Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Suliban történt egy kis...

Suliban történt egy kis incidens. A haverommal becsuktuk egy másik fiut egy öltözőbe, a gyerek elkezdte rugdosni az ajtót, mi ekkor elengedtük több szemtanu is van rá majd a gyerek egy 10mp után egy lyukat tört az ajtón. Többi lent?

Figyelt kérdés
Az ajtót nekem és a haveromnak kell kifizetni, ezt mondták, de ez igy igazságos? tudtommal az iskola pénzbirságot nem adhat ki ránk, a magaviseletünket lejebb veszik?.Tény hogy mi vagyunk az okozói ennek,de az is tény hogy nem mi törtük ki,és ottsem voltunk a kitörés pillanatiban. Szóval ez nem igazságos lehet ezzel érvelni h. ne csak mi 2en hanem a 3.személy is fizzessen?

2014. febr. 20. 15:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem inkább lapítsatok, fizessétek ki az ajtót, és örüljetek, hogy nagyobb incidens nem lett belőle. Ilyesmiért egy feljelentés nyomán simán rátok verhetik a személyi szabadság korlátozása bűncselekményt, amiért pénzbírság, vagy ha nem első bűncselekményes vagy, akár 6 hónap Tököl is járhat.
2014. febr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogosan kaptátok, ne h már az akit ti bezártatok fizesse ki..
2014. febr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
örülj, hogy nem jelent fel titeket az anyja, és megúsztátok ennyivel
2014. febr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Gondold el fordított helyzetbe, két f@ szkalap majom gyerek bezár majd szétvered az ajtót, hogy kijuss és még te szívj, hogy fizetned is keljen?
2014. febr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

de mi már rég elengedtük,és ő ezt nem vette észre és csak ez után törte be(azt hazudta fogtuk végig az ajtót,ezért nemjár büntetés mert hazudik?)Na meg persze fizetnünk kell az ő kárait+magaviselet levonás na nemár...Ezekszerint ha engem valaki érzelmileg megbánt és én nemtudok kiutat találni,betöröm az ablakot akkor az fizeti ki aki érzelmileg megbántot?

áhh csak annyi hogy nagyon igazságtalannak érzem ezt az egészet,és gondoltam kiokoskodok valamit,mert azért én se nem szórom a pénzt de ha ti is aztmondjátok,hogy jogosan kell fizetnem akkor mostmár tényleg nemtudom lapitsak e,vagy nemtudom :D

köszönöm a válaszzokat :)

2014. febr. 20. 15:58
 6/19 anonim ***** válasza:
97%

Egyrészt bezártátok a szekrénybe, ami a személyi szabadság igen erős korlátozása. Megpróbált kiszabadulni úgy hogy ütötte vágta az ajtót, ahogy bírta, de nem jutott ki, mert te és a haverod tartottátok az ajtót, meg gondolom amúgy is rá volt zárva. Ellentartottál neki, így semmilyen hatása nem volt az ajtó bántalmazásnak. Mikor erre a publikum is felfigyelt leléceltetek és ott hagytátok a srácot bezárva, aki előbb utóbb elérte a célját és áttörte az ajtót, mivel nem tartott senki ellen neki.


Nemigazán lehet hibáztatni a srácot, hogy komoly stresszhelyzetben nem arra a döntésre jutott, hogy megvárja, hogy valaki elrohan a gondnokért, aki nem biztos, hogy benn van éppen és megvárja míg az lekapja az ajtót. Vagy hogy egyáltalán ott vagytok-e még és mennyire akadályozzátok majd meg a többieket ebben.


Mindet összevetve a lehető legjobban jártál, ugyanis a szülők ezzel simán zaklathatták volna a yardot, akik már egy kicsit komolyabban veszik az ügyet, minthogy egy kisebb számot firkantanak be az ellenőrzőtökbe és evidens módon a kárt veletek téríttetik meg.

2014. febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ezekszerint ha engem valaki érzelmileg megbánt és én nemtudok kiutat találni,betöröm az ablakot akkor az fizeti ki aki érzelmileg megbántot?"


A nyelvtanórákat látogasd azért a jövőben is, rád fér :)

Ezen kívül van némi különbség aközött, hogy leoltok valakit, meg aközött, hogy bezárom egy öltözőbe, aminek aztán széttossza az ajtaját.

2014. febr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

Ha az én sulimba járnátok az igazgatótól még 2 akkorát kaptatok volna, hogy még a suliból is kiirattak volna a szüleitek :)


Pláne ha klausztrofóbiás is volt akit bezártatok. Létrekéne hozni egy alapítványt aki megleckézteti az ilyen hülyegyerekeket mint te. Bezártál valakit? Téged is bezárnának pár órára egy kisdobozba. Persze te rögtön rohannál a rendőrségre, mert brühühüh elraboltak miközben te ugyanezt csináltad :)


Összességében: egy bunkó kis nyápic van akinek a nullával vetekszik az IQ és EQ-ja is

2014. febr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Annyiban különbözne a történet,ha engem zártak volna be ,hogy én nem a tanárhoz szaladtam volna :)

Amúgymeg nemértem miért sértegetsz olyannal amiről fogalmadsincs...

2014. febr. 20. 20:14
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
Az már a te dolgod, hogy mit csináltál volna utána. Ha meg is késelnek és nem mész rendőrségre vele, az is a te dolgod. Ettől függetlenül egy átlag ember elmegy oda. Mi csak ilyen hülyék vagyunk.
2014. febr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!