Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet ezért büntetni?

Lehet ezért büntetni?

Figyelt kérdés
lehet olyan hogy valakit azért büntetnek meg öngyilkosságba hajszol egy másik embert?

2014. febr. 13. 15:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2014. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit értesz az alatt, hogy hajszol.
2014. febr. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
És attól függ kik. Lehet a bíróság nem, de esetleg a szerettei "megbüntethetnének" kreatív módokon.
2014. febr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

a srác egy szakítás miatt lett öngyilkos már másodszor ugyan az a lány miatt

a szülei meg feljelentéssel fenyegetőznek

2014. febr. 13. 15:51
 5/14 acelsziv ***** válasza:
100%

Na várjunk csak. Más kategória az, hogy valaki addig szekál egy másik embert, amíg az öngyilkos lesz. Ez büntetendő

De az, hogy egy lány elhagy egy fickót, az meg öngyi akar lenni az szimplán az illető idiotizmusa.

Különben is mi az, hogy már másodszor lett öngyilkos? Ezt hogy?

És a szülők persze nem azt nézik, hogy micsoda egy puhány nyomit neveltek, hanem a lány a hibás, aki menni akart. Micsoda emberek vannak...

2014. febr. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én is elhagytam volna azonnal, ha öngyilkossággal fenyegetőzik. Zsarolja a jó édes anyukáját.

Nme hinném, hogy ezért bármilyen büntetést is kapna.

2014. febr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"a srác egy szakítás miatt lett öngyilkos már másodszor ugyan az a lány miatt"


Ennek a gyereknek vazzeg 2 élete van? Vagy elsőre elbénázta? Másodjára már összejött neki? Ha nem, tervez egy harmadikat is?


"a szülei meg feljelentéssel fenyegetőznek"


Nyugodtan. Remélhetőleg a rendőrökben lesz annyi empátia, hogy nem röhögnek hangosan a képükbe.

2014. febr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

elsőre felakasztotta magát,de túlélte kisebb beszédhibával...

másodjára nem tudom mit csináld,de a családja a csajt zaklatja ilyen hülyeségekkel

2014. febr. 13. 16:48
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Ha valóban zaklatják a lányt, akkor épphogy ő tehet feljelentést.


Öngyilkosság esetén akkor büntethető valaki, ha az illető valamilyen egyébként is büntethető dolgot tett (zsarolás, zaklatás). A szakítás nem bűncselekmény, így felelősségre sem vonható.

2014. febr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Girgoy ***** válasza:
89%

Ez még mindig nem teljesen tiszta. Most él még a fickó vagy nem? És Te vag az a csaj?


Na mindegy, a másodikre nem muszáj válaszolni, de ha:

- él a fickó, akkor most mivel is zaklatják a csajt? Hogy ha nem jár a fiukkal, akkor feljelentik?

- nem él a fickó, akkor valaemlyest érthető, ha megviselte őket a halál, de szerintem sem lehet ezért feljelenteni valakit, bár nem vagyok jogász, de szerintem ez nem nagyon húzható rá a szándékos vagy gondatlanságból elkövetett emberölésre vagy hasonlóra. A lány egyszerűen szakítson meg a családdal minden kapcsolatot.


De egyébként az se világos, hogy ha már volt egy öngyilkossági kísérlet, akkor a lány miért ment vissza ilyen fickóhoz és azután miért szakított ismét vele. Persze a szvügyeket néha hagyják túlbonyolodni az emebrek, de ha szakítás volt és túlélte a fickó a kísérletet, akkor józanul meg kellett volna beszélni, hogy ilyen baromságot ne csináljon megint, és keressen msá lányt. Emiatt tényleg nem kell öngyilkosnak lenni, mert ilyen beteges ragaszkodás úgyse tette volna harmonikussá a kapcsolatot. Az első öngyilkossági kísérlet után nem volt orvosi/pszicholófgiai kezelése a fickónak? Mert jó lett volna, ha van. Az ilyen nem szabad félvállról venni, ki kell kezelni és nem újrtatermelni a problémát ismét... De sajnálom, hogy így történt. :(

2014. febr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!