Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A főnököm megvádolt engem, és...

A főnököm megvádolt engem, és még 3 munkatársamat, h elloptunk a kasszából 250ezer ft-ot, ezért nem akarja kifizetni a fizetésünket.3 kamera is minket, és a kasszát veszi. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt ilyen vád, pedig már évek óta ott dolgozunk. Értelmes választ nem ad, hogy ki és miért lopna? Mit tehetnék?Feljelenthetem a Munkaügyi Bíróságon? És rágalmazásért? Van egy telefonnal rögzített felvételem, amin megvádol minket. Aki tud segítsen!

2014. febr. 17. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kamera, meg kell nézni a felvételeket, és mutassa meg, hogy hol loptatok.
2014. febr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ő bszott el 250ezret és most a hármótok fizujából akarja ezt összerakni, és reméli ti féltitek annyira az állásotokat, hogy ezt annyiban is hagyjátok.

De amúgy valóban, ha van kamera mutassa meg. Amennyiben nincs akkor mondjátok meg neki, hogy feljelentitek.

2014. febr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs joga arra, hogy ne fizesse ki a fizetést. Ezt bármilyen bíróság belátja. Hiszen jelenleg semmit nem tud rátok bizonyítani, ha jól vettem ki a szövegből, be sem perelt még, nem hogy jogerős ítélet lenne. Addig pedig hivatalosan nem tartozol neki semmivel se, még akkor se, ha tényleg te loptad el. Ha valaki ellopta a pénzt, tegyen feljelentést! Nem teheti meg, hogy nem fizet ki.
2014. febr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Tartoztatok felelősséggel a kasszáért ? Leszámóltatok és megvolt minden ?


Ha ezek kizárhatók, mondjátok meg neki, hogy szerintetek ti nem loptatok és ha már van kamera kéred a bizonyító erejű felvételt.


Lehet feljelenteni a munkaügyi bíróságon és ha nem tudja bizonyítani (ez még kérdés) akkor rágalmazásért is, csak vigyázzatok, mert ha hoz még két embert és allítja velük, hogy látta, hogy ti loptatok akkor patthelyzet és a feljelentő fizeti a perkőltséget.

2014. febr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ha teszem azt egyikőtök tényleg lopott és így akarja visszaszerezni a lét hogy "csak kivetitek magatokből a gonosztevőt"azt se csinálhatja meg....forduljon ő hatósághoz de addig fizessen. de mondom technikailag nemigen oldhatja ezt meg pl járulékok így tb nos azzal mi van? esetleg feketén dolgoztok?
2014. febr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha lopás történt az jelenteni kell a rendőrségen. Ha van kamera, akkor mint bizonyítékot át kell nyújtani a felvételeket.

Ha ez nincs és ártatlanok vagytok, akkor rendőrségre mentek rágalmazás vádjával feljelentés. Kijönnek a rendőrök, és kivizsgálják.

Ha jól emlékszem 2-4 évig terjedő börtön büntetés szabható ki.

Mondjátok el neki, ha erősködik, akkor séta a rendőrségre.

2014. febr. 18. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nos,a kamerát nem mutatja meg,mondván nem tudja,h melyik nap volt pontosan a lopás,és nincs rá ideje,h mindent vissza nézzen. megkaptuk a fizetést,de 10ezret vissza tart a hónap végéig,mondván míg ki nem derül a felvételekből,amit elméletileg néz,h ki volt a tolvaj. amugy leltár hiányra se írtunk papírt,h felelősek vagyunk érte,tehát elméletben azért se kéne fizetnünk,de ő nem is erre gyanakszik,hanem a lopásra,de konkrét bizonyítékot nem mutat. a gond,h 4 órában vagyunk bejelentve,és egész napozunk minden második nap,tehát ha fel is jelentem,mennyit kell kifizetnie? vagy még én szívok??
2014. febr. 18. 14:40
 8/8 anonim ***** válasza:
A rendőrség nem munkaügyis, ő nem vizsgál ilyet.
2014. febr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!