Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg fognak büntetni ezért?

Meg fognak büntetni ezért?

Figyelt kérdés
Van 3 kutyám és múlt évben csak az egyik lett beoltva!:S Egyszerűen mindig közbejött valami. Egyszer a kocsi nem volt jó, másszor meg elkeztek tüzelni (gyalog nem mennék és egyedül nem nagyon tudok menni mert valakinek vigyázni kell a másikra+elég veszélyes környéken lakunk kutyák és hm, emberek szempontjából), aztán pont hó vége volt és be kellett fizetni nyelvvizsgát meg ilyenek. Én még fiatal vagyok, a szüleim fizetik. Mindig kiment a fejemből, és amikor néha szóltam akkor mindig valamiért elhalasztották és így jutottunk idáig... Minden oltása megvan a kutyáimnak, minden évben, csak most nem... Rendesen vannak féreghajtózva is. Nem arról van szó hogy nincs pénzünk mégis vállaltuk őket. Orijent esznek meg táborba is szoktam velük járni. A veszettség elleni oltás kötelező és tudtommal aki nem oltatja be azt felszólítják, de velünk nem történt semmi ilyen! Nemsokára megint jön az oltás és ha viszem őket akkor meg fogja látni az orvos. Meg fog büntetni vagy mi van lesz ilyenkor? :S Légyszi ne szóltjatok be így is eléggé rosszul érzem magam tőle!
2010. febr. 28. 21:51
 1/7 anonim válasza:
100%
Nem fog megbüntetni, esetleg meg fogja jegyezni, hogy be kellett volna oltatnod a kutyusokat. De nem kell büntetést fizetned.
2010. febr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem fog történni.Nyugodtan vidd el őket oltásra az állatorvos nem mond majd semmit.Velem is történt már ilyen.
2010. febr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Már nem figyelmeztetnek. Egyszerűen elmész és beoltatod. Aztán vagy kérdi a doki, hol az előző, vagy meg sem nézi az előző dátumot.Számíts rá, új rend van oltásnál. Új, sorszámozott könyv, amiért pluszban fizetned kell.

Felelős vagy a kutyákért, akár te, akár a szüleid. Be lehet osztani, hogy ne egyszerre kelljen őket oltani.

Bármikor megtörténhet, hogy valamelyik kutya megmarhat embert. Akkor pedig,mivel oltatlan a kutya,megbüntetnek keményen és a kutyát is elaltathatják.

2010. febr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A felszólítást arra érettem hogy ha nem oltattuk be akkor szólnak hogy bírságot kell fizetni. Tudom az új rendet, az első kutyám be van oltatva, neki is új könyve van. És mondom nem azért sikerült így mert nincs pénz...

Tisztában vagyok vele hogy megharaphat másokat, de mi egyébként is nagy ívben elkerülünk minden embert és pórázra is veszem őket, otthon meg kennelben vannak ha tudok rájuk figyelni vagy a házban. Én próbálok maximálisan figyelni rájuk. Köszi a válaszokat! :)

2010. febr. 28. 22:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hívd ki az állatorvost, és beoltja. semmi gond nem lesz
2010. febr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20%
avassatok már be hogyan fordul elő hogy bármikor megmar valakit a kutyám akit csak bent tartok és ha idegen jön elzárom?
2010. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:
100%

Tavaly óta már megszűnt az önkormányzatok felszólítása. Viszont az utcán a rendőr bármikor kérheti az oltási könyvet.

Semmi baj nincs, ha most viszed el, tudod: jobb későn, mint soha. Nem azt nézik, hogy kimaradt néhány hónap, hanem hogy amikor kell, akkor érvényes-e.

2010. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!