Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Zajos szomszédok vidéken, egy...

Zajos szomszédok vidéken, egy csendes faluban. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Vidéken élünk, egy csendes kis faluban, a szomszédunk meg minden mozgatható berendezéssel zörög, gépekkel, motorokkal, traktorral, ami csak van neki.

Ablakot nem lehet nyitni még ilyen melegben sem, mert már hajnali 5-kor kimotoroznak a földekre, és ha naponta ezt kb 50x nem csinálják meg, akkor egyszer sem. Nagyon közel vannak a lakóházak itt egymáshoz, nem is értem, annak idején ezt hogy engedhette a jegyző. Ezt pedig vállalkozásban csinálják, tehát elvileg kellene ehhez telepengedély ugye, azt meg a körülöttük élőktől kellene rendszeresen megújíttatni, hogy zavarnak-e benne valakit. gondolom én...

A mostani aljegyző egy kb 25 éves leányka, aki nagyon csinos, meg aranyos, a legnagyobb problémamegoldó képessége a macskák területen belül tartásában nyilvánul meg. Szóval nagyon aranyos, csak nem erre a munkára való.

Már gondoltam, hogy bírósághoz fordulok, beszélni nem lehet a szomszédommal, sokáig jóban voltam vele, de egy nagyképű, pökhendi tipikus p.raszt, neki mindent szabad, másnak meg k.ss van.

Már árulom a házat, mert emiatt képtelenség itt nyugalomban élni.

Úgy veszem észre, hogy ez élteti őket inkább, hogy ők ilyen mozgalmas életet élnek, mi meg itt be vagyunk gubózva. Azt hiszik, hogy nagyon kíváncsiak vagyunk rájuk, mit csinálnak a nap 24 órájában.

Ti mit tennétek a helyemben?



#szomszéd #traktor #motorozás #hajnali zajongás
2013. jún. 16. 08:47
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá, hogy van még egy gazda itt a faluban, de ő meg tudta csinálni azt, hogy kivitte a falu végébe a gépeit, de a szomszédom erre nagy ívben t.jik, hogy kit zavar vele.
2013. jún. 16. 08:50
 2/24 anonim ***** válasza:
39%
Na az irígység nálad is befigyel!!!!!!!! Minden faluban ez megy ha tudni akarod.
2013. jún. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
34%
Te is csak eszed a kaját de fogalmad sincs hogy kerül eléd.i
2013. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

irigység?

hát, kedves válaszoló, ez mindent elmond Rólad, hogy Te is mivel keresed a kenyered...

Igen, valószínű irigy vagyok rájuk, az életmódjukra, hogy sz.rnak mindenkire maguk körül, hogy olyan stílusban üvöltöznek az udvaron, hogy...meg a fene nagy intelligenciájukra.

Erre legyek irigy?


Természetes, hogy ez megy a falvakban, de ne a falu közepén csinálja ezt, ahol a házak elrendezése olyan, hogy közel vannak egymáshoz.

És ha más ilyen tevékenységet végző tud a falu mellett ugyanígy dolgozni, nem zavarva senkit, akkor ezek is megtehetnék.

Anno a Kádár rendszerben ilyen nem volt, nem véletlenül voltak a TSZ-ek...és nem a falu közepén voltak ezek.

2013. jún. 16. 10:16
 5/24 anonim ***** válasza:
Sajnos mi ugyan ebben a cipőben járunk csak nálunk roma kocsma van közel. Minden nyaram ezzel kezdődik és evvel lesz vége. Veszekedünk, feljelentés, egy darabig csend utána folytatódik. Amikor megvettük ezt a házat még nem volt kocsms csak egy üres faház. Sok erőt kívánok nektek. Nálunk ez a faház választja el a magyar területet a roma területtől.
2013. jún. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Költözz el! Vagy te is foglalkozz gazdálkodással.
2013. jún. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
43%

A csinos aljegyző vagy más önkormányyzati dolgozó keresse ki neked a helyi rendeletekből, hogy milyen övezetben laktok, és ott milyen vállalkozási tevékenység engedélyezett, a szomszédnak pedig ven.-e ilyen. Ha nincs, ne szóban panaszkodj, írásban adj be tiltásra kérelmeet, az aljegyző majd yír rá valami határozatot, amit megtámadhatsz, a ásodfok majd normálisan elbírálja ha a kiscaajnak nem megy. Gyűjt bizonyítékokat is, pl hangfelvétel, videófelvétel a zavarásról és mértékéről, időtartamáról, írj össze tanúkat névvel címmel.

Kérd szépen, és ha fenyegetőzéssel válaszol,. vedd fényképezővel filmre, és jelentsd fel veszélyes fenyegetés szabálysértééésrt.

Mehetsz bíróságra is, szpmszédos jogok megsértése miatt, az iiletékes bíróságon lennie kell un. panasznapnak, amikor mindenkinek ingyen adnak tanácsot és a beadványt is megírják ha kéri valaki, nézd meg mikor van ez és menj be. Valószeg mindezzel olajat is öntsz a tűzre, de az elköltözésen kívül nincs más. A nyugodt élhetéshez neked is jogod van.

2013. jún. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
gyűjt=gyűjts
2013. jún. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek a tippeket, mivel eléggé konfliktuskerülő lennék, az elköltözés mellett döntök, döntöttem, már két vevő volt itt, persze, hogy még jobban zörögtek, mint egyébként(mármint a szomszéd).

Azt tudom, hogy vannak lakóövezeti besorolások, de úgy tudom, hogy ennek a területnek simán csak lakóövezet a besorolása.

Meg még azt is néztem, hogy létezik olyan, hogy birtokvédelem, de a bírósági huzavona eltartana egy jó darabig, és addig nem is biztos, hogy eladhatom-e a házat.

Mi ide 13 éve költöztünk, de a szomszédomék ismernek mindenkit a faluban, itt van az egész pereputtyuk. Esélyünk se lenne velük szemben bármilyen konfliktus miatt.

Bár ha sikerülne is elköltözni, mi a garancia arra, hogy nem-e költözik mellénk egy ugyanilyen jóember...:-(

2013. jún. 16. 13:23
 10/24 anonim ***** válasza:

El kell költözni. A szomszédod tevékenységét nem fogják megszüntetni, mert a falunak kell az adójából befolyt pénz.

Ha el is mennél a polgármesteri hivatalba az engedélyei után nyomozni, a szomszédod lesz az első, aki megkérdezi: Talált rólam valamit?

2013. jún. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!