Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakhatási támogatás bejelentet...

Lakhatási támogatás bejelentett albérlet nélkül?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: állandó lakcímemtől több, mint 100 kilométerre tartózkodok egy albérletben, abban a városban, ahol munkát is vállalok (egy hét múlva). Írott szerződést kötöttünk a főbérlővel, de gyanítom, hogy az albérlet nincs bejelentve.

A kérdés a következő: emiatt, hogy az albérlet nincs bejelentve, nem igazán lenne esélyem lakhatási támogatás igénylésére, igaz?



2014. febr. 2. 14:02
 1/7 tetro ***** válasza:

"az albérlet nincs bejelentve. "

hol kellene bejelenteni az albérletet? :D

2014. febr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor hogy mondjam, feltételezem, a főbérlő nem fizet/adózik az albérlet bérbeadása után és kizáró ok lehet-e elbírálásnál?
2014. febr. 2. 14:27
 3/7 tetro ***** válasza:

14.27

valószínűleg nem, de ezt csak az adóbevallásában kell neki feltüntetni. azt meg csak az évesben kell szerintem. attól még a te szerződésed érvényes. ráadásul ha iskolai laktámról van szó, akkor a sulinak semmilyen lehetősége sincs rá, hogy egy harmadik személy adóbevallását nézegesse.

konkrétan a laktámhoz elég egy teljesen kamu szerződés is, mivel a sulinak nincsenek jogi eszközei ellenőrizni annak hitelességét.

2014. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem sulis lakossági támogatásról van szó, hanem erről:

[link]


Elvileg feltétele többek között az érvényes bérleti szerződés, ami megvan, csak azért a főbérlőt sem kellene az adóhatóságnál bajba keverni :D

2014. febr. 2. 14:31
 5/7 tetro ***** válasza:

14.31

a legegyszerűbb ha megkérdezed. neked biztosan elég a támogatáshoz a bérleti szerződés. a kérdés, hogy a két információ találkozik-e valahol és a főbérlőt megpiszkálgatja-e a NAV

2014. febr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha továbbolvasod: feltétel még a lakcím (tartózkodási hely) bejelentése a bérelt lakásba, valamint hogy átutalással fizess. Na ettől a kettőtől többnyire hülyét kapnak az adócsaló tulajok, hiszen ezeknek nyoma van, ők meg lapítanak.
2014. febr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zabmester ***** válasza:
Én eddig bárhol laktam, mindenhol bejelentkeztem, pedig kétlem, hogy bármelyik tulaj adózott volna utána. Egyiknek sem lett a dologból semmi baja. Ja, és amikor épp úgy állt a jövedelmem, akkor lakásfenntartási támogatást is mindig kaptam, csak a bérleti szerződést kellett bemutatni, meg persze a lakcímkártyát.
2014. febr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!