Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha haszonélvező vagyok milyen...

Ha haszonélvező vagyok milyen módon tudom kitenni a tulajdonost?

Figyelt kérdés
Egy idősebb nő vagyok (haszonélvező) és a tulaj (a fiam) gyakorlatilag mindig részeg, saját keresete nulla, és nem egyszer előfordult már, hogy szétverte az ajtókat és hasonlók. Ha lehet, akkor milyen módon tudnék tőle megszabadulni? Már szinte mindent megpróbáltam, hogy megváltozzon, de úgy látszik sosem fog. Már félek tőle, hogy egyszer engem is megver. Úgy beszél, vagyis inkább ordibál velem, mint egy kutyával. Már besokalltam. A férjem halála előtt úgy döntöttünk, hogy a nevére iratjuk a házat és haszonélvezeti jogot kapunk életünk végéig, így megelőzve az öröklés körüli hercehurcát. Úgy látszik rossz ötlet volt.
2009. dec. 9. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Tulajdonost szerintem nem lehet sehogy kirakni a tulajdonából. Jól is nézne ki... Sajnáltos a fiad viselkedése, nem lehet könnyű... Itt ügyvédek adnak szakszerű jogi tanácsod adni ingyen:


[link]


Hátha ők ismernek valami kiskaput...

2009. dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Esetleg elgondolkodhatnátok, mit kellett volna másként csinálni, amikor neveltétek. Akármilyen ember is, mégiscsak a te fiad...
2009. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
49%

Ez tényleg rossz ötlet volt,de piac után a kofa is okosabb.

nem vagyok jogász de hallottam olyan esetröl amikor az örökös méltánytalanná vált az örökségre,és vissza lehetet állitani az eredeti tulajdon jogot.Ha jol emlékszem amit hallottam esetet ott ajándékozás történt.Itt a néhai férjed része számodra már eluszott.Keress mielöbb egy ügyvédet.Nagyon sok sikert kivánok és nyugodt békés otthont neked.

2009. dec. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves "második" talán ha a kérdésre válaszolnál és nem kioktatni próbálnál...
2009. dec. 9. 19:08
 5/8 anonim válasza:
100%
Kedves második!A falra tudok mászni az ilyen kritikátol.Ö segitséget kért,nem birálatot.Ez a Ti neveltétek ilyennek szöveget nem biztos hogy megérdemli ez az anya.Nagyon sokat számit a külsö környezeti hatás, a baráti kör.És teljesen mindegy hogy hány éves az ember,ha hajlama van rá akkor ugy is "meghülyül.
2009. dec. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezeti jog fennállása alatt

a tulajdonos

a birtoklás, a használat és a hasznok szedésének jogát

csak annyiban gyakorolhatja,

amennyiben a haszonélvező e jogokkal nem él.

2009. dec. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


157-165. § foglalkozik a haszonélv.

2009. dec. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Na jó én megpróbálok a kérdésedre válaszolni, mert ezt eddig senki nem tette. Pert kell indítanod a fiad ellen ingatlna elhagyására kötelezés iránt. Kell hozzá csatolnod egy tulajdoni lap másolatot. Ez alapján hoznak egy ítéletet, amelyben kötelezik, hogy hagyja el az ingatlant, ha ennek nem tesz eleget a végrehajtó, rendőrrel kirakja. A haszonélvező jogosult elsősorban a használatra. Azért mielőtt pert indítasz, szerintem tértis levélben szólítsd fel, hogy menjen el 15 napon belül.
2009. dec. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!