Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi várható így? Hogy működik...

Mi várható így? Hogy működik a bírósági végrehajtás?

Figyelt kérdés

Van egy lakáshitelünk (CIB Bank), ami 100% jelzáloghitel, a lakás fele-fele arányú. A férjemnek egy másik banknál (OTP) volt egy személyi kölcsöne, amit nem tudott fizetni. Már kiküldték a levelet, hogy BAR-listára került, és hogy megkezdik a bírósági végrehajtást, ha 30 napig sem rendezi a tartozását.

A kérdésem az lenne, hogy a lakást el fogják venni? A lakáshitelt rendesen fizetjük, azzal nincs gond. A fizetése a CIB-es számlára megy.

Vagy jönnek és kipakolják a lakást?

Már félek ajtót nyitni, egyedül vagyok itthon a pici babánkkal.

Én TGYÁS-on vagyok, a férjem dolgozik, de a lakáshitel mellett sehogy sem bírjuk kiszorítani a tartozást, pedig nagyon szeretnénk. Ha rendesen fizetjük a lakástörlesztőt, elveheti a másik bank?


2010. jan. 18. 01:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a másik Bank végrehajtást kér,akkor a végrehajtó először letilthatja a párod fizetését,vagy ráterhelheti a lakásotokra a tartozást.Az első esetben nem árverezik el a lakást,ha viszont ráterheli a házra,akkor a hitelt nyujtó bank is felmondja a hiteleteket,mert más jelzálog nem lehet a szerződésetek alapján a lakáson.Akkor viszont biztos az árverés.

Ha megjön a végrehajtó értesítése,próbáljatok vele egyezkedni valamilyen részletfizetésben.Arra számítsatok,hogy a végrehajtó komoly összeget számít fel.

A legjobb megoldás az ellen,ha a bankkal tudnátok egyeszségre jutni kisebb törlesztőrészlet fizetésével,vagy megoldani valahogy a fizetést a végrehajtás elkerülésére.

2010. jan. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Sajnállak, nem lehet könnyű. Most azért írom le a történetemet, hogy más ne járjon így. A nagybátyáméknak voltam-vagyok kezesük, ingatlanfedezetet kértek kezesként s mi sajnos megadtuk. Ez hét éve volt. Öt évvel ezelőtt elkezdték nem fizetni a hitelüket, az ingatlant, amit vettek, lerombolták, így fedezetnek csak az én házam maradt, meg az ő üres telkük. Elindult a végrehajtás 3 éve. Tűztek már ki árverést is a házamra, pedig kezes vagyok, az eredeti telek még megvan, mégis engem cseszeget a ... magyar bank faktorcége.

Remélem eddig értelmesen írtam le a történetet... a folytatás: kedves rokonaim újabb ingatlanhoz jutottak, így már lenne elég fedezetük a saját hiteleiket kifizetni, de nem teszik, a végrehajtó továbbra is csak engem, mint kezest cseszeget. A 4 éve még "csak" 9,2 millióból a végrehajtási költségekkel, faktorcég közel 40 %-os kamatával mára már 16 millióra rúg. És senki nem segít, jogszabály hiányában elhajtanak... Pedig a rokonom már azt is letagadja, hogy ismer. Hivatalosan megtagadott - kerestettem rendőrséggel: közölte velük, hogy nem akarja velem felvenni a kapcsolatot. Így most itt vagyok az ő 16 milliós tartozásukkal a nyakamon, a férjem fizetésének 33%-át évek óta letiltják, az eredeti adósok meg vígan élnek. Hát ilyen is van. Próbáld meg a végrehajtást elkerülni, nagyon sok a végrehajtói költség. Próbálj meg máshonnan kérni pénzt, s azt részletekben fizetni. A végrehajtó is ad majd részletfizetést, de addigra ő már ráteszi a végrehajtói költségeket is. Sok sikert, erőt, kitartást kívánok. Nem szabad feladni: a remény hal meg utoljára! Üdvözlettel: K.M.

2010. jan. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat. Holnap felhívjuk őket a részletfizetés miatt, még mielőtt a bíróságra vinnék az ügyet, hogy azt már nem kelljen kifizetni. Úgy számoltuk, hogy havi 10-12ezerrel tudnánk törleszteni, ennyit ki tudunk szorítani, hogy a lakáshitel és a baba se lássa a kárát. Remélem, hogy azért emberségesek lesznek és így belemennek. Igaz lesz vagy 10év, mire letelne, de legalább fizetnénk. De ennél többet nem tudunk vállalni.

Szomorú amit a második válaszoló írt, hogy így átvertek, ti nyögitek más tartozását.:(

2010. jan. 18. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!