Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki rúghatnak e ezért iskolámbó...

Ki rúghatnak e ezért iskolámból, feljelenthet e a tanár?

Figyelt kérdés

Múlt héten történt az incidens, van egy facebookos osztály csoportunk, ahova szoktunk feltenni dolgokat, van hogy vicces képeket, van hogy tan anyag. Az egyik tanárunkkal kapcsolatban volt egy kép amit az osztály társam tett ki : "itt van a xy unokahuga aki 497 pontot ért el az érettségin", természetesen vicc volt a dolog mivel a képen egy félelmetes nagy szemöldökű ember volt.Kommenteltünk többen is én leszedtem egy képet a tanár facebookjárol és rávágtam az ember fejét egy mellette lévőre nyilván valóan látszik, "írván még közös képük is van" A tanár egyik óra után mondta, hogy töltsünk fel valamit a csoportba az iskolai "osztály termi laptopon", és meglátta a képet teljesen kiakadt, a barátomnak azt mondta hogy szarrá verethetné, de inkább kirúgatja, meg hogy férgek vagyunk illetve szidott minket. Amellett, hogy ez a barátunk facebook fiókja volt, ez egy zárt csoport amiben semmi köze, hogy mi miről beszélünk, mégis megnézte, semmilyen becsületsértő dolgot nem írtunk oda, tehát vicc volt az egész. Ő azóta azt mondta hogy polgári pert indít " mert együtt focizik, Pécs legjobb ügyvédével" becsületsértés miatt, és magántanulók leszünk mert kirúgnak.

Mit lehet csinálni ilyenkor, mert igazából semmi jogsértő dolog nem történt (szerintem) !?



2014. febr. 18. 14:14
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
igen pontosan, illetve azzal is hogy a barátunk facebookjában kutakodott, elvileg az is személyi jog sértés, szóval.. mivel mi semmi rosszat nem akartunk, ő reagálja túl szerintem jobb lenne, ha megutálna minket és szimplán ennyi
2014. febr. 18. 18:30
 22/28 anonim ***** válasza:
92%

Egy cikkhez nyilatkozott múltkor egy ügyvéd, hogy egyre több a per kamuprofil meg egyéb netes visszaélések miatt és akár többszázezres kártérítést is megítélnek.


Elég baj, hogy az iskolában jogi, adózási és üzleti ismereteket nem oktatnak, hogy a tanulók tisztában legyenek a jogaikkal, kötelességeikkel és a tetteik következményével. Verselemzés meg a függvény zérushelyének meghatározása megy, mi? Az marha fontos.....

2014. febr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
47%

Előzőnek:

a verselemzés baromság

az analízis viszont igenis fontos, még többet is kellene tanítani

Ha nem érted, miért, nem baj, nem a te hibád.

2014. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Hát igen akik a tananyagot meghatározzák, nem tudják mi is ez valójában, rengetek felesleges dolgot tanulunk.
2014. febr. 19. 17:46
 25/28 anonim ***** válasza:
34%
Semmi sem felesleges, mert én is azt hittem a matekra, hogy az, de nem. Megtanít logikusan gondolkodni.
2014. febr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
15%

Semmi sem felesleges!

Hogy nem szerettek tanulni az már ti hülyeségete k .

Régebben is mindenkit megtanítottak mindenre,a matekból is egy csomó dolognak hasznát fogod venni az életben.Ami meg a verselemzéseket illeti,ez már inkább szocializáló okból van,magának a versnek nem veszed hasznát de megtanítanak egykét dologra akár még tudat alatt is.Ez a fejlődés része...Viszont amit elcsesztek az az hogy 4 év érettségi és utána még szakma+ technikum az elég sok idő.Nem értem miért volt baj hogy az érettségi mellé szakmát adtak...

2014. febr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
88%
Jó, csak épp a marha nagy tudásukat meg a logikus matematikai gondolkodásukat a kalapjuk mellé tűzhetik ha halvány lila gőze sincs a fiataloknak arról, hogy a mindennapi életben hogyan boldoguljanak (pl. jelen esetben ne csesszenek ki magukkal úgy, hogy egy hülyeség miatt esetleg a rendőrségi eljárást kockáztatják,vagy mint aki a másik kategóriában nyafogott, hogy nem tudta, hogy a TB-t kéne fizetnie -nem tanult, elmúlt 18, nem dolgozott - és visszamenőleg követelte rajta a NAV a párszázezret... merthogy nem tudta, nem mondta senki....)
2014. febr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Ez részben a szülők,részben az oktatás,és részben saját maga tehet erről.

Nem egyszerű világban élünk...

2014. febr. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!