Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Veréssel fenyegetett meg a...

Zsófianyu kérdése:

Veréssel fenyegetett meg a felettünk lakó szomszéd, ha még egyszer szólok neki az állandó zajongás miatt. A rendőrségen bejelenthetem ezt a fenyegetést? Tesznek valamit?

Figyelt kérdés
A szomszéd csak albérlő a lakásban, mi tulajdonosok vagyunk, rendszerint vasárnap délben fúr-farag, zenét üvöltet, rendszeresen, korán reggel vagy éppen éjjel tologatja a bútorokat.

2014. febr. 18. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem neki kell szólni, hanem amikor vasárnap zajong, kihívni a rendörséget.
2014. febr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mind a fenyegetésért mind a csendháborításért tegyél feljelentést.
2014. febr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tetro ***** válasza:
81%

Fenyegetést nehéz bizonyítani.

Az hogy ő albérlő te meg tulajdonos, annak semmi jelentősége sincs.

Ha zajong éjjel, hívd ki a rendőröket.

2014. febr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
A tulajdonosnak kell szólni. Burkoltan vagy nem burkoltan tudomására kell hozni, hogy zaj esetén kénytelenek lesztek a rendőrséghez fordulni, de ti nem szeretnétek, ha erről a NAV is értesülne, mert akkor annak komoly következményei lehetnek (biztosan nem hivatalosan adják albérletbe, tehát adót sem fizetnek utána).
2014. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tetro ***** válasza:
51%

14.10

nem tudom mikor növi már ki ezt az ország. szóval valaki zajon, ezért a kérdező egy harmadik személyt nyomjon fel a NAVnál, beleugatva valamibe, amihez semmi köze. és szerinted ez egy teljesen rendben lévő gondolat és megoldás...

2014. febr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen megtörtént velem is, ott a gyerekei reggel 6kor üveggolyókat pattogtattak a parkettán az ágyam felett. A feleség volt otthon mikor szóltam, normális volt a hangnemem, de a férj egyik nap a lépcsőházban megfenyegetett, mire mosolyogva közöltem hogy kezdheti is a fenyegetése beváltását akár azonnal (sok esélye nem lett volna). Aztán lejött és azt ajánlotta hogy ha zajosnak találjuk akkor a partvissal kopogjak a plafonon, így jelezve. Azóta viszonylag csend volt, bár pár hónap múlva kiköltöztünk más miatt.
2014. febr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég felhívtam a rendőrséget, hogy valami baj lehet a szomszédban, legyenek szívesek kijönni. A szomszédom évek óta veri a feleségét, ordít órákon át, amivel teljesen megkeseríti az életem, de most még a szokásosnál is jóval nagyon volt a zaj.

A rendőrök azt javasolták, kopogjak be, és kérdezzem meg, segíthetek-e valamiben...

2014. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kovpet ***** válasza:

"A rendőrök azt javasolták, kopogjak be, és kérdezzem meg, segíthetek-e valamiben..."


Ilyenkor kell megkérdezni ismét a diszpécser nevét és közölni vele, hogy ezt majd ugyan így ismételje el a fegyelmi eljáráson, mert a felvétel amúgy is megvan, tehát kár lenne máshogy elmondania.

2014. febr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 senior24 ***** válasza:
Az ilyeneket azonnal jelentsd fel a rendőrségen!Nemhogy már nyul vigye a puskát!!
2014. febr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!