Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényileg sérti ha magyar...

Törvényileg sérti ha magyar állampolgárként több éves zöldkártyás tartózkodással belépek az Amerikai hadseregbe?

Figyelt kérdés

3 éve élek kint zöldkártyával és mivel otthon nem volt lehetőségem katonának lenni így gondoltam itt belépek.Csak nem tudom lehet e valami következménye.

A toborzóirodában minden rendben ment.Tehát itt nincs akadálya.


2014. febr. 6. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyakorlati probléma biztos nem lesz. Elviekben van valami ilyen, hogy "Az a magyar állampolgár büntethető, aki fegyveres összeütközésben részt vevő idegen fegyveres szervezetbe belép, erre ajánlkozik, vagy ilyen kiképzésben vesz részt," de a bírósági értelmezés szerint, pláne ha US fegyveres szervhez jelentkezel, kizárt, hogy elítéljenek. Az idegenlégiósokkal volt talán egyszer ilyen per, és ott se ítélték el, pedig azt "nem szövetséges" fegyveres erőnek minősítették. (Ráadásul én olyat láttam hogy idegenlégióban játszott valaki és utánna az MH-ba lépett be. Szóval ha ennek lennének komoly jogi aggályai, tuti szó se lehett volna róla.)

Plussz még precedensnek ott vannak pl. az izraeli-magyar kettős állampolgárok esetei. Ott ugye a elég komolyan hadra van fogva a civil lakosság. Bizonyára nagyon sok az izraeli-magyar kettős állampolgár, aki az Izraeli hadseregben szolgált. Elképzelhetetlen lenne, hogy bárki is ezt szóvá tegye.

2014. febr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha USA megtámad minket, amikor a sereg tagja vagy, akkor hazaáruló leszel. Egyébként más nem lesz.
2014. febr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!