy így, vagy úgy, de fizetni kell.
2014. febr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem is mondtam hogy nem akarok fizetni.. Credit Expressnél volt az ugynevezett Toth B Gabor ugyvednel, akit heteken keresztul se tudtam elerni hogy reszletfizetest kerjek.. arrol nembeszelve hogy ugyvedi levelet nem szoktak postaladaba csak ugy bedobni..
2014. febr. 2. 07:52
 6/7 A kérdező kommentje:
Sikerült.. kaptam részletet 10ezrével.
2014. máj. 3. 15:52
 7/7 A kérdező kommentje:
305ezer lett..
2014. máj. 3. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!