Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok tenni az osztálytárs...

Mit tudok tenni az osztálytársam ellen?

Figyelt kérdés
Az egyik cigány osztálytársam folyamatosan piszkás három napja.Eddig nem volt vele semmi bajom.Kigyúrt és magas,én csak simán magas vagyok.Olyanokat üt belém,hogy 1 hétig lila a karom.Ha a tanárokhoz megyek oda,akkor "csicska" vagyok.Ha visszaütök,akkor megver jó eséllyel.Nem tudom,hogy mit tegyek.Nem szóltam be,egyszerűen kötekszik velem.Ha értelmesen kérem számon,akkor bunkón válaszol,mert már a tanárok se tudják kordában tartani.Valaki valami ötlet,hogy mit tegyek vele?
2014. febr. 12. 20:57
 1/6 Tactical ***** válasza:
100%

Lehet nem tudok kielégítő választ adni, mivel én már szerintem akkor kitépném a torkát, ha hozzám érne :D, de azért megpróbálom:

1. Először is gondolkodj el azon, hogy a társadalmunk létrehozott törvényeket, azért, hogy aki nem kíván erőszakkal élni az azokhoz fordulhasson. Erre a tahók létrehozták azt, hogy ha te szólsz, amiért megszegik a törvényt "csicska" vagy. Szerintem gondolkodj el azon, hogy kinek a szavára akarsz adni! ;)

2. Ha a tanár nem foglalkozik vele, akkor rendőrség. Egyébként ez a 2. nem lehetőség, hanem alapvető polgári jogod, mivel nem feltétlen csak neked árthat!


Remélem legalább egy kicsit segíthettem!

2014. febr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lapát, mész...
2014. febr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ütés esetén lila kéz-irány látleletet vetetni- majd rendőrség ahol magánindítványos feljelentést teszel(nemtom hány éves vagy szükséged lehet törvényes képviselőre azaz szülőre is) könnyű testi sértés miatt. (szem)tanú kell pl tanár nem azért hogy ő oldja meg a szitut hanem ha magánvádas eljárásban képviseled a vádat(könnyű testi sértéssel nem foglalkozik az ügyész)indítványozod hogy tanúként hallgassák ki. ugye a tanrok szeretik eltusolni a dolgokat hogy az iskola nem létező presztizsét mentegessék de hatóság meg bíróság előtt már nem mernek maszatolni. de végső soron nem tanár tanú is megfelelő. a lényeg hogy ne bujdokolj el hogy "jajj ne lássák mások hogy ő erősebb mint én" legyen nyilvánvaló döbbenetes tény hogy ilyesmi folyik dehát ez van....érted ne merje senki letegadni met 1-2 esetleg három tanú ha nem fogja fel annak súlyát hogy igaat kell mondani még hazudhat kopé módra a czigány javára de ha sok tanú van akkor kevésbé hazudnak mert nem lehetnek biztosak hogy a másik 10 is süketel...


nos én megadtam a receptet. nem kötelező ezt csinálni csak ha unod ...azonban ha nem így teszel akkor ne rinyálj

2014. febr. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
rendőrség, szülők, tanárok, haverok mindenki, ha nincs más akkor önvédelem kézzel lábbal, miegymással.
2014. febr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem fogok hazudni de a tanárok jórésze nem merészel vele szembeszállni.Egyébként azóta megoldódott,megbeszéltem vele,hogy mi baja van.Azt mondja,hogy ez neki szórakozás.Mondtam,hogy velem ne szórakozzon és ennyi volt.
2014. febr. 15. 17:34
 6/6 anonim ***** válasza:

ja még kiegészíteném azzal ha sok ember előtt ver akkor könnyű testi sértéssel halmazatban a garázdaság is megállapíthatóvá válik ami már közvádas bűncselekmény és akkor már az ügyészség képviseli a vádat.


....ja hogy mi? megoldódott? mennyi időre most pár napig nyugtod lesz? ez általában nem szokott csakúgy megoldódni kivéve ha alappból nem is volt nagy ügy.bár gondolom az volt. szerintem naivság megnyugodnod

2014. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!