Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet legálisan otthon...

Hogyan lehet legálisan otthon tartani maroklőfegyvert?

Figyelt kérdés
Egy Desert Eagle típusú lőfegyverről van szó, Magyarországon nagyon szigorú az e fajta rendelkezés és nem vagyok teljesen tisztában a törvényi háttérrel, ezért kérek itt segítséget. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!
2014. febr. 19. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Sehogy, és ezt értsd szó szerint. Egy desert -et még sport célra sem tudsz beadni. Abban az esetben tarthatod otthon ha hatástalanítva van.

Másik variáció, hogy gáz-riasztó pisztollyá alakíttatod át, akkor megintcsak a lőfegyver funkcióját elveszti, viszont akkor tarthatod otthon. Az más kérdés, hogy az átalakítás nem lesz egyszerű, mert a művek csinálnak csak ilyet tudtommal, oda pedig nem viheted be, hiszen fegyverrel való visszaélés már az is ha nálad van... :D

2014. febr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Sehogyan.

De valószínűleg nincs is szükséged rá...

2014. febr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne sportcélra megvásárolni? Kicsit utánaolvastam, az egy dolog, hogy nem alkalmas rá, de milyen más szabályt sértene?


Tudtommal a félautomata pisztolyokkal nincs gond.


Amúgy kérdező: el kell járnod pár éven át lőtérre, fizeted a tagdíjat, eljársz versenyekre (azt is fizeted), és azt hiszem 3 év után(3 még mindig igaz?) kérheted az egyesület ajánlását a fegyvertartási engedélyt sportcélra. Utána persze még a pszichológiai vizsgálaton elbukhatsz, illetve vizsgát is kell tenned.


Ha ez mind megvan, akkor otthonra kell egy fegyvertároló ami megfelel a szabályoknak. Ha jól tudom, most már változott a törvény és ha otthon vagy, akkor nem kell a lőszert a fegyvertől külön tárolnod a szekrényben, de ennek utána kell nézni.


Nekem is célom ez az egész, mert érdekelnek a fegyverek, de szívesen is járnék lőni, nem csak a tartási miatt érdekel.


Ettől függetlenül önvédelemre otthonra inkább vegyél egy gumis fegyvert.

2014. febr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

"Miért ne lehetne sportcélra megvásárolni? Kicsit utánaolvastam, az egy dolog, hogy nem alkalmas rá, de milyen más szabályt sértene? "


Lol. Nem alkalmas sportcélra, de szerinted ettől még meg lehet venni sportcélra. Mert minden felügyelő hatóság hülye.


Kérdező: ilyet sehogy. Két esetben lehet otthon maroklőfegyvert tartani: ha a munkád (fegyveres vagyonőr) megkívánja, vagy ha lőegyletben igazolt sportoló vagy és teljesítetted azt a kb. 5 versenyt és 5 pszichikai, eügyi, szakmai tesztet és megszerezted a velük járó engedélyt erre és a megfelelő otthoni felszereléssel (zárható fegyverszekrény) rendelkezel.

2014. febr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok fegyveres vagyonőr tehát bocsi ha hülyeséget mondok, de tudtommal ők sem tarthatják otthon, a munkahelyükön kell felvenniük és ott kell leadniuk.
2014. febr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Alkalmassági, pszichológiai vizsgálatok, vizsga és hasonló dolgok nem okoznak akadályt a múltam miatt. A nevezett lőfegyver a tulajdonomat képezni, de nem hoztam be az országba, mivel nem tudom hogy itt hogyan működnek a dolgok. Izraelben nem foglalkoztak annyira vele, mivel "katona" voltam, így volt okom hogy magamnál tartsam, de hogy visszajöttem Magyarországra, szeretném a Desert-et is itthon tartani és nem külföldön. Akkor lényegében egy klubba be kell jelentkeznem, és orvosi vizsgálatokra el kell mennem, utána lehet kérni a rendőrségen hogy behozhassam az országba?
2014. febr. 19. 14:57
 7/9 anonim ***** válasza:

"Lol. Nem alkalmas sportcélra, de szerinted ettől még meg lehet venni sportcélra. Mert minden felügyelő hatóság hülye."


A hatóság törvények, jogszabályok alapján dolgozik. Olyan szabályt idézzél be nekem kérlek ami egy Desert Eagle pisztolyt tilt sport célra.


Lehet van ilyen, de akkor arra hivatkozz pls.


Amúgy a cikk alapján van engedély rá az országban, igaz itt csak egyről tudnak.

[link]

2014. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A vagyonőrnek amúgy viselési engedélye lehet, de tartási nem, ergó nem tarthatja otthon a fegyvert.
2014. febr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"nem vagyok fegyveres vagyonőr tehát bocsi ha hülyeséget mondok, de tudtommal ők sem tarthatják otthon, a munkahelyükön kell felvenniük és ott kell leadniuk."


Hajszálpontosan. Rokonomé egy ilyen cég, pesti bankokat őriztetnek éles lőfegyverrel. Este munkahelyen leadja, reggel munkahelyen felveszi, minden nap vezetik róla a jegyzőkönyvet.

2014. febr. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!